Ясінянський лісгосп почав незаконну рубку в пралісах на Рахівщині

На території Ясінянського лісомисливського господарства (Закарпатська область) розпочалися протизаконні рубки.

Ясінянський лісгосп почав незаконну рубку в пралісах на Рахівщині

Лісгоспом було виписано лісорубні квитки на санітарні рубки у 37му та 41му відділах 2го кварталу Станіславського лісництва. Відповідна інформація була оприлюднена в реєстрі лісорубних квитків.

Слід зауважити, що на цих ділянках були попередньо ідентифіковані квазіпраліси. 

Праліси та квазіпраліси  - це незмінені або малозмінені господарською діяльністю ліси, що росли без втручання людини, зберегли свою природну структуру, віковий, видовий склад та динаміку. 

Наразі ці ділянки перебувають на одній зі стадій процесу отримання офіційного (квазі)пралісового статусу, тобто охоронного статусу, згідно Методики визначення належності лісових територій до пралісів, квазіпралісів та природних лісів, затвердженої Міністерством екології та природних ресурсів України 18.05.2018 року.

Навесні 2019 року, у ході верифікації попередньо ідентифікованих ділянок, Ясінянський лісгосп погодився із квазіпралісовим статусом 109,8 га лісів у Свидовецькому л-ві. Лист-погодження. 

Утім, була частина ділянок, де зі статусом  пралісів та квазіпралісів лісгосп не погодився. Тому, згідно з вищезгаданою Методикою, питання належності 664,2 га у Довжанському, Лопушанському, Чорнотисянському, Станиславському та Свидовецькому лісництвах було винесено на офіційну комісію. Лист про створення комісії та список спірних ділянок.

Комісію було сформовано у липні 2019 року наказом Міністерства екології №258 від 17.07.19 року. Наказ про створення комісії. До її складу увійшли працівники лісового господарства, лісового управління, департаменту екології та науковці з кількох організацій. Комісія під час польового виїзду мала дати відповідь на запитання, чи справді спірні ділянки відповідають критеріям пралісів, квазіпралісів та природних лісів.

Слід наголосити, що до завершення роботи відповідної комісії "на період розгляду спірного питання на лісовій ділянці призупиняється здійснення заходів, що можуть вплинути на результати роботи комісії та підготовку повторного Висновку". 

Таким чином, будь-які рубки, що дозволяються після створення комісії є прямим порушенням цієї норми. Саме це наразі відбувається у Ясінянському лісгоспі.

Тоді ж, у липні, роботу комісії з погрозами було заблоковано представниками місцевого населення, які не допустили її представників до лісу. У якості компромісу було вирішено, що робота комісії відновиться після включення представників громад до її складу.

Проте, пропозицій щодо кандидатур від громадськості для включення до складу комісії не надходило.

Робота комісії досі не була відновлена, однак, Ясінянський лісгосп почав вибіркові санітарні рубки щонайменше на двох ділянках "спірних" пралісів, по яким немає рішення комісії.

Крім того, ця рубка є порушенням мораторію на рубки пралісів, що накладений листом Державного агентства лісових ресурсів України від 9.01.2018 року. Це мораторій, що призупиняє видачу лісорубних квитків на попередньо ідентифікованих ділянках до вирішення питання статусу кожної з ділянок. "Ми сподіваємося, що подібний прецедент є швидше виключенням з правила, і лісові управління утримуватимуться від видачі лісорубних квитків на ділянках із невизначеним статусом", - пояснює Андрій Плига, координатор лісових проектів WWF Україна.

"WWF готує звернення до відповідальних органів з вимогою призупинити розпочату рубку. Також, цей факт піднімає питання дотримання вимог лісової сертифікації в даному лісгоспі", - додає Андрій Плига.

02 грудня 2019р.

