Про готовність медицини Закарпаття до змін говорили в Ужгороді на розширеній нараді (ФОТО)

Про готовність закарпатської медицини до змін у фінансуванні, створення госпітального округу, комп’ютерізацію лікарень, будівництво амбулаторій та про інші актуальні питання галузі йшлося на розширеній нараді за участі заступника голови Закарпатської ОДА Олексія Гетманенко, директора департаменту охорони здоров’я Єлизавети Біров, керівників медзакладів області, підрозділів райадміністрацій та міськвиконкомів.

Про готовність медицини Закарпаття до змін говорили в Ужгороді на розширеній нараді (ФОТО)

З 1 квітня 2020 року механізм фінансування закладів змінюється: з медичної субвенції на розрахунок за надані послуги з Національною службою здоров'я. Кожен заклад охорони здоров’я за наявності належних умов, обладнання та лікарів може надавати медичну послугу в рамках програми медичних гарантій. Оплата НСЗУ безпосередньо лікарням дозволить пацієнтам отримувати безоплатно медпослуги за чотирма пріоритетними напрямками: лікування інсультів, інфарктів, пологи та неонатальна допомога. Також будуть фінансуватися шість видів діагностики, амбулаторна, стаціонарна, хірургічна допомога, паліативна допомога і мобільні стаціонарні бригади та 4 види реабілітаційних послуг.

Однак, для того щоб НСЗУ могло оплачувати ці медпослуги, всі державні заклади повинні пройти перетворення у комунальні неприбуткові підприємства, бути підключеними до медичних інформаційних систем, укласти договір з НСЗУ і найголовніше – відповідати всім вимогам та стандартам надання медичної допомоги. А це не тільки належне обладнання та фаховий персонал, але й повний спектр всіх медичних послуг.

Як зазначила директор департаменту охорони здоров’я Єлизавета Біров, «У нас в області первинна ланка повністю працює на новій моделі фінансування. Тепер в турборежимі 22 обласні медзаклади пройшли перетворення у КНП. Районні лікарні теж закінчили цю процедуру. На черзі - створення госпітального округу в межах якого пацієнти можуть отримати весь спектр медичних послуг: від профілактичного огляду до складного оперативного втручання із подальшою реабілітацією. Наразі такого комплексу немає жоден район області. Такого висновку дійшла група незалежних експертів, які аналізували мережу медичних закладів Закарпаття. Госпітальний округ повинен відповідати щонайменше двом вимогам: по-перше, має бути забезпечена доступність громадянина до якісної допомоги, по-друге, заклади, де надається ця допомога, повинні мати належне навантаження, аби підтримувати належну кваліфікацію медичних фахівців».

Детально з аналізом, висновками та пропозиціями експертів ознайомила присутніх начальник управління лікувально-профілактичної роботи департаменту Ольга Чемет: «Оптимальним рішенням для нашої області стало б створення єдиного госпітального округу з центром в Ужгороді та з низкою багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування. Експерти пропонують створити такі лікарні другого рівня на базі Мукачівської ЦРЛ, Ужгородської ЦМКЛ, Тячівської РЛ, ЗОКЛ ім. А.Новака, а першого рівня – на базі Виноградівської РЛ, Хустської РЛ та Берегівської ЦРЛ. Однак, це тільки пропозиція і бачення експертів. Наприклад, потрібно більш глибоко та детально вивчити питання і з Рахівською лікарнею. Є ще низка зауважень та пропозицій. Однак, потрібно чітко усвідомити, що прив’язки   медичних закладів до районів та ОТГ – не буде. Головним критерієм є якісне та доступне обслуговування пацієнтів»

Підтримав ідею створення єдиного госпітального округу й голова комісії з питань охорони здоров’я Закарпатської обласної ради Роман Шніцер : «Пацієнта везуть не в округ, а в лікарню інтенсивного лікування першого чи другого рівня. Визначальним має стати – наближеність, фаховість та високий рівень медичної допомоги». Також висловив своє бачення та підтримав ідею доцільності створення єдиного госпітального округу й генеральний директор Центру легеневих хвороб Василь Скрип, який зауважив, що саме створення єдиного госпітального округу є найоптимальнішим рішенням — це дозволить розробити маршрути пацієнтів та максимально задіяти у лікувальному процесі весь потенціал медичної мережі.

