Йшлося про впровадження пілотного проекту «Карпатська Дорога Вина та Смаку» в Закарпатській області, який вже успішно діє на Одещині під назвою «Дороги вина та Смаку».
Саверіо Савіо розповів, що географічні значення допомогли здобути світову славу таким продуктам, як шампанське, коньяк, сири рокфор, пармезан і багато інших. Україна є потужною аграрною державою, виробником продуктів харчування, тому має чудові перспективи для реєстрації вітчизняних географічних зазначень. Так, на отримання статусу продукції з географічним зазначенням вже йдуть «гуцульська бриндзя», «херсонський кавун», «мелітопольська черешня», бессарабські, закарпатські вина тощо.
Під час обговорення зазначалося, що гастрономічні маршрути – це інноваційний для України туристичний продукт, з високим потенціалом сприяння розвитку сільських територій: через підтримку виробників та традиційних продуктів, збереження і зміцнення культурної спадщини місцевих спільнот та залучення додаткових фінансових надходжень від туристів та інвесторів.
– У рамках проекту «Карпатська Дорога Вина та Смаку» в Закарпатській області передбачається створення еногастрономічних дестинацій, окремих локацій та конкретних маршрутів, їх стандартизація, ефективний механізм взаємодії громадськості, бізнесу та влади задля їх розвитку. Також надаватиметься допомога місцевим виробникам, виноградарям та виноробам, закладам харчування з просуванням локальної кухні, об’єктам розміщення та іншим потенційним учасникам гастрономічного маршруту у створенні еногастрономічної туристичної пропозиції та її маркетинговому позиціонуванні, – розповіла Алла Плачкова, наглядно продемонструвавши діючий проект в Одеській області. Вона додала, що основні принципи проекту – гастрономічна подорож має бути безпечною, комфортною, смачною та змістовною.
Вже розпочато створення єдиного всеукраїнського інтернет-порталу, який міститиме необхідну інформацію щодо створених «Доріг вина та Смаку України» та їх учасників – національних виробників локальної туристичної продукції, які відкриті для відвідування. Таким чином кожен турист зможе вибрати собі напрямок подорожі та скласти до неї винно-гастрономічну карту відповідно до смаку, а також отримати гарантію харчової безпеки на маршруті. Все це сприятиме збільшенню туристичних потоків на сільські території, підвищенню попиту на місцеву продукцію та збереженню Гастрономічної Спадщини України, – переконані представники проекту.
Також пані Плачкова розповіла, що наразі на базі «Шато Чизай» проходить семінар для закарпатських виноробів і фермерів. Планується підписання угоди про співпрацю з подальшим створення обласної асоціації. Далі чи-то виноробна, чи сирна продукція представлятиметься на міжнародних форумах з відповідною промоцією.
Тож, присутні прийшли заручитися підтримкою очільника краю та залучити до реалізації цього масштабного проекту структурні підрозділи облдержадміністрації, зокрема, департамент економічного розвитку та торгівлі.
Зі свого боку, Геннадій Гутман запевнив, що Євросоюз готовий надати необхідну фінансову підтримку для реалізації цього пілотного проекту в Закарпатті, повідомляє прес-служба Закарпатської ОДА.
шато 2019-11-27 / 11:35:34
скоро всіх виноробів підімнуть під чізай уякого всього 272 гектари виноградників а ось вина...