Ужгородські лісівники вирощують ровесника динозаврів та дерево китайських ченців (ФОТО)

Дивне дерево, обнесене низеньким парканчиком, зростає у лісових розсадниках Ужгородського лісгоспу. Восени воно скидає свої дивні, пофарбовані в золотисто-жовті кольори листочки, які наввипередки збирають дітвора і дорослі.

Ужгородські лісівники вирощують ровесника динозаврів та дерево китайських ченців (ФОТО)

А дивуватися є чому: листя віялоподібні, з жилкуванням, за малюнком, схожим на давні папороті, з однією або декількома виїмками по верхньому гофрованому краї.

Ця рослина – Ginkgo biloba L. (гінкго дволопатеве) – є найдавнішим видом дерев, що ростуть нині на Землі. У юрському періоді, понад 200 мільйонів років тому, вони росли в Азії, Європі, Північній Америці і навіть в Гренландії, а найбільшого поширення досягли в мезозої, в період царювання динозаврів, іхтіозаврів і птерозаврів. Тому його називають ровесниками динозаврами.

Назва «гінкго» походить від китайської назви рослин gin-kyo, що означає «срібний плід». Стародавні китайські ченці саджали ці дерево на «святих місцях», у монастирях. Вони вважали, що рослина з оригінальними дволопатевими віялоподібними листям символізує дві категорії китайської філософії – інь і ян і є символом мудрості і зосередженості, стійкості і довголіття. Досі в Китаї, Японії, Кореї гінкго називають "деревом молодості".

Ginkgo biloba – попередник смерекових Але на відміну від юних родичок-сучасниць, в гінкго немає голочок. Його листя – голки, зрощені, восени вони жовтіють і обпадають. І плоди гінкго зовсім не схожі на шишки: за формою вони більше нагадують абрикос. Гінкго – єдиний нині живий представник "перехідної ланки" між папоротями і хвойними.

За своїми корисними властивостями Ginkgo biloba є надзвичайно корисним.

«Найбільше корисних речовин міститься в листках рослини, саме вони і піддаються переробці – для виготовлення 500 грам корисної сировини використовується 30 кг листя, тому ціна сировини досить висока», – розповідає помічник лісничого Кам’яницького лісництва «ДП Ужгородське ЛГ» Олексій Кузнєцов.

У лікувальних цілях можна використовувати листя рослини, їх потрібно обов’язково збирати восени, коли починається вегетаційний період. Листя, насіння містить безліч ефірних масел, цінне ліналоола і фенилпропан. До складу рослини входить унікальна речовина гінкголід, який використовується для виготовлення багатьох препаратів.

Вони мають корисні властивості та застосовуються для лікування захворювань серцево-судинної системи, психологічних недуг, травми мозку, цукрового діабету, хвороб ЛОР-органів.

Серед протипоказань до прийому листя дерева гінкго білоба присутні хвороби, при яких заборонено вживати рослини в будь-якому вигляді. Серед таких захворювань відзначають наступні - виразка шлунка; гастрит.

Медичними вченими було доведено, що засоби з гінкго білоба є відмінною профілактикою інсульту, інфаркту. Щоб приготувати настоянку вдома, знадобиться горілка, листя рослини, все залити і настояти два тижні. Пити по 15 крапель, обов’язково розводити їх в пів склянці води. Курс лікування повинен тривати до одного місяця. Настоянку добре використовувати як омолоджуючий засіб.

Чай на основі гінкго білоба є чудотворним і цілющим напоєм, з його допомогою можна підвищити імунну систему, загострити реакцію, тонізувати загальний стан організму, відновити кровообігу у всіх системних органах. Якщо пити чай з гінкго білоба, можна зупинити процес старіння, сповільнити утворення тромбоцитів.

Пресслужба ЗОУЛМГ

14 листопада 2019р.

Теги: дерево, динозаври, ченці, гінкго

Коментарі

Майк 15.11.2019 / 01:00:04
Я думав тільки в мене таке дерево в Закарпатській області є)

Адмін 14.11.2019 / 23:00:31
Так, Google-перекладач. Перекладали колеги з пресслужби ЗОУЛМГ, а ми провтикали ))

100ronnij 14.11.2019 / 20:13:14
До редакції:

"заборонено вживати рослина "
"кошти з гінкго білоба"
"розводити їх в підлогу склянці води"

Комп'ютерний переклад з російської ?

НОВИНИ: Соціо

15:31
/ 1
На Закарпатті перевізника оштрафували на понад 86 тисяч гривень за 203 порушення Фото новина
12:17
/ 1
У румунських Карпатах врятували 23-річного українця, який чотири дні блукав біля кордону Фото новина
11:06
/ 1
На війні з рф поліг захисник із села Сасово на Берегівщині Михайло Тимканич Фото новина
10:04
У передмісті Ужгорода зупинили водія з 2,26 проміле алкоголю Фото новина
09:01
Закарпатців попереджають про ускладнення руху через КПП «Вилок – Тисабеч»
16:09
/ 1
В Ужгороді провели в останню путь загиблого захисника Ярослава Шляхту, який понад два роки вважався зниклим безвісти Фото новина
16:01
/ 5
Закарпатські прикордонники затримали трьох чоловіків у горах неподалік Словаччини Фото новина
15:48
/ 1
У Мукачеві попрощаються з полеглим захисником Олексієм Фролкіним Фото новина
14:42
На Закарпатті медики терміново транспортували немовля з підозрою на ураження мозку Фото новина
13:35
/ 2
Біля місця падіння метеорита на Закарпатті планують нові вело- та піші маршрути Фото новина
11:01
На Рахівщині 11-місячний хлопчик отримав важкі опіки гарячим супом Фото новина
10:14
Закарпаття отримає нові та прискорені поїзди в літньому розкладі Укрзалізниці
17:59
/ 3
На дорогах Закарпаття проводять покіс трави та розчищення узбіч Фото новина
17:00
/ 1
На Пагорбі Слави в Ужгороді поховали військового Івана Бабуку Фото новина
15:58
/ 1
На Закарпатті жінка наколола руку на кілок під час роботи на городі Фото новина
14:41
У Мукачеві сталася пожежа в покинутому будинку Фото новина
14:02
В Ужгороді три дні безкоштовно вакцинуватимуть домашніх тварин проти сказу
12:50
На Мукачівщині через суд конфіскували земельну ділянку у громадянина росії Фото новина
10:22
На війні загинув Герой із села Плоский Потік на Мукачівщині Павло Малярчик, який понад рік був безвісти зниклим Фото новина
09:15
В Ужгороді біля ринку «Краснодонців» тимчасово змінюють схему руху
17:24
/ 1
На Тячівщині сусіди врятували мікроавтобус від повного знищення вогнем Фото новина
14:23
/ 2
На Закарпатті провели інноваційну операцію з відновлення щелепи військовому Фото новина
13:08
/ 2
На КПП «Ужгород» утворилися черги на виїзд до Словаччини Фото новина
12:11
На Мукачівщині підліток поранив руку канцелярським ножем Фото новина
11:11
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Іваном Бабукою Фото новина
» Всі новини