В Ужгороді самовільно встановлений у багатоповерхівці димохідний котел міг стати причиною трагедії

Кілька днів тому працівники АТ «Закарпатгаз» були змушені вжити кардинальних заходів, аби на вулиці Собранецькій не стався випадок з трагічними наслідками.

В Ужгороді самовільно встановлений у багатоповерхівці димохідний котел міг стати причиною трагедії

У квартирі однієї з багатоповерхівок був виявлений самовільно встановлений димохідний котел. Однак, сам будинок не облаштований димохідними каналами. Тому господарі не придумали нічого іншого, як вивести трубу у… вентиляційний канал.

Такі дії є надзвичайно небезпечними. Вентиляційні канали за своєю структурою не є герметичними. Через шпаринки чадний газ, який виділяється, може потрапити у будь-яку квартиру по стояку. У підсумку існує високий ризик отруєння великої кількості людей.

«Людина не ідентифікує появу чадного газу у повітрі, однак починає відчувати нездужання, запаморочення, сонливість. Концентрація цього газу у кількості 0,5% призводить до летальних випадків впродовж 20 хвилин, а у кількості 1% — всього за 1 хвилину. Отруєння наступає внаслідок критичної нестачі кисню в організмі», – зазначив головний інженер АТ «Закарпатгаз» Віктор Водзінський.

Згодом власники помешкання змінилися, але ситуацію так і не було виправлено. Працівники АТ «Закарпатгаз» цього тижня відключили котел від газопостачання і розповіли новим господарям, які дії треба вжити, аби не допустити трагедії у майбутньому. Наразі вони оформлюють відповідні документи і з допомогою фахівців усуватимуть проблему.

Нагадаємо, лише у період опалювального сезону 2018-2019 років від отруєння чадним газом загинуло 5 закарпатців. Усього ж в 13 випадках постраждали 28 людей. Як показала експертиза, причинами такого стану справ стали несправні димові та вентиляційні канали, а також неправильна експлуатація газових приладів.

Вся відповідальність за справність димових та вентиляційних каналів лежить виключно на власниках. Це прописано у Правилах безпеки системи газопостачання, затверджених наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України №285 від 15.05.2015 року.

Враховуючи вищенаведену інформацію, АТ «Закарпатгаз» звертається до всіх громадян бути свідомими і не порушувати правила встановлення або експлуатації газових приладів та обладнання.

 

 

 

Пресслужба АТ «Закарпатгаз»

17 січня 2020р.

Теги: котел, трагедія, багатоповерхівка

НОВИНИ: Соціо

14:15
/ 1
Військовий 128-ї гірсько-штурмової бригади став призером конкурсу інструкторів армійського корпусу Фото новина
12:50
На Закарпатті медики «екстренки» врятували жінку після раптової зупинки серця
10:42
/ 2
В Ужгороді відбудеться підсумкова конференція міжнародного проєкту «Зелені скарби Карпат»
10:01
У Мукачеві вулицями міста пройшла Хресна дорога Фото новина
09:06
/ 1
На Закарпатті під час рейду проти спалювання сухостою оштрафували ще чотирьох порушників Фото новина
17:54
/ 1
Полеглому закарпатському захиснику присвоєно звання Героя України Фото новина
15:49
На війні з рф поліг захисник із Неліпина на Мукачівщині Іван Плоскіна Фото новина
12:07
Завершилася серія тренінгів із практичної педагогіки для фахівців, які працюють із дітьми Фото новина
11:01
Відомий гірський рятувальник поділився новими світлинами Чорногори Фото новина
09:04
Прикордонники Чопського загону затримали турка за спробу незаконного переходу кордону Фото новина
17:21
У Мукачеві 15 березня відбудеться Хресна дорога
15:25
/ 2
На Берегівщині поліцейські повернули господарям загубленого пса, який допомагає у реабілітації дітей Фото новина
12:23
На 105-му році життя померла вчителька з Іршави Ганна Фечка Фото новина
18:31
/ 2
У Мукачеві зупинили водійку з перевищенням алкоголю у 7 разів Фото новина
17:17
У Мукачеві попрощалися із полеглим на війні з рф захисником Василем Ляхом Фото новина
11:25
/ 1
У Нижній Воротах на Мукачівщині попрощалися з Героєм Олександром Власовим Фото новина
10:33
У Мукачеві пройде щорічний племінний огляд собак Фото новина
10:02
/ 1
На Тячівщині рятувальники спіймали порушницю, яка палила сухостій біля будинків Фото новина
08:59
/ 2
В Ужгороді неповнолітній катався містом із арсеналом зброї в авто Фото новина
17:08
/ 7
В Ужгороді патрульні допомогли літньому чоловікові, який загубився в місті Фото новина
16:16
У Мукачеві розквітла знаменита «шалена» сакура Фото новина
14:51
/ 1
На Закарпатті від початку року «швидка» 500 разів виїжджала до пацієнтів із проблемами нирок Фото новина
13:16
У Мукачеві 14 березня проведуть еко-пікнік на набережній
12:26
У селі Олешник на Берегівщині попрощаються із військовим Володимиром Мащенком Фото новина
10:05
У Довгому на Хустщині попрощалися з 25-річним захисником Василем Бабинцем Фото новина
» Всі новини