В Ужгороді презентували майстерню друку слоганів і гасел за участі угорської мисткині (ФОТО)

У понеділок, 17 лютого, о 18:00 в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка відбулась презентація воркшопу друку слоганів і гасел „Ваш текст тут”, яка діятиме в рамках проєкту „Бібліотека об’єднує людей” за участі художниці з Угорщини Тюнде Мезес.

В Ужгороді презентували майстерню друку слоганів і гасел за участі угорської мисткині (ФОТО)

Проєкт „Бібліотека об’єднує людей” спрямований на пошук нових моделей співробітництва між художниками, бібліотеками та спільнотами міста. У рамках проєкту на базі обласної книгозбірні відбудуться три робочі сесій художників, по одному тижню кожна, в основі яких будуть різноманітні дослідженнях, колективна робота, воркшопи і презентації.

Першу майстерню проєкту в Ужгороді вестиме художниця з Угорщини, викладачка, учасниця багатьох персональних і групових виставок Тюнде Мезес. Мисткиня закінчила Академію мистецтв у Штутгарті (Німеччина) і Університет Мистецтв в Будапешті (Угорщина).

Під час презентації першої майстерні Тюнде Мезес зазначила: «Сюди я приїхала, щоб передати свої знання. Ідея цього воркшопу полягає у тому, щоб бути активним і спільно у атмосфері спокою та довіри обговорити ідеї. І ми це будемо робити через складання слоганів і слів. Це може виглядати на перший погляд незвично, але насправді це досить легко. Наприкінці у нас буде готова наша спільна виставка».

Майстерня буде цікава широкому колу учасників і має на меті створити безпечне місце, де кожен, незалежно від віку та статі чи будь-якого походження, може провести час разом та поділитися думками.

Воркшоп друку слоганів і гасел розпочне роботу сьогодні о 13:00 в обласній бібліотеці (зал на 1 поверсі) і працюватиме щодня до п’ятниці, а вже у понеділок, 24 лютого, в бібліотеці відбудеться презентація напрацювань майстерні. Охочі можуть долучатись до творчої майстерні.

Мета проєкту «Бібліотека об’єднує людей» – переосмислення ролі бібліотеки в соціальному житті міста і інформування громадян про те, що їхні потреби можуть формувати цілі і місію цих установ. Проєкт спрямований на розробку нових моделей співробітництва між художниками, бібліотеками та спільнотами міста через експериментування з різними способами залучення людей і привнесення нових тем і програм в бібліотеку. Художники запрошуються для створення нових творів і колективних висловлювань, а також для проведення публічних програм і презентацій.

В Ужгороді проєкт проходитиме на базі Закарпатської обласної універсальної наукової бібліотеки. Програма складається з трьох робочих сесій художників, по одному тижню кожна, і будується на дослідженнях, колективній роботі, воркшопах і презентаціях. Ми очікуємо художні твори, які будуть переосмислювати роль і місію бібліотеки і залучати до співпраці жителів міста.

В широкому сенсі проєкт адресований громаді Ужгорода, але у фокусі особливої уваги знаходяться люди похилого віку, люди з вадами зору, іноземні громадяни, які проживають в Ужгороді, і представники ЛГБТ спільноти. Ці групи найменш проявлені в публічному просторі міста, а також, серед аудиторії бібліотеки. З цими групами пов’язані незручні, суперечливі і замовчувані в суспільстві теми. Проєкт прагне створити безпечний простір для обговорення таких тем на базі бібліотеки.

18 лютого 2020р.

Теги: майстерня, друк, слогани, гасла

НОВИНИ: Соціо

11:15
У Ясіні на Рахівщині попрощалися з Героєм Павлом Говбелом Фото новина
18:28
В Ужгороді патрульні зупинили водія з 2,32 проміле алкоголю Фото новина
09:19
/ 2
В Ужгороді зупинили водія без прав із ознаками наркотичного сп’яніння Фото новина
10:00
Пластуни Мукачева допомагають військовим відновлюватися Фото новина
17:04
В Україні відбувся 71 обмін полоненими – серед звільнених військовий, що мобілізувався на Закарпатті Фото новина
13:09
У Мукачеві водія BMW притягнули до відповідальності за порушення ПДР і нетверезе керування Фото новина
11:40
/ 2
В Ужгороді проведуть в останню дорогу захисника Олександра Шугара Фото новина
10:03
В Ужгороді сьогодні прощатимуться із полеглим на війні з росією бійцем Олексієм Бриньком Фото новина
09:00
Графік відключення електроенергії на Закарпатті 5 лютого
18:06
У Закарпатті зростає кількість хворих на грип та ГРВІ
16:51
/ 1
У Мукачеві провели в останню дорогу померлого військовослужбовця Сергія Туряницю Фото новина
15:41
/ 1
У Рахові попрощалися із полеглим на війні з рф захисником Василем Веклюком Фото новина
14:57
На Драгобраті гірські рятувальники допомогли двом сноубордистам, які заблукали Фото новина
12:34
Прикордонника Чопського загону нагородили медаллю «Захиснику Вітчизни» Фото новина
11:13
/ 1
На Закарпатті поліція попереджає про нову хвилю телефонного шахрайства
10:03
/ 1
На Берегівщині попрощалися з полеглим на війні з росією захисником Дьєрдєм Комовці Фото новина
09:06
Графік погодинних відключень електроенергії на Закарпатті 4 лютого
00:17
/ 6
Вчена рада УжНУ підтримала можливе об'єднання з Мукачівським державним університетом Фото новина (ДОКУМЕНТ)
23:28
У чеській Їглаві обирають гастрономічний символ міста з чотирьох варіантів від ужгородського кондитера Штефаня Фото новина
13:37
/ 1
На війні з рф поліг військовий із селища Ясіня Павло Говбел Фото новина
11:06
/ 6
В Ужгороді провели в останню путь сержанта Нацгвардії Василя Фрінцка Фото новина
09:51
/ 7
У Виноградові депутат незаконно захопив земельну ділянку та збудував будівлі Фото новина
09:47
/ 1
Закарпатські прикордонники затримали двох чоловіків із підробленими документами Фото новина
09:00
Графік відключень електроенергії 3 лютого від Закарпаттяобленерго
16:16
У Карпатах врятували заблукалих лижників Фото новина
» Всі новини