Під час наради обговорювались хід використання державної субвенції на сільську медицину,  будівництво та ремонт доріг та низка інших актуальних питань.

28 листопада 2019р.

Теги: нарада, готовність, медицина

Коментарі

Вуйко 28.11.2019 / 21:07:17
РЕТРОРЕФОРМАТОРИ:ШНiцель,скрип,курах,бiров,хiмiч,яцина! Що цi горе мененжери там ще роблять?

Медик 28.11.2019 / 19:28:08
Навіщо в Ужгороді 2 лікарні інтенсивного лікування 2 типу? Що може робити обласна лікарня. Вона обросла приватними структурами,а в ній уже нічого не роблять. Пацієнти приходять ніби в обласну, а їх скеровують у приватні заклади. Лікарі працюють в один і той же час і там, і там. Навіщо у Виноградові і Берегові однакові лікарні на невеликій відстані.Одна з них явно зайва.

Нiк 28.11.2019 / 17:24:22
ПУСТОЗВОНИ З МИНУЛОГО!

НОВИНИ: Соціо

18:06
/ 1
Герой «Азовсталі» з Мукачівського прикордонного загону отримав державну нагороду Фото новина
16:27
У Мукачеві зустріли евакуйовану родину з Дніпропетровщини Фото новина
15:18
Закарпатські митники затримали вантажівку з незадекларованим товаром на 1,5 млн грн Фото новина
14:39
/ 1
На Мукачівщині громада УПЦ МП разом з настоятелем приєдналася до ПЦУ Фото новина
14:06
У Мукачеві посеред ночі патрульні знайшли малюка, який сам блукав вулицями Фото новина
12:15
/ 1
Виноградівська міськрада повідомила про смерть Героя із Великих Комʼят Едуарда Густі Фото новина
11:23
Чопський прикордонний загін проводить набір на військову службу за контрактом
10:27
Апеляційний суд у Львові очікувано залишив чинним детальний план територій під будівництво вітряків на Руній
09:06
Графік відключень електроенергії на Закарпатті 28 листопада
08:46
Берегово отримує пряме сполучення з Будапештом
08:38
З Ужгорода вперше курсуватимуть європейські спальні вагони до Відня
14:54
/ 5
Корупційна схема ДІАМ. На чиєму боці держава, коли вершини Карпат забудовують вітряками?
13:06
Укрзалізниця запускає 11 нових поїздів у графіку 2025–2026, зокрема до Закарпаття
09:44
/ 4
На Закарпатті попрощалися з полеглим на Харківщині 23-річним прикордонником Іваном Довганичем Фото новина
09:02
Розклад відключень електроенергії на Закарпатті 27 листопада
08:48
ВККС визначила переможців конкурсу на зайняття вакантних посад суддів у Закарпатському апеляційному суді
17:53
/ 3
У Тур’ї Поляні на Ужгородщині попрощаються із полеглим захисником Валерієм Кучерявим Фото новина
15:10
/ 4
В Ужгороді забудовників двох елітних ЖК, зокрема "пальмового" Crystal-а Пересоляка, змусили повернути громаді понад 6 млн грн
15:09
/ 1
В Ужгороді заборонили катання та риболовлю на замерзлих водоймах
13:18
/ 2
На Закарпатті виявили понад 2 тисячі випадків домашнього насильства за 10 місяців
12:10
/ 1
Підтверджено загибель військового із Горінчева на Хустщині Павла Дуткевича Фото новина
10:20
У Мукачеві зупинили водія, який вдруге за рік їздив напідпитку та без права керування
17:29
/ 2
В Ужгороді попрощалися із 49-річним сержантом Михайлом Луп’яком Фото новина
15:53
У Мукачеві обговорили пошукову роботу щодо полонених та зниклих бійців Фото новина
14:47
У селі Великі Лази на Ужгородщині проведуть в останню путь полеглого Героя Івана Довганича Фото новина
» Всі новини