У рамках відзначення 69-ї річниці Карпатської України пластуни провели уроки історії в Ужгородській гімназії

В рамках відзначення 69 річниці Карпатської України пластуни станиці Ужгород провели уроки історії та відкриту виховну годину в гімназії м. Ужгорода.

У рамках відзначення 69-ї річниці Карпатської України пластуни провели уроки історії в Ужгородській гімназії

Мета, яку ставили перед собою пластуни – донести до учнів нові факти, нові публікації документів, спогадів про Карпатську Україну. З огляду на те, що вивчення подій Карпатської України є обов’язковим на уроках історії України, такий крок Пластової Організації є цілком логічним та виправданим.
Федір Брецко , вчитель історії: «Розуміння подій Карпатської України дає нам можливість сьогодні уникати помилок минулого. Такі уроки дають можливість учням глибше пізнати і зрозуміти історичні факти, звернути увагу на щойно опубліковані спогади очевидців тих подій і без зайвого пафосу і фальші оцінити героїзм тих молодих гімназистів, що понесли своє життя за кілька годин незалежності».
Оскільки на Красному Полі, – за 7 кілометрів від столиці Карпаської України, – віддіали своє життя багато пластунів. Ще більше їх було розстріляно, закатовано чи репресовано. Крім того й сам Президент – о. Августин Волошин та весь склад уряду були пластунами чи провадили пластову виховну діяльність на Закарпатті у 20-30 роках.
Для учнів відкрилися нові імена героїв, котрих сьогодні більшість вважає невідомими – це Іван Кость, перший, хто поляг в обороні Карпатської України, пластуни Михайло Козичар, Іван Попович, Осип Шкіряк, Емерих Юда, Михайло Теґза, Іван Рак, Іван Галас. Це й Олександр Блистів, котрий своєю кров’ю перед розстрілом на папірці написав слова, від яких і сьогодні мороз за шкірою: «Я, 23 річний Олександр Блистів з Хусту, йду на смерть за те, що так люблю свою Україну».
Андрій Ребрик, голова обласного осередку Пласту: «Сьогодні ми не мусимо відстоювати незалежність зі зброєю в руках, не повинні вмирати чи віддавати своє життя за щось таке дуже ефемерне, за те, що не можна відчути на жодне з наших фізичних чуттів, за те, що називаємо вільною деражавою Україна. Головна мета, яку ми ставили перед собою, щоб показати учням у більшій мірі паралельну історію Карпатської України, без міфів і легенд, без перетягувань у ту чи іншу політичну площину і для цього сьогодні нам служать спогади Володимира Бірчака, Вікентія Шандора чи Степана Пугача».

Станиця Ужгород Пласту — Національної скаутської організації України
20 березня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

11:11
У Підвиноградові на Берегівщині у середу попрощаються з добровольцем Іваном Сусіком, що помер від важкого поранення
11:28
/ 1
У середу в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олегом Гойбергом Фото новина
20:09
/ 2
В Ужгороді у вівторок призупинять водопостачання у центральній частині міста
11:25
/ 1
У вівторок в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Василем Чурговичем Фото новина
13:37
/ 1
В Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Віктором Мургою Фото новина
15:39
/ 1
У Мукачеві в неділю стартують заходи до Днів міста (ПРОГРАМА)
18:43
Тячівський суд наклав арешт на землю під будівництво МГЕС в Калинах (ДОКУМЕНТ)
11:17
/ 1
Головою Закарпатського окружного адміністративного суду переобрали Ярославу Калинич Фото новина
00:05
/ 1
У Великому Березному проведуть в останню дорогу нацгвардійця Олега Соценка Фото новина
22:59
/ 2
"Вужі на сковороді" пралісів "Шипота"
14:15
/ 1
Підтверджено загибель Артура Ковача з Калин на Тячівщині, який вважався зниклим безвісти понад півтора року Фото новина
13:33
/ 1
У Рахові поховають сироту-переселенця з Запоріжжя Дмитра Баришполя, який загинув пів року тому на Донеччині Фото новина
21:02
Два КПП на кордоні зі Словаччиною та угорщиною тимчасово не працюватимуть
11:15
/ 1
У Мукачеві в п'ятницю попрощаються з Богданом Магійовичем, який загинув ще 2 роки тому Фото новина
13:18
/ 3
Зупиняючи московську орду на Харківщині, поліг Андрій Алексик з Онока Виноградівської громади Фото новина
11:14
/ 1
У лікарні в Сумах від отриманих на російській Бєлгородщині ран помер Юрій Порошенко з Осою Іршавської громади
14:20
За I квартал 2025 року НСЗУ сплатила 1,1 млрд грн медзакладам Закарпаття за Програмою медичних гарантій
13:15
/ 2
На Донеччині поліг Артем Песик з Берегова Фото новина
19:27
/ 2
Питання про створення парку "Чорні озера", підтримане ужгородцями в петиції, виносять на сесію міськради (ДОКУМЕНТИ)
21:12
/ 2
У лікарні в Ужгороді після важкої хвороби помер військовий із Ясіні на Рахівщині Олексій Боклажук Фото новина
20:22
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині попрощаються з полеглим захисником Михайлом Пауком Фото новина
04:44
ВІДЕОФАКТ. На Закарпатті розцвіла Долина нарцисів
21:52
/ 3
Двоє знайомих "нагріли" ужгородку на продажі 10-ти її квартир на понад 14 млн грн Фото новина
19:16
/ 2
У неділю в Мукачеві попрощаються з полеглим Героєм Володимиром Дубровським Фото новина
16:49
/ 11
Ужгородцеві Роберту Бровді "Мадяру" присвоєно звання Героя України
» Всі новини