— Пульти голосування встановлюємо перед сесіями. Це дозволяє використовувати приміщення не тільки для їх проведення, а й для семінарів, зустрічей, — розповідає начальник управління комп’ютеризації вінницької міськради 28-річний Олександр Риженко.
Чи надійна система голосування за картками? Не застосовуватимете голосування за відбитками пальців?
— Кожна картка депутата є індивідуальною. Вона видається перед сесією і здається після завершення. Система голосування за відбитками пальців надійніша, але дорожча. У міськраді депутатів небагато, всі знають одне одного.
Які переваги системи голосування ”Віче”?
— Вона економить час. Депутати бачитимуть на екранах запитання, бо іноді не знають, за що голосують. Результати висвічуються на трьох плазмових екранах. Під час сесії ведуться відео- та аудіозаписи. На голосування виділяється 10 секунд. Цього достатньо, щоб натиснути кнопку. У Верховній Раді дають лише дві секунди.
Чи можуть хакери проникнути в систему?
— Вона закрита. Кожен пульт — це міні-комп’ютер, який має свою програму. Основний комп’ютер із базою даних стоїть в окремій кімнаті. Доступ до нього має лише довірена людина секретаріату.
В яких містах України є такі системи голосування?
— В Одесі, Хмельницькому, Львові та Ужгороді. Поки що скарг не було.
Чим відрізняється ваша система голосування від тієї, що у Верховній Раді?
— Пульти для голосування виставляють на столи перед сесією і забирають одразу після неї. У Верховній Раді система має більше захистів від фальшивого голосування. Наша призначена лише для проведення сесійного голосування.