В Ужгороді пройшла стартова конференція щодо попередження природних катастроф у транскордонному басейні ріки Уж (ФОТО)

Сьогодні в Ужгороді провели стартову конференцію проєкту FloodUZH – «Спільні заходи з попередження природних катастроф у транскордонному басейні р. Уж».

В Ужгороді пройшла стартова конференція щодо попередження природних катастроф у транскордонному басейні ріки Уж (ФОТО)

У роботі конференції взяли участь заступник голови Закарпатської ОДА Олексій Гетманенко, міський голова Ужгорода Богдан Андріїв, заступник міського голови Олександр Білак, начальник басейнового управління водних ресурсів річки Тиса, керівник проєкту Олег Кисіль, головний архітектор Ужгорода Олег Боршовський, представниці громадської організації «ЕКОСФЕРА»: виконавчий директор, експерт з питань екоосвіти Катерина Станкевич-Коваль та кандидат біологічних наук, експерт з питань екології та охорони Оксана Станкевич-Волосянчук, представниця регіонального офісу Програми ТКС ЄІС Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020 рр. Наталія Ліхольот, заступник директора, менеджер проєкту із Кошицького водогоспуправління Станіслав Добротка, головний інженер водогосподарського підприємства з міста Банська Штявніца (Словаччина) Павел Віраг. На конференцію запросили також представників Закарпатської ОДА, Ужгородської міської ради, районних державних адміністрацій, громадських організацій, водного, лісового господарства, екологів та багатьох інших.

Проєкт розрахований на 3 роки і виконується у рамках Програми транскордонного співробітництва Європейського Інструменту Сусідства Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020. Передбачається використання сучасних інформаційних технологій для управління паводковими ризиками та засухами у спільному транскордонному басейні річки Уж.

На відкритті Стартової конференції начальник Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса Олег Кисіль наголосив, що до цього проекту 4 роки проводили напрацювання, він технічно складний і стосується насамперед Ужгорода, де передбачено найбільше заходів, але також і Ужгородського, Перечинського, Великоберезнянського районів. Планується також поширення кращих здобутих практик на інші регіони Закарпаття.

Основні проблеми території басейну Ужа, а це – 2750 квадратних кілометрів в Україні та Словаччині: паводки, які бувають у будь-яку пору року, завдають значних екологічних та господарських збитків, водночас виникає аномальна нестача протягом тривалого періоду води під час посух, що призводить до багатьох проблем, зокрема і погіршення якості води.

Партнери проєкту – Словацьке водогосподарське підприємство, Банська Штявніца, Словаччина; Ужгородське міжрайонне управління водного господарства (УМУВГ), Управління міжнародного співробітництва та інновацій Ужгородської міської ради; Громадська організація «ЕКОСФЕРА».

Заступник голови Закарпатської обласної адміністрації Олексій Гетманенко зазначив, що Уж навіть у межах обласного центру просить про допомогу, а загалом проект спрямований на вирішення проблем, нагальних для всього населення басейну річки, а розробка карт загроз і ризиків затоплень працюватиме на безпеку мешканців кількох районів краю.

Ужгородський міський голова Богдан Андріїв нагадав, що багато ужгородців пам’ятають катастрофічні повені на Ужі з підтопленням правої частини міста. Були й часи, коли річка була настільки повноводна, що нею каталися на човнах. Тому реалізація проєкту вкрай необхідна і для захисту Ужгорода від паводків, і для збільшення його туристичної привабливості. «Наше завдання – безпечне і комфортне життя в місті», – наголосив Богдан Євстафійович.

Попередній керівник басейнового управління водних ресурсів річки Тиса, технічний експерт проєкту Володимир Чіпак презентував план заходів, що передбачається реалізувати в Ужгороді, а також попередні напрацювання, які і стали передумовами для підготовки спільного проєкту.

Проєктом передбачено кілька груп заходів: збір даних та розробка цифрових моделей рельєфу, моделювання та картування загроз та ризиків затоплення згідно з вимогами директив ЄС, напрацювання робочого проекту та комунікація – семінари, круглі столи, громадські слухання тощо. Планується вивчення біорізноманіття заплави річки в межах обласного центру, аерофотозйомка території басейну річки, розробка проєктно-кошторисної документації для будівництва регуляційної споруди в Ужгороді у Боздоському парку з узгодженими зі словацькою стороною експлуатаційними правилами, поліпшення гідрологічного режиму, удосконалення управління паводковими ризиками.

