На Закарпатті постане пам’ятник на честь 70-річчя Карпатської України

Як уже повідомляло "Закарпаття online", 15 березня у Закарпатській області відзначили 69-ту річницю Карпатської України, заклали камінь на місці, де стоятиме на знак цієї події пам’ятний знак.

Одразу в області починають підготовку до 70-ї річниці, є й відповідний Указ Президента України. Щоправда, усі ці події відбуваються в області зі скандалом.Довгий час історія мовчала про Карпатську Україну. А зараз, за часів Незалежності України, про ці славні події в історії нинішнього Закарпаття розповідає щороку своїм учням вчитель історії Володимир Голик: «15 березня 1939 року в місті Хусті була проголошена повна державна самостійність Карпатської України. Парламент проголосив конституцію, визначив державний устрій, державну мову, державні прапор та герб Карпатської України. Президентом Карпатської України обрали Августина Волошина. Але ця держава проіснувала недовго: уже за кілька днів хортистська Угорщина за підтримкою гітлерівської Німеччини розпочала вторгнення на її територію».
Опір окупантам чинили карпатські січовики, чимало з них загинули у битві на Красному полі поблизу Хуста, багатьох розстріляли на Верецькому перевалі на межі Львівщини і Закарпаття. Аби уславити січовиків, 15 березня на перевалі влада двох областей заклала камінь, де незабаром постане пам’ятний знак на честь цих подій. І саме в цей день на перевалі відбувся черговий мітинг на знак протесту проти встановлення за півкілометра від монументу січовикам ще одного пам’ятного знаку – на честь приходу тисячу років тому угорців у Боржавську низовину. Окремі політичні сили Закарпаття вважають, що не можна ставити на кістках січовиків пам’ятник угорцям. Історики кажуть, таке трактування історії є неправильним, а голова Закарпатської облдержадміністрації Олег Гаваші вважає, два сусідні меморіали нічим не заважатимуть один іншому, тим більше, що обидва вони свідчать лише про історичні події: «Інститут НАН України зробив висновок, що може бути пам’ятник на знак історичної події – приходу угорців у Боржавську долину»
Проект пам’ятника захисникам Карпатської України уже затверджений. Один із авторів проекту Степан Шолтес каже, це буде стилізована каплиця з інформацією про велич та трагедію Карпатської України. Закарпатська влада обіцяє звести монумент ще цього року, для цього в обласному бюджеті вже виділили перші 300 тисяч гривень.

Надія Петрів, RadioSvoboda.Ua
17 березня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

23:21
На сайті "Закарпаття онлайн" тривають регламентні роботи
16:58
В Ужгороді на двох локаціях встановили охолоджувальні рамки-оприскувачі Фото новина
01:32
/ 4
Представники МГКЄ у складі делегації УГКЦ зустрілися з Папою Римським Фото новина
15:31
На кордоні з Румунією понад 2 місяці триватиме ремонт аварійного мосту через Тису Фото новина
11:17
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олександром Карповим Фото новина
20:28
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині провели в останню дорогу полеглого Героя Андрія Лоскоріха Фото новина
07:08
/ 22
Руки в кайданках
05:48
/ 3
Штурмовик із Руських Комарівців
04:15
/ 3
Підготовче судове засідання у справі вітряків на Руній відбулося в Ужгороді Фото новина
18:36
/ 11
Серед пріоритетів нового прокурора Закарпаття Пацкана є захист релокованого бізнесу, але немає захисту довкілля Фото новина
11:32
Ватикан оголосив нову дату беатифікації священномученика Петра Павла Ороса
02:01
/ 1
У вівторок в Ужгороді відбудеться суд по забудові полонини Руна вітряками
12:39
Юні екодослідники здійснили пізнавальну мандрівку Свидовцем у межах проєкту "Зелені скарби Карпат"
03:11
/ 7
ФОТОФАКТ. Екскаватори продовжують "вигризати" полонину Руна
15:16
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Сергієм Гвоздецьким Фото новина
18:07
/ 1
На Сумщині поліг уродженець Стужиці Іван Лешанич з Мукачева Фото новина
14:41
/ 4
Підтверджено загибель Олександра Лацка з Зарічова Перечинської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти Фото новина
13:09
Фінішувала друга зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді Фото новина
05:01
/ 2
З КПП "Ужгород" до Словаччини втік прикордонник
04:38
/ 5
Розслідування журналістки Олени Мудри, через яке на неї тиснуть судом "Вітропарки", перемогло в конкурсі журналістських робіт про Закарпаття
17:42
/ 2
500 підписів за 3 доби: колективне звернення з вимогою зупинити злочин на Руні достроково направлено новому генпрокурору Кравченку
03:47
У п'ятницю в ужгородському скансені відкриються дві виставки
22:03
/ 4
"Вітряні парки" "відповідально" відбудують міст, "безвідповідально" обвалений вантажівками з щебенем для дороги, якою вони планують возити "ненормативні великогабаритні вантажі"
13:11
Екоклуб у Ясіні запрошує на пізнавальну "Подорож на Драгобрат"
00:50
/ 2
Суд в Ужгороді покарав працівницю митниці за хабарництво штрафом
» Всі новини