В Ужгороді наприкінці робочого тижня стартує Docudays UA

В Ужгороді відбулася презентація цьогорічного XVI-го Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, який стартував в Україні у жовтні.

В Ужгороді наприкінці робочого тижня стартує Docudays UA

Цього року найцікавіші документальні стрічки про права людини побачать мешканці/-ки понад 220 міст і містечок України. Традиційно Мандрівний Docudays UA триватиме до кінця грудня й завітає до 22-х областей України

Через запитання «Дозволити програмі змінити вашу свідомість?» цьогорічний фестиваль  розмірковує над тим, як змінюється наше повсякдення, звички та способи комунікації з появою цифрових технологій, які нові можливості вони відкривають для дослідження реальності та які загрози, пов’язані з контролем та інформаційною безпекою, криються в цифровій мережі.  

Детальніше про цьогорічну програму фестивалю розповіли Наталія Кабацій, керівниця Благодійної організації «Комітет Медичної Допомоги в Закарпатті» та Марія Менджул, директорка Карпатського Агенства Прав Людини «Вестед», Наталія Мухомедьянова, начальниця управління освіти Ужгородської міськради, Марія Симкович, методистка управління освіти Ужгородської міської ради. 

«Мандрівний фестиваль DOCUDAYS мандрує Україною саме восени. Цього року тема дуже актуальна – як у наш простір увірвалися соцмережі і яку роль вони зіграли в нашій реальності, - каже Наталія Кабацій.--  Основні заходи будуть відбуватися в галереї «Ілько». Відкриватиме фестиваль цієї п’ятниці фільм «Bellingcat: Правда у світі постправди» режисера Ганса Пула, який досліджує роботу міжнародної команди журналістів-розслідувачів Bellingcat. Вони розкривають резонансні справи, знаходячи потрібні докази в безмежних просторах Інтернету, шукають правду серед фейкових новин і суперечливих фактів. На цьому дійстві ми будемо також  спілкуватися з активістами, говорити про те, чи є місце в цьому житі кібербезпеці, кібрактивізму, про те ,що таке постправда. Кожна тема відкритих показів, які відбуватимуться в галереї «Ілько», розкриватиме такий феномен як «пост»  – постфактум, постправда, постбезпека і постмодернізм. Віднаходимо нові реальності  та мусимо з ними навчитися жити». 

За словами Наталії Кабацій цієї суботи в галереї демонструватиметься фільм про безпеку, пов’язану із шахраями, з якими стикаємося в українських реаліях. До дискусії приєднається Павло Білоусов, експерт із цифрової безпеки «Інтерньюз Україна».  

У неділю йтиметься про такий феномен як постмодернізм. Стрічка Олексія Радинського «Колір фасаду: синій» спостерігає, як український митець та архітектор Флоріан Юр’єв розпочинає боротьбу за свій унікальний архітектурний проєкт – знамениту «Літаючу тарілку» в Києві. «CIVIL PITCH: фільми громадської активності» – це унікальний для України проект, коли громадські активіст(к)и та режисер(к)и об’єдналися для створення документальних стрічок, спрямованих на зміни в суспільстві.

«Тема прав для нашого суспільства,  для школярів і для молоді  є дуже актуальною, - зауважила Наталія Мухомедьянова. -- Управління освіти вшосте є партнером фестивалю DOCUDAYS . Цього року говоримо про те, як захиститися в соціальних мережах і як впливають на нас ґаджети. Це дасть змогу подискутувати з підлітками на дуже цікаву для них тему. Фестиваль триватиме місяць: з 18 листопада до 12 грудня. Перегляди фільмів будуть проводитися на базі Лінгвістичної гімназії ім. Т.Г.Шевченка, в школах №7, 9, 5, 20. Цьогоріч для школярів ми обрали 9 стрічок для показів».  

Марія Симкович додала: «Програма буде дуже насиченою  і почнеться з 2-денного семінару «Кібербулінг у житті сучасного підлітка. Учасники у змішаних групах зможуть ознайомитися з поняттям кібербулінгу і дізнатися, як можна себе захисти у соцмережах . 

Стрічки присвячені темам довіри, психологічній тематиці. Цього року також пройдуть покази будуть в Ужгородському замку та у хабі Smart Point, де 10 грудня покажуть фільм «Неспокій». Запрошуємо на перегляд стрічки і педагогів, і школярів.  Будемо піднімати питання емоційного вигорання і синдрому хронічної втоми. 28 листопада на перегляд фільму «Колір фасаду синій»  запрошуємо головного архітектора Ужгорода Олега Боршовсього, подискутуємо з учнями на тему архітектури.  Завершиться фестиваль фотовиставкою «Такі, як ми є. Стоп булінг». Метою виставки є зменшення кількості випадків цькування.  Виставка є мандрівною, відкриється  10 грудня на базі «Smart Point і триватиме тиждень, потім помандрує закладами освіти і закордон. 

