В Ужгороді перевіряли законність надбудови та облаштування мансарди у будівлі поліклініки на Гошовського

Працівники управління державного архітектурно-будівельного контролю Ужгородської міської ради провели позапланову перевірку на об’єкті «Реконструкція існуючого горища будівлі поліклінічного відділення Ужгородської МДКЛ з надбудовою одного поверху та мансарди під офісні приміщення» на вул. Володимира Гошовського, 4 в Ужгороді.

В Ужгороді перевіряли законність надбудови та облаштування мансарди у будівлі поліклініки на Гошовського

Перевірку проводили за зверненням департаменту культури Закарпатської обласної державної адміністрації. Вона показала, що в будівлі наразі зроблено підсилення перекриття, цегляні стіни з монолітними сердечниками та перемичками, монолітне залізобетонне перекриття 4-го поверху, покриття та дерев’яні елементи даху, частково виконані перегородки.

Працівники управління ДАБК виявили розбіжність між ескізним проєктом паспорта опорядження фасадів, який погоджено головним архітектором Ужгорода 2 листопада 2016 р., начальником управління культури Закарпатської ОДА 3 листопада 2016 р. та робочим проєктом, який проходив експертизу. Зокрема: в ескізному проєкті на даху будівлі вказано чотири слухові вікна (люкарні), а в робочому проєкті – 6. В ескізному проєкті (передпроєктній пропозиції), який подавався на отримання містобудівних умов та обмежень, також вказано 6 слухових вікон (люкарень).

Будівельні роботи, як інформує управління ДАБК, виконано з відхиленням від затвердженої проєктної документації та з порушенням державних будівельних норм, а саме: збільшено висоту слухових вікон (люкарень); металеві елементи даху (балки, стійки та прогони) замінені на дерев’яні; не зроблено гідроізоляцію під мауерлатом (елементом покрівлі); деякі примикання дерев’яних елементів даху до цегляних і бетонних конструкцій виконано без відповідної гідроізоляції; не оброблено дерев’яні елементи даху антисептиками та антипіренами, про що свідчить грибок на деяких елементах; кріплення крокв до мауерлата виконано з відхиленням від проєктної документації; влаштовано шість слухових вікон, що суперечить погодженому ескізному проєкту паспорта опорядження фасадів.

Виконавчу документацію та журнал авторського нагляду не надали під час перевірки, що свідчить про ведення підрядником виконавчої документації з порушенням будівельних норм, державних стандартів і правил, а також про те, що авторський і технічний нагляд за будівництвом із часу попередньої перевірки не здійснювався.

Управління ДАБК видало припис забудовнику про усунення порушень законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил та зобов’язало до 27 лютого привести будівництво у відповідність до погодженої органом охорони культурної спадщини проєктної документації, а також будівельних норм, стандартів та правил. Замовник повинен також до 17 лютого привести у відповідність до вимог державних будівельних норм виконавчу документацію.

30 січня 2020р.

Теги: надбудова, поліклініка

НОВИНИ: Соціо

16:35
У Мукачеві військовому після служби на Донеччині провели складне лікування суглобів
14:48
На Закарпатті судитимуть посадовця комунального підприємства через забруднення земель Фото новина
14:14
В Ужгороді планують безкоштовно ремонтувати житло ветеранам та родинам загиблих військових Фото новина
12:19
У Закарпатській обласній лікарні провели складну реконструктивну операцію пораненому військовому Фото новина
11:03
В Ужгороді 14 травня попрощаються із захисником Денисом Дзюїним Фото новина
17:27
/ 1
Службові собаки на Закарпатті винюхали наркотики, сигарети та понад 88 тисяч доларів
16:24
Закарпаття вперше приймає фінал «Учителя року» у чотирьох номінаціях Фото новина
15:10
У селі Лавки на Мукачівщині попрощалися з полеглим захисником Сергієм Світим, який досі вважався зниклим безвісти Фото новина
13:45
У Карпатах серед ночі заблукав турист із Київщини Фото новина
12:02
У селі Батрадь на Берегівщині підтвердили загибель захисника Володимира Сідея Фото новина
10:00
/ 8
Частина Ужгорода та передмістя залишилися без води через аварію
16:13
/ 1
Туристи з Київщини заблукали в Карпатах і випадково опинилися на Закарпатті Фото новина
11:54
У селищі Батьово в останню дорогу проведуть полеглого Героя Олексія Щетину Фото новина
10:02
У Мукачеві попрощаються із полеглим військовим Володимиром Сурняком Фото новина
09:15
У Хусті відзначили 936-ту річницю міста Фото новина
18:27
У Мукачеві патрульні виявили водія з понад 2 проміле алкоголю в крові Фото новина
15:42
У селі Велика Бакта на Берегівщині попрощалися з померлим захисником Миколою Даніловим Фото новина
11:03
/ 1
На Закарпатті митники вилучили п’ять старовинних листівок з зображенням Адольфа Гітлера Фото новина
20:24
У неділю в Ужгороді покажуть прем’єру вистави про закарпатських мишенят
17:43
/ 1
Машиніст вантажного потяга намагався вивезти сигарети до Угорщини через Чоп Фото новина
15:20
У селі Лази на Тячівщині автомобіль збив дитину, яка раптово вибігла на дорогу Фото новина
13:18
В Ужгороді попрощаються із загиблим захисником Олександром Скляровим Фото новина
11:10
/ 1
У Мукачеві патрульні виявили водія з ознаками наркотичного сп’яніння та забороненими речовинами Фото новина
13:06
Школяр із Закарпаття представить Україну на Всесвітній олімпіаді з хімії Фото новина
12:00
Туристичний збір на Закарпатті перевищив 10 млн грн Фото новина
» Всі новини