Для облаштування КПП Біла Церква-Сігету Мармацієй Румунія профінансує будівництво мосту, а на Закарпатті виділять земельну ділянку (ФОТО)

У вівторок, 28 січня, в.о. голови Закарпатської облдержадміністрації Олексій Гетманенко зустрівся з консулом Румунії в смт Солотвино Граціаном-Флоріном Пирву та делегацією повітової ради Сату Маре на чолі з головою ради Чаба Патакі.

Для облаштування КПП Біла Церква-Сігету Мармацієй Румунія профінансує будівництво мосту, а на Закарпатті виділять земельну ділянку (ФОТО)

Під час перемовин Олексій Гетманенко зазначив, що Україна і Румунія мають дружні стосунки, є багато спільних діючих грантових проєктів, тому буде легко знайти спільну мову, визначити спільні дії для подальшого розвитку відносин. Також повідомив, що обласною державною адміністрацією планується поїздка до Румунії для обміну досвідом та ознайомлення з умовами проживання на території Румунії української спільноти.

Зі свого боку Граціан-Флорін Пирву повідомив, що вдалося виграти декілька спільних європейських грантів для української сторони. Так, на закупівлю медичного обладнання в обласну дитячу лікарню за проєктом виділено 400 тисяч євро, значні кошти будуть залучені для української школи в смт Солотвино, також планується реконструкція доріг в цьому населеному пункті тощо. Пан консул запропонував свою допомогу у питаннях транскордонного співробітництва, спільних грантових проєктів. Також проінформував про підтримку владою Румунії української громади, яка проживає на території Румунії.

Обговорили питання відкриття нових пунктів пропуску. У планах -  КПП Біла Церква – Сігету Мармацієй. Румунська сторона  зі свого боку фінансуватиме будівництво мосту, який з’єднає береги двох країн (кордон між Білою Церквою та Сігетом проходить по середині русла річки Тиса), а українська сторона, у свою чергу, розробила детальний план про виділення земельної ділянки під пункт пропуску у селі Біла Церква. Також до кінця року буде завершено ремонт дороги державного значення Мукачево-Рогатин. На ці роботи виділено триста мільйонів бюджетних гривень. Це важливо, адже інвестори їдуть в країну тільки якісними дорогами.

Олексій Гетманенко також зазначив, що для влади Закарпаття важливим є екологічний проект у смт Солотвино, і це питання завтра буде обговорюватись на міжнародному форумі. Унікальні можливості населеного пункту – поклади солі – належно не використовуються. Планується змінити підходи – від зони занепаду та катастрофи, до території розвитку.

Насамкінець обидві сторони домовилися про регулярні зустрічі, щонайменше – раз на місяць, повідомили Закарпаття онлайн у пресслужбі Закарпатської ОДА.

28 січня 2020р.

Теги: будівництво, міст, пункт пропуску

Коментарі

Василь 14.12.2024 / 12:18:23
українська назва СИГІТ.

Василь 29.01.2020 / 13:22:17
В Тячеві було б також доречно відкрити пункт пропуску. Тим більше половина мосту там вже є)

Demon Killer 29.01.2020 / 10:19:58
Вибачте, помилка не в заголовку, а у підзаголовку.

Demon Killer 29.01.2020 / 10:19:09
Думаю, що в заголовку помилка. Наскільки знаю, повіт (жудєц) називається по-румунськи Марамуреш (укр. Мараморощина). А Сату-Маре не є центром повіту, ним є Бая-Маре. І Вікіпедія це підтверджує. Мабуть, варто виправити.

НОВИНИ: Соціо

18:04
Ужгородські митники вилучили незадекларовані 20 тис. євро у харків’янина Фото новина
16:51
У Мукачеві засудили наркоторгівця до 6 років ув’язнення Фото новина
15:42
У Мукачеві окропили землю молодим вином на відкритті міжнародного форуму виноробів Фото новина
14:38
На Закарпатті викрили групу залізничників, які крали дизпаливо з локомотивів Фото новина
13:24
У Бедевлі 35-річна водійка збила підлітка й врізалася в дерево Фото новина
12:40
/ 1
Сусіди врятували будинок у Загатті від масштабної пожежі Фото новина
11:59
В Ужгороді чоловік напав на сусідку й пограбував її Фото новина
10:55
/ 1
В Ужгороді попрощаються із захисником Олександром Поповичем Фото новина
10:12
На Закарпатті 14 листопада очікується хмарна погода та туман
09:01
Ветеран встановив рекорд України, підкоривши Говерлу з трьома ампутаціями Фото новина
18:41
На Закарпатті відкрили першу бочку вина врожаю 2025 року Фото новина
17:32
/ 3
На Закарпатті прикордонник переправляв ухилянта до Румунії за криптовалюту Фото новина
16:54
/ 1
На Берегівщині попрощаються із захисником Іваном Серебряковим Фото новина
16:05
На Тячівщині вогнеборці врятували будинок багатодітної родини Фото новина
14:59
Підтверджено загибель Героя із села Лоза на Іршавщині - Василя Химича Фото новина
14:12
Закарпатець планував переправити харківʼянина за кордон за 20 тисяч євро Фото новина
12:56
/ 5
Поліція оприлюднила подробиці нічної смертельної ДТП в Ужгороді Фото новина
12:13
/ 2
На Закарпатті викрили багатомільйонні махінації під час будівництва спорткомплексу Фото новина
10:44
На війні з рф поліг захисник із села Тарнівці, на Ужгородщині - Володимир Пазяк Фото новина
09:37
В Ужгороді в ДТП загинула 20-річна дівчина Фото новина
09:07
У Мукачеві всиновили немовля, від якого відмовилася мати у пологовому
18:00
/ 1
На Закарпатті прихистили родину з п’ятьма дітьми, евакуйовану з Дніпропетровщини Фото новина
17:21
На Виноградівщині у ДТП постраждали четверо людей Фото новина
16:20
/ 2
Безпілотник допоміг прикордонникам виявити трьох порушників на Ужгородщині Фото новинаВідео новина
15:57
/ 3
Забудова полонини Руна: у Львові заслухали докази екологів, які подали апеляцію на рішення Закарпатського суду
» Всі новини