Бондаренко відвідав "мертве" "солотвинське" містечко в Тереблі (ФОТО)

Покинутий напризволяще новозбудований мікрорайон поблизу села Теребля відвідав голова Закарпатської Ода Ігор Бондаренко, перебуваючи днями з робочим візитом у Тячівському районі.

Бондаренко відвідав "мертве" "солотвинське" містечко в Тереблі (ФОТО)

Зведені ще у 2011 році 8 будинків на 116 квартир та 17 індивідуальних помешкань садибної забудови з господарськими приміщеннями нині скоріш нагадують привидів, бо живе тут всього кілька сімей. Також побудована нова школа на 330 місць, дитсадок на 140, проведено інженерні мережі водопостачання, водовідведення, електропостачання, дороги. Готовий комплекс був зданий в експлуатацію в грудні 2012 року. 

Для цього уряд виділив значний обсяг державних коштів для будівництва цього поселення, яке зводили для переселення майже півтисячі мешканців смт Солотвино, що опинилися біля карстових проваль. Але солотвинці навідріз відмовилися покидати свої господарства і переселятися у нові помешканя. Хоча їх запевняли, що у Тереблі, яка за півсотні кілометрів від їх домівок, теж має значні поклади солі. Навіть розглядалося питання за два роки зведення саме тут солерудника, а відтак і алергологічної лікарні. Але цього не сталося.

На сьогодні головною проблемою є те, що цілий квартал фактично безгоспний, а житло має невизначений статус. Свого часу він не був переданий ні у власність району, ні громаді села Теребля. Відповідно об’єкт не охороняється, майно руйнується і розкрадається. Голова ОДА поспілкувався з тими, хто тут проживає. Люди бідкаються, що покинуті, нема до кого звернутися по допомогу. Навіть коли фіксують розкрадання, то працівники місцевої поліції ні чим не можуть їм допомогти, бо комплекс не має балансоутримувача.

І. Бондаренко оглянув також освітні заклади – школу та садочок. Переконався - тут створені всі належні умови для навчання та виховання. Діти навчаються і виховуються в просторих класах, з сучасними меблями, але основному з с.Теребля, що за 2 км звідси.

Ігор Бондаренко вислухав й інші проблеми, зокрема про водопостачання. Та доручив присутньому в.о.голови Тячівської РДА Михайлу Полажинцю зібрати всі необхідні документи про передачу комплексу у власність району у відповідності до чинного законодавства. Далі слово за депутатами райради, які на засіданні сесії затверджуюватимуть рішення про прийняття об’єкту у власність громади сільської ради, повідомили Закарпаття онлайн у пресслужбі Закарпатської ОДА.


ДО ТЕМИ:

Збудований для солотвинських родин квартал у Тереблі на Тячівщині нині – розграбований та безлюдний (ВІДЕО)

"Солотвинський квартал" у Тереблі: від комфортних умов – до розкрадання і розбою (ФОТО)

Солотвинці відмовляються переїжджати до "свого" містечка в Тереблі попри небезпеку карстових проваль (ВІДЕО)

Справу про розкрадання 20 млн на будівництві "солотвинського" містечка в Тереблі передали в Антикорупційне бюро

Петьовка звернувся до в.о. прокурора Закарпаття з приводу нецільового використання коштів при будівництві "солотвинського" містечка в Тереблі

16 грудня 2019р.

Теги: Теребля, Солотвино

Коментарі

ЦІЦАК 16.12.2019 / 21:18:55
Мішаня у кращик традиціях Штірліца піде на подсос до любого газди!

Nucu Nucovich 16.12.2019 / 18:03:44
Держава старалася,помагала якось-Построїла для людей. Тут Стіки грошей Україна Влупила.Но Далі-то..Шо?Шкода,Шо Так воно все... Чого ж Простоює?

наші 16.12.2019 / 11:15:48
Хто може пояснити з якого боку там крутиться Алік, що великий райдепутат? чи просто наглий піарщик?

Вуву 16.12.2019 / 07:27:24
Ну є часом якісь погорільці чи діти сироти яким купляють квартири.
... А тут все готово ... Іди і живи.
Інша проблема це працевлаштування ... Щоб потім було чим платити комуналку і просто мати гроші на що жити.

НОВИНИ: Соціо

10:00
/ 2
Частина Ужгорода та передмістя залишилися без води через аварію
09:50
У селі Батрадь на Берегівщині підтвердили загибель захисника Володимира Сідея Фото новина
09:22
Закарпаття вперше приймає фінал «Учителя року» у чотирьох номінаціях Фото новина
08:24
У селі Лавки на Мукачівщині попрощалися з полеглим захисником Сергієм Світим, який досі вважався зниклим безвісти Фото новина
16:13
/ 1
Туристи з Київщини заблукали в Карпатах і випадково опинилися на Закарпатті Фото новина
11:54
У селищі Батьово в останню дорогу проведуть полеглого Героя Олексія Щетину Фото новина
10:02
У Мукачеві попрощаються із полеглим військовим Володимиром Сурняком Фото новина
09:15
У Хусті відзначили 936-ту річницю міста Фото новина
18:27
У Мукачеві патрульні виявили водія з понад 2 проміле алкоголю в крові Фото новина
15:42
У селі Велика Бакта на Берегівщині попрощалися з померлим захисником Миколою Даніловим Фото новина
11:03
/ 1
На Закарпатті митники вилучили п’ять старовинних листівок з зображенням Адольфа Гітлера Фото новина
20:24
У неділю в Ужгороді покажуть прем’єру вистави про закарпатських мишенят
17:43
Машиніст вантажного потяга намагався вивезти сигарети до Угорщини через Чоп Фото новина
15:20
У селі Лази на Тячівщині автомобіль збив дитину, яка раптово вибігла на дорогу Фото новина
13:18
В Ужгороді попрощаються із загиблим захисником Олександром Скляровим Фото новина
11:10
У Мукачеві патрульні виявили водія з ознаками наркотичного сп’яніння та забороненими речовинами Фото новина
13:06
Школяр із Закарпаття представить Україну на Всесвітній олімпіаді з хімії Фото новина
12:00
Туристичний збір на Закарпатті перевищив 10 млн грн Фото новина
10:04
/ 2
Ужгородці вийшли на протест проти змін до Цивільного кодексу Фото новина
09:00
У Сваляві відкриють новий велопішохідний маршрут
16:56
В Ужгороді попрощалися із захисником Володимиром Тарапатою, який майже рік вважався зниклим безвісти Фото новина
13:07
/ 1
Підтвердили загибель на війні захисника із села Плоске на Мукачівщині Петра Дерев’янка Фото новина
11:07
/ 2
Президент вручив «Золоту Зірку» офіцеру 128 Закарпатської бригади Фото новина
10:12
В Ужгороді попрощаються із захисником Павлом Ференсом Фото новина
18:10
/ 7
Закарпатська виноробня «Шато Чизай» стала брендом-візитівкою України на міжнародному конкурсі
» Всі новини