На Закарпатті фальсифікованих лікарських засобів не виявлено

Нині на фармацевтичному ринку України спостерігається стійка тенденція до зростання кількості фальсифікованих лікарських засобів.

На Закарпатті фальсифікованих лікарських засобів не виявленоТак, торік і у першому кварталі цього року було виявлено 111 серій сорока найменувань фальсифікованих лікарських засобів. Такі дані 14 серпня повідомили у прес-службі управління охорони здоров’я Закарпатської ОДА з посиланнями на в.о. головного державного інспектора України з контролю якості лікарських засобів Владислава Онищенка.

Водночас, за словами начальника Держінспекції з контролю якості лікарських засобів в області Анатолія Носенка, Закарпаття вирізняється відносним благополуччям щодо фальсифікованих ліків. За перше півріччя цього року фальсифікованих медпрепаратів в регіоні не виявлено. Однак зафіксовано 47 найменувань неякісних лікарських засобів, а також виявлено один незареєстрований в Україні препарат. Найчастіше неякісними виявляються найбільш уживані ліки: активоване вугілля, перекис водню, антибіотики тощо.

Загалом у Закарпатті лише 5-7% суб’єктів господарської діяльності закуповують ліки безпосередньо у виробників. «Решта ж є філіями фірм, до яких постачають вже перевірені ліки», – зазначив Анатолій Носенко.

Довідка ЗІКу.

9 серпня розпочато публічне обговорення проекту Закону України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо вдосконалення відповідальності за фальсифікацію лікарських засобів".

Законопроектом передбачається встановлення кримінальної відповідальності за виготовлення, зберігання, збут або транспортування фальсифікованих лікарських засобів, а також спонукання певної особи (осіб) до вживання завідомо фальсифікованих лікарських засобів.

Наприклад, у Франції виробництво та імпорт фальсифікованих лікарських засобів карається позбавленням волі на чотири роки або штрафом у розмірі €400 000, а організація незаконної мережі збуту – позбавленням волі на п’ять років або штрафом у розмірі €500 000.

ЗІК
14 серпня 2006р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

16:25
/ 7
Ужгородські депутати не підтримали мораторій на затвердження нових детальних планів міста
14:27
Ужгородська міськрада виділила 1,6 млн грн на поштові марки для податкової Закарпаття
12:06
/ 2
Через суспільний резонанс мер Ужгорода зняв з розгляду частину "інфраструктурних" проєктів рішень по землі Фото новина
11:12
/ 2
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Сергієм Готрою Фото новина
15:07
У ПП "Чоп", "Ужгород" і "Дякове" тиждень перевірятимуться автомобільні ваги, тому можливі затримки
11:15
/ 2
У четвер в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Чобо Даковим Фото новина
03:06
Перші маршрути поїздів євроколією з Ужгорода будуть до Будапешта, Відня та Кошиць Відео новина
00:03
/ 3
На Сумщині поліг Іван Скоблей з Греблі на Хустщині Фото новина
15:38
/ 2
В Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Віктором Чинадієм Фото новина
11:07
/ 1
На Харківщині поліг Михайло Попович з Текова Королівської громади Фото новина
15:26
/ 1
На Сумщині поліг Михайло Іваньо з Виноградова Фото новина
12:35
Поки 73-річна власниця пішла за покупками, в Ужгороді горів її будинок Фото новина
04:11
14 квітня на Закарпатті оголошене Днем жалоби за жертвами російських ракетних ударів по Сумах
02:58
На війні з росією поліг Василь Богаш з Черни Королівської громади Фото новина
03:03
Попри будівництво євроколії на дільниці Чоп – Ужгород, пасажири з Одеси, Полтави та Кременчука зможуть дістатися Ужгорода
16:12
/ 16
В Ужгороді відкрили 23-й в Україні з початку повномасштабного вторгнення McDonald's Фото новина
05:33
/ 7
Селищний голова Дубівської ОТГ Каганець втік від громади, яка вимагала зупинити незаконне будівництво ГЕС Фото новинаВідео новина
04:57
/ 1
На Донеччині поліг Петро Бойко з Білок Хустського району Фото новина
02:01
/ 2
У Вільшинках на Ужгородщині попрощаються з Іваном Ганичем, який 3 роки захищав Україну Фото новина
17:20
Петиція про створення парку "Чорні озера" в Ужгороді достроково назбирала необхідну кількість за 5 днів
03:05
З початку року мукачівський замок "Паланок" відвідали майже 22 тисячі туристів
19:51
/ 3
Львівський експрокурор Ільницький, що влаштував гучне весілля і переховувався у тещі на горищі, прилаштувався у ТЦК на Закарпатті
18:18
/ 1
На війні з росією поліг Андрій Слищенко з Горбка Мукачівської громади Фото новина
11:37
/ 2
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Мирославом Лукачем Фото новина
03:31
/ 6
Автодорогу для "Вітропарків" у пралісах "Ужлісу" будуватиме компанія, пов’язана із родиною мера Ужгорода Андріїва Фото новина
» Всі новини