В Ужгороді відбулися урочистості до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та річниці виведення військ із Афганістану (ФОТО)

День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та річницю виведення військ із Афганістану в Ужгороді сьогодні традиційно відзначили на Православній набережній біля монументу «Скорботна мати».

В Ужгороді відбулися урочистості до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та річниці виведення військ із Афганістану (ФОТО)

В урочистостях взяли участь в.о. голови Закарпатської ОДА Олексій Гетманенко, заступник голови Закарпатської ОДА Ігор Шинкарук, заступник голови Закарпатської обласної ради Петро Грицик, Ужгородський міський голова Богдан Андріїв, голова Закарпатської територіальної організації Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) Віктор Югас, голова Закарпатської обласної Спілки ветеранів війн Михайло Куцкір, керівники правоохоронних структур, дипломатичних відомств, ветерани Афганістану, представники ветеранських громадських організацій, учасники бойових дій на території інших держав, матері загиблих воїнів, священнослужителі, представники громадськості.

Захід розпочався з виконання Державного Гімну України, звертаючись до ветеранів Афганістану, почесні гості у промовах засвідчували шану і повагу мужнім землякам, яким довелося нести нелегку військову службу в гарячих точках світу.

Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих під час бойових дій у різних країнах, а також воїнів, що віддали своє життя на сході України, обороняючи зараз цілісність та незалежність нашої держави, поклали квіти до пам'ятника.

Крім того, міський голова Богдан Андріїв під час урочистостей вручив ветерану афганської війни Андрію Санарову ордер на однокімнатну квартиру. Воїн-інтернаціоналіст багато років очікував на власне житло, проживав до цього часу у гуртожитку.

В Ужгороді зараз проживають 284 афганці, на квартирному обліку перебувають 42 родини, з них 25 осіб з інвалідністю ІІ та ІІІ груп з числа воїнів-інтернаціоналістів та 17 учасників бойових дій На останній сесії Ужгородська міськрада прийняла Програму забезпечення житлом ветеранів війни в Афганістані та членів їх сімей на 2020 – 2024 роки. За словами Богдана Андріїва, у 2018-2019 роках п'яти родинам інвалідів ІІ групи була надана грошова компенсація за придбання житла – це була субвенція з державного бюджету. Що ж до надання житла, то за останні 5 років в Ужгороді це вперше виділено квартиру воїну-афганцю.

Також до 31-ї річниці виведення військ з Афганістану 20 ужгородським воїнам-інтернаціоналістам відповідно до розпорядження міського голови виділять грошову допомогу у розмірі 1000 гривень. Питання про надання допомоги по 2 тисячі гривень ще восьми афганцям вноситься на розгляд сесії міськради.  

15 лютого 2020р.

Теги: вшанування, річниця, війська

Коментарі

!!! 17.02.2020 / 21:43:09
Тому шо треба читати закони!на орденах,відзнаках,медалях-заборона георгіївських день не діє!поважаю воїнів інтернаціоналістів!

Хома 16.02.2020 / 14:37:23
Чому власник отриманого ордера на квартиру бреше,що не один з мерів не давав афганцям квартири,землі для будівництва.У різні часи надавали ордери,навіть багатоповерхівку побудували.Можливо за 5 років керування містом Андрііва це перший ордер.Ганьба!

Лемко 16.02.2020 / 14:17:06
а тих, що в АТО, за Україну воювали , не треба відзначати? від влади манкуртів нічого іншого чекати не приходиться:( шкода, що сам "народ" її привів...

кандагар 16.02.2020 / 11:01:38
оце так українські державні чиновники своїх солдат які захищають свою країну від агресора не шанують квартири не дарять а натомість святкують тих ( хоч солдати і невинні) які допомагали радянському союзу втручатися військом у справи інших країн світу росія є правонаступницею радянського союзу то нехай би там і відзначали це так зване свято а не у нас бо ж це не що інше як визнання та ще й прославляння того що росія сьогодні творить в україні та й по всьому світу

Копча 16.02.2020 / 02:22:26
Браво. Вшанували вбивць афганських дітей. Чому ж тоді дивуємось відношенню пересічних росіян своїх громадян, що воюють на стороні ЛДНР, вони такі ж самі воїни-інтернаціоналісти.

До коропа 15.02.2020 / 23:17:12


Хамство і розпалювання ворожнечі у ставленні до українців інших регіонів. Коментар видалено. Адмін


УКРОП 15.02.2020 / 21:17:41
Чому більшість так званих афганців прийшли на урочистості у формі ркупанта - Рашистської фазенди?
Чому на 8 (восьмому) фото чувак навісив на свій весільний лацкан заборонену колорадську символіку?

НОВИНИ: Соціо

16:24
/ 1
Ужгород попрощався із захисником Олексієм Журавльовим, який понад рік вважався зниклим безвісти Фото новина
14:26
/ 2
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Олегом Наконечним Фото новина
09:51
/ 1
В Ужгороді на кількох вулицях тимчасово відключать воду
18:07
/ 1
На сміттєзвалищі в Барвінку сталася вже 16-та пожежа від початку року Фото новина
16:37
На Закарпатті за місяць оштрафували понад 420 водіїв за перевищення швидкості
13:32
/ 1
У Рахові попрощалися із 32-річним Героєм Богданом Беднаром Фото новина
11:02
/ 1
Укрзалізниця призначила додаткові поїзди до Рахова та Солотвина
10:10
В Ужгороді попрощалися із полеглим на війні з рф військовим Едуардом Ного Фото новина
09:00
/ 4
На Закарпатті викрили прикордонника та його спільника на організації втечі за кордон Фото новина
08:28
У Берегові безкоштовно вакцинуватимуть собак і котів проти сказу
23:48
Торік у закладах дошкільної освіти Закарпаття виховувалося дітей на 6,3% менше, ніж у 2024-му
18:34
/ 1
Підтвердили загибель захисника із села Луг на Рахівщині Юрія Гринюка Фото новина
16:36
На Закарпатті триває моніторинг ситуації з вірусним гепатитом А
13:38
/ 6
Під Ужгородом у користування депутатському готелю "Брістоль" віддали майже 10 га лісу з червонокнижними птахами за 54 тис. гривень в рік
13:23
У Берегові попрощаються із Героєм Євгеном Копчею, який більше року був зниклим безвісти Фото новина
12:18
/ 1
На Закарпатті відбудеться нічний гірський забіг Фото новина
12:13
Яку національність обрали воїни Чехословацького корпусу Людвіка Свободи?
10:06
/ 1
В Ужгороді попрощаються із захисником Едуардом Ного Фото новина
17:13
Підтверджено загибель Героя із села Костилівка на Рахівщині Анатолія Годенчука Фото новина
13:24
На Закарпатті за місяць розшукали сімох водіїв-втікачів після ДТП
12:49
/ 1
Підтвердили загибель воїна із Перечина Івана Ценкнера Фото новина
10:04
/ 1
Нетверезий водій в Ужгороді спричинив ДТП та врізався в огорожу Фото новина
18:28
У Хусті в ДТП за участі автомобіля та скутера травмувався чоловік Фото новина
11:22
/ 2
У Мукачівському замку «Паланок» триває лицарський фестиваль Фото новина
08:14
Закарпаття стало частиною нового міжрегіонального маршруту «Карпатський етновайб» Фото новина
» Всі новини