Оскільки проєкт стартував, розпочали перші заходи у його рамках, зокрема оголошено процедури закупівель на розробку цифрової моделі рельєфу, проводяться топогеодезичні роботи.

21 листопада 2019р.

Теги: конференція, басейн, заходи, катастрофи

Коментарі

Молоток 2019-11-22 / 07:01:11


Флуд і обговорення осіб. Коментуйте по суті публікації. Коментар видалено. Адмін


Правда 2019-11-21 / 23:25:39


Коментар видалено. Адмін


Горн 2019-11-21 / 23:05:50
Де Трикур В. Протягнув через сессію це питання але такі як ГО. ЕКО тоді підняли гвалкт. Зараз сидять та мудрують. Нічого не буде з цього.

Микола 2019-11-21 / 20:32:57
да да, "експерти", конюхівські жополили...

социум 2019-11-21 / 18:50:53
Устами... студента - глаголет истина.

студент 2019-11-21 / 18:03:09
І експерти з ГО «ЕКОСФЕРА» замінили весь УжНУ і це підтримується на місцевому і обласному рівні ,хвала меру і ОДА.

НОВИНИ: Соціо

02:34
В Ужгороді на погоджувальній комісії по "Кірпічці" громадськість відстояла додатковий шмат території майбутнього парку від забудови
02:18
На Тячівщині жителі Дубового вийшли на попереджувальну акцію через ями в центрі селища
01:55
На Закарпатті мобільні групи перевірятимуть на кордоні з Угорщиною посилки заробітчан (ДОКУМЕНТ)
01:25
На Закарпатті обговорили проєкт "Мале карпатське коло"
01:14
Угорщина повідомила, що відтерміновує відкриття пунктів пропуску на українсько-угорському кордоні зі свого боку
18:00
/ 3
Угорщина погодила відкриття 4 пунктів пропуску на Закарпатті
17:53
Останній дзвоник відсвяткували дистанційно у школах Закарпаття
16:29
В Ужгороді шукають кандидатів на звання почесного громадянина міста і претендентів на почесну відзнаку міськради
14:43
/ 2
Суд підтвердив обов'язок підрядника відшкодувати збитки за неякісний ремонт частини вулиці Капушанської в Ужгороді
14:26
На Закарпатті з 1 червня послаблюють карантин: дозволяють пасажирські перевезення, роботу готелів і спортзалів
13:03
/ 5
Ще 7 нових автобусів "Електронів" закуплять в Ужгороді
12:05
/ 2
На Закарпатті торік було зареєстровано 7 506 шлюбів і народилося 13 016 дітей
11:00
Закарпаття готове до переходу на другий етап послаблення карантину – МОЗ
10:54
КПП "Лужанка" й "Горонглаб" на Закарпатті відновлюють роботу
03:17
/ 1
У Сумах на Алеї Слави відкрили пам'ятник колишньому командиру 128-ї окремої Закарпатської гірсько-штурмової бригади Є.Коростельову
18:05
До 1 липня в Ужгороді можна пропонувати претендентів на премію імені Петра Скунця
17:35
/ 2
В Ужгороді триває капремонт площі Петефі
15:40
На складання ЗНО на Закарпатті зареєструвалися 12 тисяч 834 учасники
15:06
/ 4
29 травня на Закарпатті вирішуватимуть щодо пом'якшення карантину, а з 1 червня запустять потяг Київ-Ужгород
14:00
"Зелений базар" в Ужгороді з 1 червня працюватиме щоденно
13:50
/ 1
У Мукачеві грошовими преміями нагородять учнів, які стали переможцями олімпіад
13:49
Фахівці центрів та бюро правової допомоги на Закарпатті допомагають учасникам АТО відстояти їхні права
10:07
Свалявський професійний будівельний ліцей торік збільшив свої доходи на 800 тис грн
09:35
500 звернень щодоби приймає диспетчерська служба екстреної допомоги на Закарпатті
00:56
/ 1
Опублікований урядом перспективний план формування територій громад Закарпатської області відрізняється від проекту, що збурив громади (ПЕРЕЛІК ОТГ)
» Всі новини