Депутати Закарпатської облади просять збільшити у держбюджеті фінансовий ресурс місцевим бюджетам на 2020 рік

У ході пленарного засідання позачергової сесії облради, яка відбулася 13 листопада цього року, обласні обранці прийняли рішення «Про Звернення Закарпатської обласної ради щодо необхідності збільшення фінансового ресурсу місцевим бюджетам на 2020 рік», адресоване Голові Верховної Ради України Разумкову Д. О. та Прем’єр-міністру України Гончаруку О.В.

Депутати Закарпатської облади просять збільшити у держбюджеті фінансовий ресурс місцевим бюджетам на 2020 рік

У документі сказано: «Органи місцевого самоврядування Закарпатської області, аналізуючи проєкт Держбюджету на 2020 рік, занепокоєні відсутністю у місцевих бюджетів реальних фінансових ресурсів на виконання власних і делегованих повноважень, позаяк це призведе до зменшення обсягу та зниження якості соціальних і публічних послуг населенню, скорочення видатків на оновлення інфраструктури та проєкти розвитку.

Так, наступного року територіальні громади матимуть суттєві втрати й скорочення джерел доходів, зокрема: не будуть забезпечені делеговані повноваження – видатки на освіту та охорону здоров’я (71,5 млрд грн). Також місцеві бюджети втратять через субвенцію з держбюджету на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад України, оскільки у законопроєкті передбачено її обсяг на рівні 2019 року, тобто 2,1 млрд грн. Загалом за рік по країні зросла кількість створених об’єднаних територіальних громад. Якщо в 2019 році на прямих міжбюджетних відносинах перебуває 806 ОТГ, то законопроєкт передбачає, що з 1 січня 2020 року їх буде 859. Отже, в 2020 році ОТГ можуть отримати менше коштів на розвиток інфраструктури. Крім того, обсяг у 2,1 млрд грн, що пропонується для ОТГ у 2020 році, не враховує інфляційні процеси. Це означає, що громади України у наступному році імовірно матимуть нижчі фінансові можливості для придбання спецтехніки чи проведення робіт із будівництва і реконструкції об’єктів комунальної власності.

Загалом передбачений місцевим бюджетам ресурс суттєво занижений, що значно унеможливить надання якісних послуг громадянам органами місцевого самоврядування.

З метою недопущення суттєвого обмеження доступу громадян України до медичного обслуговування, соціального захисту та освіти, депутати Закарпатської обласної ради звертаються з проханням внести зміни до зазначеного законопроєкту, зокрема:

затвердити освітню субвенцію на 2020 рік в обсязі 105 млрд грн, що врахує підвищення заробітної плати педагогічним працівникам, а також передбачити компенсацію з державного бюджету  в розмірі 14,6 млрд грн на підвищення заробітної плати педагогічним працівникам дошкільної, позашкільної, професійно-технічної освіти, тренерів-викладачів дитячо-юнацьких спортивних шкіл;

врахувати потребу у додатковій дотації на здійснення переданих із держбюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я в обсязі не менше 20 млрд грн та її формульний розподіл між районними бюджетами, бюджетами ОТГ та міст обласного значення;

передбачити додатковий фінансовий ресурс у розмірі 2,0 млрд грн для реалізації заходів Державної програми розвитку регіону українських Карпат на 2020-2022 роки, схвалених Кабінетом Міністрів України за поданням обласних державних адміністрацій і узгоджених Міністерством розвитку громад та територій України;

спрямувати 20% коштів дорожньої субвенції до бюджетів міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад і передбачити формульний підхід щодо розподілу таких коштів між цими бюджетами;

залишити норму щодо зарахування частини акцизного податку на пальне до місцевих бюджетів;

забезпечити оплату з державного бюджету гарантованих державою пільг, зокрема, пільг на проїзд та послуги зв’язку.

Крім цього, просимо невідкладно перерахувати кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій, передбаченої місцевим бюджетам згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від  10 липня 2019 року №500-р. та забезпечити проведення видатків на об’єкти та заходи, визначені цим розпорядженням Уряду», - наголошується в документі.

14 листопада 2019р.

Теги: держбюджет, ресурс, депутати

Коментарі

Гуцул 14.11.2019 / 18:18:08
Ага тримайте кишеню ширше:)

НОВИНИ: Соціо

16:06
Прикордонники Чопського загону долучилися до всеукраїнської акції "16 днів проти насильства" Фото новина
16:00
У Львові завтра попрощаються зі Степаном Гігою
14:13
У Данилівці на Берегівщині підтвердили загибель на війні прикордонника Мирослава Матьовки Фото новина
20:44
/ 3
Пішов із життя легендарний закарпатський співак Степан Гіга
18:02
/ 1
В Ужгороді попрощалися з головним сержантом Володимиром Бирою Фото новина
17:48
/ 1
Митниця на Закарпатті виявила порушення на майже 250 млн грн за 11 місяців Фото новина
14:04
/ 1
На Запорізькому напрямку поліг військовий із Берегова Сандука Болог Фото новина
10:42
Жителеві Рокосова на Хустщині в Інституті серця пересадили донорське серце Відео новина
10:10
/ 1
На Закарпатті заборонили святкову ілюмінацію та підсвітку рекламних вивісок
09:02
Оприлюднено графік погодинних вимкнень електроенергії на Закарпатті 12 грудня
18:20
/ 1
У Мукачеві зустріли родину, що прибула з Дніпропетровщини Фото новина
17:20
/ 1
В Ужгороді попрощалися із 27-річним прикордонником Дмитром Павличем Фото новина
15:06
/ 1
Довгожителька із Закарпаття Ніна Пудченко відзначила 100-річний ювілей Фото новина
13:39
Ужгород спрямує 100 мільйонів на підтримку військових у 2026–2027 роках
13:15
В Ужгород та Мукачево привезуть Вифлеємський Вогонь Миру 14 грудня
11:23
/ 2
У Воловці в річці потонув 75-річний чоловік
10:16
В Ужгороді попрощаються із загиблим захисником Володимиром Бирою Фото новина
16:37
/ 1
На війні з РФ поліг захисник із Виноградова Сергій Калмиков
15:37
На Закарпатті за тиждень зафіксували 646 випадків перевищення швидкості
13:23
У Мукачеві розподілили понад 3,5 млн грн на допомогу військовим, родинам та хворим
12:17
В Ужгороді завтра попрощаються із захисником Дмитром Павличем Фото новина
16:51
/ 2
ВККС внесла до ВРП рекомендації про призначення 10 переможців конкурсу на посади в Закарпатському апеляційному суді
14:58
/ 1
У Мукачеві засудили підлітків, які жорстоко напали й зґвалтували жінку Фото новина
12:20
/ 2
Туристи принесли Закарпаттю понад 30 млн грн за рік Фото новина
11:24
У Рахові підтвердили загибель 26‑річного захисника Мирослава Гощука Фото новина
» Всі новини