Теги: лісгосп, рубка, ліси

Коментарі

Вуву 2019-12-08 / 06:30:54
Накрадеш а потім віддаш .
І будеш іще стільки винен.
А посадити ...
Ну ти поняв

Мурга 2019-12-03 / 14:30:37
Крав і буду красти

Спостерігач 2019-12-03 / 13:11:35
Все-таки у wwf на цей раз забрехались! https://www.facebook.com/352061925175295/posts/956095438105271?d=n&sfns=mo

Тисянин 2019-12-03 / 12:41:54
Згідно діючих положень про праліси, полонини треба буде ліквідувати. Дякуємо вам, шановні екологи і активісти!!!

ліс 2019-12-03 / 11:20:11
такими темпами скоро лісів і не залишиться.
і на превеликий жаль як попредня так і поточна влада сприяє вирубці карпатських лісів (

Вуву 2019-12-03 / 08:58:49
Газдовати ото канєшно діло добре айбо хосновати то што не можна бо заповідник.
Так ото кримінал.
Но айбо не вшиткі цімбори тото хотять розуміти.
Вот у чому біда.

Юра Йосипка з ГО Аркан 2019-12-03 / 08:42:08
Не лізте до нас в Ясіня білше із всьикими псевдоекологами учити нас як газдовати нам тут

Првдолюбу 2019-12-03 / 07:31:29
Дуже хочеться вам вірити.
Але знаючи наш нарід ... Сумнів бере гору.
Почитайте коментарі знизу і все стане ясно.

Вуву 2019-12-03 / 07:28:44
При бажанні також як для власного сімейного вжитку можна посадити і кущ калини і кущ аронійі.
При теперішніх цінах на ліки ...
При нежеті чи простудах ... банка калини з цукром на зиму ... Чи сок ааронійі мусить бути.
З переробленойі калини теж готують дуже смачний джем .
Хто знає як .

Правдолюб 2019-12-03 / 07:23:21
Ясінянський держлісгосп у пралісах рубок не проводить. Почитайте детально сторінку цього підприємства на фейсбуці і все стане ясно. Все робиться для людей, а не для псевдоекологів.

Volodymyr Krasnoholovets 2019-12-03 / 06:30:37
Вуву правильно зауважує. Я можу подати, що саджати можна не тільки волські горіхи, але ще й ведмежу ліщину -- дерево росте дуже високе і з нього самі собою спадають китиці ліщини, горіхи можна легко збирати на землі і вигідно продавати. ВЕДМЕЖА ЛіЩИНА плодоносить багато і може рости як поодинокими деревами, так і плантаціями. Як на мене, то за смаком навіть краща за звичайну ліщину. Я часом збираю горішки в Центральному Ботанічному саду в Києві.

Volodymyr Krasnoholovets 2019-12-03 / 06:24:30
Як треба господраювати в селах? Ось приклад китайського села Хуасі, яке починано в 1960-х роках з абсолютних злиднів:
https://www.youtube.com/watch?v=OVR0t4SJSqE

А ось зовсім свіжий приклад - село Радовель на Житомирщині:
https://www.youtube.com/watch?v=LltslzeyyZU

З цього села походить такий собі заможний підприємець (має торговельні мережі) Михайло Весельський. Він почав вкладати кошти в село, навіть в таку діяльність, яка не приносить прибутки - благодійність (школа, лікарня).

Чому закарпатська влада не організувує зустрічі підприємців з місцевми мешканцями з долученням науковців утримувачів технологій? Наприклад, мої колеги та я можемо запропонувати варіант утилізації побутових відходів в енергію - тепло та електрику (200 кг сміття переробляти за годину) в малорозмірному газифікаторі. Дві такі машини стоятимуть коло великої теплиці і теплиця матиме тепло, світло і електрику практично задарма. Не буде потреби вивозити сміття (таке, що може горіти чи тліти в принципі). Це особливо зручно в високогірних селах, будете замовяти побільше продуктів в пластиковій упаковці. Ціна проекту: готові виконати всі роботи за 25 млн. грн. Окупність проекту відбудеться приблизно за три роки. А якщо енергія йтиме в теплицю, то окупність буде за півроку-рік, оскільки будуть заробітки з продажу зелені та іншої городини.

