Під виглядом збереження лісів ВР спростила вирубку Карпат – екологи

Екологи кажуть, що ухвалений парламентом та підписаний президентом закон про заборону суцільної вирубки лісів в Карпатах насправді спрощує рубку деревини.

Під виглядом збереження лісів ВР спростила вирубку Карпат – екологи

Про це інформує організація "Екологія. Право. Людина"

Зазначається, що після першого читання законопроєкт дійсно відповідав задекларованій меті і вносив заборони на проведення суцільних рубок оздоровлення та формування лісів.

Водночас завдяки поправкам № 6, № 11 та № 21, авторами яких є народні депутати Олег Бондаренко ("Слуга народу") та Степан Івахів (депутатська група "За майбутнє") законопроект, навпаки, лише спрощує вирубку лісів Карпат.

Зокрема екологи вказують, що закон:

- знімає мораторій на проведення рубок головного користування в окремих категоріях лісів (у високогірних лісах, що розташовані вище 1100 метрів над рівнем моря; у берегозахисних ділянках лісу тощо);

- не вводить заборони на проведення суцільних санітарних рубок, дозволяє проведення поступових рубок головного користування (можна буде зрубати ліс за декілька прийомів, лишивши на його місці підріст висотою 0,5-1,5 метра), які за фактом не сильно відрізняються від суцільних)

- дозволяє використання будь-яких видів техніки для проведення лісозаготівлі.

Зазначається, що прийнятий законопроєкт підтримало Державне агентство лісових ресурсів.

Як повідмлялося раніше, 19 листопада президент Володимир Зеленський підписав закон про заборону суцільної вирубки лісів в Карпатах.

 

21 листопада 2019р.

Теги: вирубка, Карпати, рубка

Коментарі

Степан Крук 21.11.2019 / 09:01:12
Це було передбачуваним - "слуги" проголодалися! Під виглядом розвитку карпатського регіону та розвитку туризму ця зелена пліснявина хоче забудувати Свидовець, під виглядом розвитку альтернативної енергетики ця мразь хоче забудувати Боржавський хребет вітряками та побудувати міні-ГЕС на карпатських річках, під лозунгом "Земля - селянам!" групка бариг хоче віджати в українців їх землю...По Україні розгулюють "експедиції" зебілів, котрі намагаються обкласти бізнес даню, кришувати його та впливати на ментальність людей. Оприлюднені авдіозаписи "чумаків" Юзіка та Ко із депутатськими мандатами до Кривого Рогу наочно показали, що ця влада - бандитське корупційне кодло педофілів, проституток, зрадників, бариг та психічно хворих людей... Але хто цьому народу дохтор???

Вуву 21.11.2019 / 09:00:06
Якщо в презедента дійсно такі наміри ЗБЕРЕГТИ КАРПАТСЬКІ ЛІСИ ...
То цей закон повинні повернути на доопрацювання.
Більше того наш губернатор хай
дасть вказівку всім лісогосподарствам області внести свойі пропозиційі як професіоналам які навіть без
президентського указу ...
ПОВИННІ ВІДСТОЮВАТИ ЗБЕРЕЖЕННЯ
НАШИХ ЛІСІВ.

сировинна колонія 21.11.2019 / 06:52:15
Самі не знають шо приймають

НОВИНИ: Соціо

15:08
Подорож на Драгобрат: екоосвітня програма у високогір’ї Карпат Фото новина
13:13
/ 2
У селі Ботфалва на Ужгородщині попрощаються з полеглим на війні з росією Миколою Колбасом Фото новина
23:23
Стартував фестиваль "Ужгородська палачінта" Відео новина
22:53
В Ужгороді попрощалися із Сергієм Жганичем, що поліг ще в жовтні 24-го Фото новина
15:42
/ 4
Закарпатські прикордонники викрили серію підроблених «Зелених карт» Фото новина
14:33
У Мукачеві волонтери зустріли родину з Краматорська, яка постраждала від обстрілу Фото новина
13:11
/ 2
Берег Закарпатського Моря – ландшафтний заказник Фото новина
12:45
На Закарпатті рятувальники розшукали в лісі знесиленого чоловіка, який заблукав через туман Фото новина
11:22
У Тячеві попрощалися з полеглим Героєм Павлом Гриньком, який майже два роки вважався зниклим безвісти Фото новина
09:05
Графік відключень електроенергії на Закарпатті 13 лютого
18:24
Де народжується Уж? — природничо-пізнавальна програма для школярів
17:12
/ 1
8-річній Домініці з Мукачева успішно пересадили нирку від мами в «Охматдиті» Фото новина
15:16
Прикордонники Чопського загону провели в останню дорогу свого побратима на Вінниччині Фото новина
12:46
/ 7
В Ужгороді обговорили запуск поїзда «Sakura Train» як символ українсько-японської дружби Фото новина
11:45
/ 1
На Рахівщині гірські пошуковці врятували подружжя з Одещини Фото новина
11:26
/ 1
Руськокомарівський ліцей: "Охрімова свита" місцевого самоврядування
10:28
/ 2
На кінець 2025-го середня зарплата на Закарпатті становила 29 тис. грн
01:56
/ 1
На війні з росією поліг Роберт Зубан зі Солотвина на Тячівщині Фото новина
01:44
/ 1
У лікарні у Гайвороні на Кіровоградщині помер захисник Юрій Галаговець з Лютої Костринської громади Фото новина
01:24
/ 20
Як Ужанський нацпарк став на бік руйнування Карпат, а надлісництва через вітряки втратили сертифікати FSC
11:50
Синевир – «морське око», «озеро зі сліз» та кінолокація Фото новина
11:36
У Дубриничах крім приміщення для ВПО, зданого в оренду "вітропаркам", виявили ще одне необліковане Фото новина
09:01
Графік відключення електроенергії на Закарпатті 11 лютого
12:24
/ 3
На Закарпатті батько з сином намагалися вивезти сигарети до Словаччини Фото новина
12:16
Подорож Стежками Довбуша: екоосвітня програма в Карпатах для школярів
» Всі новини