Мукачівський "Паланок" очікує на реставрацію та смарт-технологіі

Україна, Угорщина, Словаччина та Румунія! Чотири країни та шість музеїв-учасників розпочинають реалізацію проекту транскордонного співробітництва «Смарт Музей – сучасні форми представлення культурної спадщини».

Мукачівський "Паланок" очікує на реставрацію та смарт-технологіі

Впродовж двох років три музеї в Словаччині , два в Угорщині та один в Україні – Мукачівський замок «Паланок» працюватимуть над тим аби відвідування музеїв стало захопливою пригодою для відвідувачів. В планах - застосування смарт технологій, реставраційні роботи, дослідження, створення нових експозицій з використанням сучасних цифрових рішень, навчання і обмін досвідом, створення кінофільмів про історичні пам’ятки та багато іншого.

«У цьому проекті об’єднує усіх учасників , а це музеї, - прагнення розвитку . Щоб експозиції стали цікавіші і сучасніші. Щоби їх споглядання було захопливим. Використана модель або технологія це створення смарт експозиції, із застосування смарт технологій» - голова правління ГО Асоціація «Ужгород – ХХІй вік», менеджер проєкту «Смарт Музей» Євген Лукша.

Ідеї із застосування смарт-технологій в кожного із шести музеїв надзвичайно різні, до прикладу в одному з музеїв Словаччини хочуть створити смарт-дзеркало. Загальний бюджет проекту становить 800 тисяч євро. Сума гранту Європейського союзу 721 тис. євро , з яких партнери в Україні отримають близько 280 тисяч євро. За словами директора Мукачівського історичного музею Михайла Белеканича на замок «Паланок» в рамках проекту шляхом спів-фінансування передбачено 108 тисяч євро, з яких 25 тисяч - кошти Мукачівського історичного музею. За грантові гроші - 80 тисяч євро капітально відреставрують два корпуси у нижньому дворі замку загальною площею близько 400 кв. метрів. Насамперед тут повністю планують перекрити дах , укріпити фасади стін , замінити вікна та двері. Капітальний ремонт приміщень заплановано як всередині так і зовні корпусів. Після ремонту кімнати приміщень наповнять новими смарт-експозиціями, зокрема тут планують в подальшому облаштувати кінотеатр де демонструватимуть відео-фільми про історію «Паланку», в планах інтерактивна анімація та уроки краєзнавства для дітей в ігровій формі, у верхньому дворі замку хочуть створити експозицію замку «Паланок» у вигляді 3D-моделей , придбають Touch Screen монітори та закуплять відповідну техніку яка дозволить екскурсоводам цікавіше розповідати про історичну фортецю. Також планують придбати два спеціальні широкоформатні екрани, на яких демонструватимуться відео- та фотоматеріали про музеї які є учасниками проекту.

«Смарт-музей» реалізовується міжнародним консорціумом партнерських організацій з України, Словаччини та Угорщини на чолі з громадською організацією Асоціація «Ужгород-ХХІй вік» за підтримки Європейського Союзу в рамках Програми транскордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна» 2014-2020. Партнери проєкту: Мукачівський історичний музей (Замок Паланок), Кошицький самосправний край та Агенція регіонального розвитку Кошице у Словаччині, а також Музей ім. Германа Отто (м. Мішкольц) та Керуюче бюро замку Фюзер в Угорщині.

18 листопада 2019р.

Теги: Паланок, реставрація, технології

НОВИНИ: Соціо

02:23
В Ужгороді розслідують можливі розтрати бюджету при ремонті площі Петефі
01:25
/ 1
У Берегові "перевлаштовують" під військову частину територію колишнього ЛТП
00:48
Закарпатці з закритою формою туберкульозу лікуватимуться у сімейних лікарів
00:37
/ 1
Уряд виділив 1 млрд 342 млн грн на ремонт державних доріг на Закарпатті у 2020 році
23:15
Судді Ужгородського міськрайсуду обрали заступником голови Бедя
19:53
/ 1
Детальний план території ужгородської "Кірпічки" обговорили на громадських слуханнях
19:22
20 лютого в Ужгороді відбудеться громадське вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні
17:16
Суттєве потепління йде на Закарпаття
16:10
/ 1
У Видричці на Рахівщині запрацювала місцева пожежна команда
13:24
Упродовж тижня на Закарпатті на гострі респіраторні інфекції захворіло 7 610 осіб
11:40
/ 2
Дикі лісові коти облюбували Чорну гору на Виноградівщині
11:36
В Ужгороді представлять спільну українсько-словацько-румунську виставку "Весільне вбрання"
09:13
Змагання з катання на тазиках провели на Великоберезнянщині
01:22
/ 3
На фестивалі млинців в Ужгороді учасники змагалися за "Золоту палачінтовку"
00:37
/ 8
У Мукачеві також вшанували пам'ять "афганців"
14:09
Понад пів мільйона гривень зібрали цьогоріч в рамках акції "Серце до серця" на Закарпатті
13:36
/ 7
В Ужгороді відбулися урочистості до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та річниці виведення військ із Афганістану
12:03
У Виноградові розробляють Стратегію розвитку міста та Виноградівської міської ОТГ
09:52
Майже 700 тисяч гривень виділили в Ужгороді для забезпечення містян інсуліном
09:44
/ 2
У Мукачеві відкрили нову амбулаторію медичного центру "Сім’я"
21:30
/ 3
Слово про Семена Панька
15:13
/ 1
ФОТОФАКТ. В обласному центрі стартувала "Ужгородська палачінта"
15:05
У центрі Ужгорода вітали з Днем Валентина
12:16
/ 1
В Ужгороді провели громадські слухання з обговорення містобудівної документації
09:49
/ 3
Два фестивалі млинців стартують сьогодні в Ужгороді
» Всі новини