Вуву 2019-12-03 / 06:22:22
Є в мене така ідея і я хочу із всіма поділитися.
Може " ПРИЖИВЕТЬСЯ".
Всяк хто живе в селі має город.
Що заважає кожному (особливо гуцулам) в кінці городу по обидва боки посадити по два дерева.
Це як мінімум ... Але можна й більше.
Пропоную горіх.
Перше ... Дерево невибагливе.
Але має цінну деревину.
2. Плодоносить ... Із кожним роком поки ростиме то все чим раз більше.
Особливого догляду не потребує.
Листя хороше органічне добриво.
Що для збіднених високогірних земель дає додаткову вигоду.
Крім того горіхи якщо добре висушені можуть зберігатись тривалий час.
Смачний продук до столу ( до різних солодких випічок) на всякі свята яких вистачає.
При потребі можна продати.
І на сам кінець якщо дерево вже "своє віджило" ... Можна зрізати і мати до 10 а то й більше кубів ціннойі деревини для власних потреб ... Або не продаж.
Ще один валивий момент.
Дерева притримують вогкість.
Що для посушливих гірських наділів має значення ... бо швидко вивітрюються і робляться сухими ... Що в свою чергу впливає на врожайність сг. культур.


Спостерігачу 2019-12-03 / 00:31:53
То не екологи - псевдоекологи, то ти, неборе, псевдогуцул

Вуву 2019-12-03 / 00:29:45
Розказують ... Щоб ви не нищили те що вам дісталось у спадщину як безцінне багатство.
А ВИ ... Вперто і тупо робите по своєму так як вам хочеться
... А після іще йдете жалітися ...
А як нам тепер жити ?

А ЯК МОЖЕТЕ ТО ТАК І ЖИВІТЬ.

гуцул 2019-12-02 / 23:45:47
Практично всі екологи живуть в РАХОВІ, УЖГОРОДІ,ЛЬВОВІ , КИЄВІ І НАМ РОЗКАЗУЮТЬ ЯК ТРЕБА ЖИТИ В ГОРАХ. ЗАДОВБАЛИ

Вуву 2019-12-02 / 23:42:05
Про який туристичний розвиток ти тут пишеш ?
Кругом лисі гори і нема лісу.
Який дурак захоче йіхати на таку красотіщу ?
Тай ще за це платити гроші ?
Буде народ йіхати в сусідню словаччину ... Польщу ... Австрію.
Там гарно.
Там дерева контрабандою не ріжуть.
Там "місцеві" дивляться один за одним і за тим щоб контрабанди не було.
От туди і будуть йіхати.
А гуцулам навіть висратись під деревом нігде буде.
Хіба що на пеньок.
Бо як він не зріже то сусід.
А тому краще зрізати в себе і в сусіда.
А потім можна братися і за Заповідники.

Вуву 2019-12-02 / 23:31:14
Гуцулам не готоють.
Вони самі собі все зробили.
Нарід який має в голові розум свій ліс захищає.
Бо для гуцула ліс то як саме життя.
Але "ТИХ КОЛИШНІХ" гуцулів вже нема ... А ці шо є це вже не гуцули а так одна назва.
Якщо дозволили всяким зайдам контрабандно різати ліс а й ще самі під цей рейвах різали і крали.
То шо це гуцули.?
От і дорізались.
Яж писав що велике дерево мож зрізати менш як за годину ...а щоб воно виросло треба не менше 30 - 40 років.
Справжні гуцули про це знали (і розуміли).
А теперішні "гукани - йовбаки"
НІ.
НУ ТО МАЄТЕ.
ХТО ВАМ ВИНЕН. ?

