Міжнародні автоперевізники обіцяють страйкувати через перепони у видачі дозволів. Закарпатські нардепи звернулись до Гончарука (ФОТО)

Про таке повідомляє прес-служба народного депутата України Василя Петьовки.

Міжнародні автоперевізники обіцяють страйкувати через перепони у видачі дозволів. Закарпатські нардепи звернулись до Гончарука (ФОТО)

Закарпатські нардепи звернулись до прем’єра невідкладно вирішити ситуацію, пов’язану з видачею дозволів для  компаній, що займаються перевезеннями вантажів за  кордон. 

Ситуація, коли водіям, які перевозять вантажі за кордон, доводиться стояти по кілька днів у кілометрових чергах до пунктів пропуску, - не нова. Тепер їм доводиться долати ще і нові перепони -  тривалий час очікувати на видачу спеціальних дозволів на виїзд та перевезення вантажу за кордон від місцевих підрозділів Укртрансбезпеки. Електронне бронювання дозволів, запроваджене Укртрансбезпекою призводить до величезних черг на місцях. (на фото – черги на видачу дозволів в Ужгороді).

Про напругу, незручності та інші наслідки іноді і кількаденного очікування говорити не доводиться.  Шкодить це і міжнародній економічній репутації країни – вкотре зриваються терміни поставок вантажів, блокується співпраця з міжнародними партнерами. Перевізники кажуть: через електронне бронювання вони не встигають отримувати дозволи своєчасно,  змушені записуватися у чергу на наступні місяці, чим зриваються контракти на поставку вантажів. 

Вже найближчим часом міжнародні перевізники мають намір оголосити всеукраїнський страйк. Вони вимагають збільшити квоти дефіцитних дозволів на здійснення міжнародних автомобільних перевезень територією іноземних держав, негайно відмінити електронне бронювання всіх видів дозволів на перевезення вантажів територією іноземних держав, Міністерству транспорту врахувати пропозиції професійних об’єднань міжнародних авто перевізників, забезпечити громадський контроль та прозорість у роботі структури з видачі спецдозволів,  передати видачу дозволів професійному об’єднанню міжнародних авто перевізників на конкурентних засадах (на даний час функцію видачі та контролю здійснюють органи Укртрансбезпеки), погодити дієвий обмін даними з Держмитслужбою України, зупинити процедуру лібералізації міжнародних автоперевезень вантажів в/з третіх країн (з Білорусією та Молдовою); скасувати обмеження часу на використання дозволів (90 днів).

Щоб покращити роботу міжнародних автоперевізників, не допустити створення суспільної напруги, народні депутати, серед яких і Василь Петьовка, звернулись до прем’єр-міністра України в першочерговому порядку розглянути прохання міжнародних автомобільних перевізників та ініціювати внесення змін до чинних нормативних актів.

05 лютого 2020р.

Теги: автоперевізник, вантаж, Петьовка

НОВИНИ: Соціо

22:16
"Атлет" – повний кавалер орденів "За мужність"
16:54
На 106 році життя померла черниця Ольга Ладжун, яку в дитинстві "удочерив" Августин Волошин Фото новина
14:32
/ 3
У Великих Лучках на Мукачівщині попрощаються з Василем Штефацьком, що загинув у ДТП, повертаючись додому у відпустку з війни Фото новина
11:22
У лікарні в Тернополі від отриманих ран помер Олександр Повпа з Пийтерфолво
23:00
/ 17
Справжні корені Мукачівської єпархії
16:58
/ 1
На Закарпатті торік у 565 закладах загальної середньої освіти навчалося 159 тисяч дітей
15:45
/ 5
Знищити не можна зберегти
15:39
/ 1
У свій день народження поліг Володимир Молнар із Нижнього Селища на Хустщині Фото новина
23:29
/ 5
Під час незаконних робіт по спорудженню ГЕС на Тересві в Калинах на Тячівщині пошкодили протипаводкову дамбу, "водники" звернулися у поліцію Відео новина
16:41
/ 12
ФОТОФАКТ. У Перечині лелека приніс у гніздо прапор України
09:26
Ужгородський скансен у неділю запрошує гратися гаївки
05:14
/ 1
Чим завершився ювілей Августина Волошина?
15:43
/ 1
На війні з росією поліг Олександр Сірко з Хуста Фото новина
15:08
/ 1
Підтверджено загибель Михайла Магаля з Дубового на Тячівщині, який вважався зниклим безвісти Фото новина
03:05
/ 12
Будівництво ВЕС на Рівній без ОВД: депутати віддають землю під ще 16 вітряків
00:37
Підтверджено загибель Романа Уторобського з Богдана на Рахівщині, який вважався безвісти зниклим Фото новина
21:54
У Мукачеві в суботу попрощаються з полеглим Героєм Андрієм Задорожним Фото новина
19:51
/ 5
На Покровському напрямку загинув Михайло Негря з Ужгорода Фото новина
16:42
У травні на Закарпатті планово імунізуватимуть диких хижаків проти сказу
14:40
/ 26
У Ватикані до рішення нового Папи відклали заплановану на 3 травня на Закарпатті беатифікацію мученика о. Петра Ороса
14:05
/ 1
У четвер в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Едуардом Перебзяком Фото новина
16:44
/ 1
На Харківщині поліг Іван Грабовчак з Шаланок на Берегівщині Фото новина
11:14
/ 4
На війні з росією загинув 35-річний офіцер батальйону БпЛА 128-ї ОГШБр Андрій Задорожний з Мукачева Фото новина
20:23
/ 20
ВІДЕОФАКТ. "Жахливо, шакали, жесть, страшно": закарпатці про будівництво ВЕС, яке незаконно розпочалося на полонині Руна
03:17
/ 1
Тетяна Літераті презентує свою 5-у книжку "Втрачений Ужгород. Знакові місця"
» Всі новини