Школа вихідного дня для батьків особливих дітей працюватиме в Ужгороді (ФОТО)

Школу вихідного дня для батьків започаткували сьогодні в Інклюзивно-ресурсному центрі №1 в Ужгороді.

Школа вихідного дня для батьків особливих дітей працюватиме в Ужгороді (ФОТО)

Як відомо, заклад відвідують діти з особливими освітніми потребами, яким надають психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги (лікувальна фізкультура, логопедичні заняття та корекційно-розвиткові заняття практичних психологів і вчителя-дефектолога (олігофренопедагога). Проводять тут і семінари-практикуми для педагогів та батьків, майстер-класи для дітей та батьків. Крім того, постійно консультують батьків або законних представників дітей з особливими освітніми потребами з приводу надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг дітям. Сьогодні ж провели перше заняття у Школі вихідного дня для батьків.

За словами керівниці центру Ірини Кремінської, ідея створення такої школи виникла через часті запитання батьків, як працювати з дітьми з особливими потребами, як їх правильно розвивати чи гратися з ними. Крім того, спілкування та обмін досвідом сприятиме згуртованості не лише навколо теми інклюзії, а й розвитку самих батьків, з яким працюватимуть психологи центру, додала Ірина Миколаївна.

Побувала нині у закладі й секретар Ужгородської міської ради, кураторка освітнього напряму Андріана Сушко. Андріана Антонівна відмітила цікаві ініціативи колективу та хороші умови, в яких перебувають діти, також передала вітання від міського голови Богдана Андріїва, наголосила на готовності керівництва міста й надалі допомагати в роботі центру.

До речі, у лютому Інклюзивно-ресурсний центр №1 Ужгородської міської ради відзначатиме другу річницю від створення. Наразі заклад відвідують 36 дітей та молодих людей від 2 до 18 років. Начальниця управління освіти Наталія Мухомедьянова згадала про етапи створення центру (на той період - одного з перших на Закарпатті): пошук приміщення, його облаштування, закупівлю всього необхідного. Наталія Богданівна побажала батькам набути нових навичок, які будуть корисними у вихованні дітей, а також передала подарунок від управління освіти - фліпчарт для роботи та різноманітних презентацій.

Далі перейшли до занять. Під час першої зустрічі у Школі вихідного дня для батьків говорили про сенсорний розвиток (сприйняття за допомогою дотику, нюху та смаку). Участь у ньому взяли, зокрема, й матері тих діток-випускників Інклюзивно-ресурсного центру, які вже навчаються в інклюзивних класах ужгородських шкіл.

02 грудня 2019р.

Теги: школа, діти, батьки

НОВИНИ: Соціо

12:17
Закарпатець Михайло Переганя підкорив найвищу вершину Антарктиди Фото новина
11:05
На Закарпатті затримали підприємця, який продавав гуманітарні авто для ЗСУ Фото новина
09:02
Як вимикатимуть світло на Закарпатті 24 січня
18:02
/ 2
Аварійні бригади із Закарпаття вирушили до Києва для ліквідації наслідків атак
17:26
/ 1
На Закарпатті митники вилучили авто з тайниками сигарет Фото новина
15:50
У Богдані на Рахівщині попрощалися з Миколою Біровашем, що помер після демобілізації внаслідок важкого поранення Фото новина
13:36
Укрзалізниця запускає новий щоденний поїзд Одеса — Рахів
12:37
В Ужгороді патрульні оштрафували водія, який керував напідпитку та без права керування Фото новина
10:15
/ 1
В Ужгороді презентували унікальне видання "Січові стрільці на Закарпатті" Фото новина
09:12
/ 1
Чеське Брно стало 28-м містом-побратимом Ужгорода Фото новина
09:00
На Закарпатті оприлюднили погодинний графік відключення світла 23 січня
18:10
У Мукачеві відзначили День Соборності України живим Ланцюгом Єдності Фото новина
16:18
/ 1
У горах Рахівщини рятувальники розшукали двох заблукалих туристів Фото новина
15:07
У Тячеві попрощалися з полеглим захисником Олександром Томишинцем, який майже два роки вважався зниклим безвісти Фото новина
14:15
У Мукачеві патрульні знайшли малолітнього хлопчика, який залишився без нагляду Фото новина
13:06
Стало відомо про загибель на війні з рф військового із села Мокра на Ужгородщині Владислава Симковича Фото новина
12:02
У селі Ільниця на Хустщині ледь не згорів житловий будинок Фото новина
09:00
Графік відключення електроенергії на Закарпатті 22 січня
18:39
На Драгобраті сноубордистка заблукала через глибокий сніг Фото новина
17:27
На Закарпатті функціонує 31 Пункт незламності, решта готові до відкриття
16:33
/ 2
На День Соборності в Ужгороді презентують унікальне видання "Січові стрільці на Закарпатті"
16:08
/ 1
У Тячеві прощатимуться з полеглим на війні з росією Олександром Томишинцем Фото новина
15:11
Закарпаття увійшло до лідерів України за народжуваністю у 2025 році
13:09
На гірськолижному курорті Закарпаття травмувалася 15-річна дівчина Фото новина
11:04
В Ужгороді зростає захворюваність на гострі респіраторні інфекції
» Всі новини