Спостерігач 2019-12-02 / 23:07:28
Я вшоці, виписані дрова для вівчарів на літо і то капець яка проблеми? Праліси чи якісь квазі? А може насправді гуцулам гутують резервацію і скоро заборонять взагалі розвиватись і будуть будувати нам колиби щоб ми в них жили і будуть водити туристів щоб дивились на гуцулів я на дикунів? Народ, нас взагалі тримають за бидло ці псевдоекологи! А може насправді хтось їх фінансує щоб на Рахівщині невідбувався жодний туристичний розвиток а тим часом на Львівщині почали будівництво проект в рази більший за Буковель і чомусь цих псевдоекологів так невидно та нечути! Повторюсь ще раз, народ небудьмо билом!

Ти опеньок чи не родич Сергія з прокуратури? 2019-12-02 / 22:48:35
Нібито у всьому ви розбираєтесь

НОВИНИ: Соціо

23:51
30 родин із прифронтової Харківщини оздоровилися та відпочили на Закарпатті за час дії програми "Турбота"
23:19
/ 1
Словаччина хоче відновити пасажирське залізничне сполучення із Ужгородом, яке припинилося 80 років тому
18:22
"Укрзалізниця" ще цьогоріч планує запустити потяг "Київ – Кошиці"
15:29
/ 7
Як "танець з бубном" за вітряки на Руні гудуть сільрада, лісівники та закарпатська влада
14:15
/ 1
Приватний поїзд "Прага – Чоп" сьогодні здійснив свій перший рейс
11:22
/ 3
Запис мого діда і сепаратне святкування Паски
11:11
/ 1
У Ракоші Вишківської громади попрощалися з полеглим Героєм Святославом Корнійчуком
20:19
/ 5
В Ужгороді на об'їзній депутати-"слуги" планують "роздерибанити" понад 1 га землі із заниженням вартості в 10 разів
21:59
/ 23
На Закарпатті було зроблено спробу дестабілізації шляхом перекриття доріг "через мобілізацію". Поліція звільнила проїзд
18:44
/ 36
Головою Ужгородського міськрайонного суду переобрано Віктора Данка
18:38
На війні поліг Віталій Петах зі Страбичова Мукачівської громади
02:00
/ 30
Комбат Руслан Каганець: "Без людей виграти цю війну неможливо. Ми не зробимо мільйон роботів із штучним інтелектом, які за нас воюватимуть"
00:32
/ 1
Відсьогодні на Закарпатті розпочалася нерестова заборона
21:48
Біля Солотвинського солерудника виявлено смітники, пластикові пляшки в карстових проваллях і забруднення потоку Глод
16:44
/ 3
В Ужгороді пойдуть чемпіонат України з велоспорту-МТБ та чемпіонат області
11:26
/ 4
На війні з росією поліг Ігор Сакало з Горінчова Хустського району
10:53
У лютому споживчі ціни на Закарпатті в цілому не зросли – статистика
11:15
"Щасливі діти" запускають новий цикл відновлювальних ретритів для мам із дітьми "Сила Карпат"
10:56
/ 6
В Усть-Чорній на Тячівщині попрощалися з полеглим Героєм Октавіаном Коненком
22:53
/ 3
У понеділок в Сваляві проведуть в останню дорогу полеглого 21-річного Героя Василя Томащука
22:20
/ 2
У Великій Копані попрощалися з Віталієм Чонкою, що загинув на Запоріжжі ще торік у червні
15:31
У лютому в порівнянні з торішнім груднем ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%
14:57
Торік на Закарпатті прийняли в експлуатацію житла на 17,8% більше, ніж у 2022-му
14:10
/ 1
Кабмін перерозподілив освітню субвенцію на 2024 рік: місцеві бюджети Закарпаття втратили 2,4 млн грн
23:00
/ 3
На війні поліг ровесник Конституції України Василь Цьока з Крайникова Хустської громади
» Всі новини