Цього року вирішили розширити  географію фестивалю і завітають у Перечинську гімназію. Окрім традиційних партнерів фестивалю цього року приєдналися нові: хаб Smart Point, Ужгородський замок і Європейське товариство дикої природи. Про це розповіла Марія  Менджул.   

Програма фестивалю 

Відкриті покази та Правозахисні акції Мандрівного Docudays UA також відбудуться в Мистецькому центрі «Галерея ІЛЬКО» (м.Ужгород, вул.Кошицька, 28) о 18:30 : 

15.11 пт.  – Відкриття фестивалю

Показ фільму :  Bellingcat: Правда в світі постправди / Bellingcat: Truth in a Post-Truth World, Ганс Пул / Hans Pool, Нідерланди / The Netherlands, 2018, 88’ 

Дискусія :  «Кібер активізм. Пост правда». Чи є місце в сьогоднішньому житті кібер активізму. Чи потрібно відкривати джерела інформації. Що таке пост правда та як можна маніпулювати інформацією.

Експерт Макарчук Михайло – речник Inform Napalm 

16.11. сб. Показ фільму:  Сакава / Sakawa, Бен Асамоа / Ben Asamoah, Бельгія, Нідерланди / Belgium, Netherlands, 2018, 81’ 

Дискусія :  «Безпека та приватність в інтернеті. Пост безпека». Як убезпечити себе від надмірного збору інформації та зменшити ризики зламу? Чи потрібно відкривати джерела інформації?  Що таке пост правда та як можна маніпулювати інформацією?

Експерт Павло Бєлоусов, експерт з цифрофої безпеки Digital Security School 380 (ГО «Інтерньюз-Україна»)

17.11. нд. Показ фільмів:

Колір фасаду – синій / Facade Colour: Blue, Олексій Радинський / Oleksiy Radynskyi, Україна / Ukraine, 2019, 25’ 

Біотоп / Biotope, Пауль Шольтен / Paul Scholten, Німеччина / Germany, 2018, 11’31’’ 

Поміж / In Between, Самір Карахода / Samir Karahoda, Косово / Kosovo, 2019 , 14’ 

Дискусія :  «Культурний активізм. Пост модернізм». Чи є місце в сьогоднішньому житті культурному активізму? Як ми можемо зберегти культурну спадщину і як ми створюємо нову? Що таке модернізм, або як ми творимо пост модернізм?  Як ми можемо назвати наш сьогоднішній культурний хаос?

Експерт Олексій Биков – урбаніст модерніст

Далі фестиваль мандруватиме залами та аудиторіями Ужгородського національного університету та  школами міста і області:

18.11 пн. Показ фільмів:  Обережно, провалля! / Minding the Gap, Бінґ Ліу / Bing Liu, США / USA, 2018, 98’ Місце показу: юридичний факультет Ужгородського національного університету (конференц-зал, вул. Заньковецька 89, б).

22.11 пн. Показ фільмів:

 «Ти, ***, рота закрий!» / Shut the Fuck Up!, Таїсія Кутузова / Taisiia Kutuzova, Україна / Ukraine, 2019, 25’ та

Какофонія Донбасу / The Cacophony of the Donbas, Ігор Мінаєв / Igor Minaiev, 2017, 54'

Місце показу: юридичний факультет Ужгородського національного університету (Ужгород, вул. Капітульна,26, 45 ауд.).

21.11-03.12. покази фільмів у школах з тематичними дискусіями: «Райдужні діти: портрет Еліки», «Понад Стіксом»,  «Навмисна смерть», «Неспокій»,  «Без статусу. Україна», «Чемпіонка»,  «Колір фасаду – синій», «Поміж», «Послухай», «Дівчина проти гравітації».

28 листопада 2019 року показ для учнівського врядування міста «КОРЗО»  «Колір фасаду   - синій» Facade Colour: Blue, Олексій Радинський / Oleksiy Radynskyi, Україна / Ukraine, 2019, 25’ .

Місце показу: (Ужгородська міська рада, малий зал).

Обговорення-дискусія на тему проблем збереження архітектурних пам’яток в Україні із головним архітектором міста Олегом Боршовським.

29 листопада 2019 року показ для школярів міста фільму «Замок» / THE CASTLE/ZAMEK / Тадеуш Кабіч / Польща / Poland / 2018 / 21’35.

Місце показу:  Ужгородський замок

Серед правовосвітніх заходів також заплановано 19-20 листопада 2019 р.  2-денний семінар для вчителів та учнів міста Ужгорода "Кібербулінг у житті сучасного підлітка та права людини" та 4 грудня 2019 р. - панельну дискусію про шкідливість використання гаджетів із запрошеними медиками, програмістами, психологами, екозахисниками.

На завершення фестивалю в місті заплановано 10 грудня відкриття мандрівної виставки «Такі як є: СТОП БУЛІНГ", що буде розміщена у партнера фестивалю - Smart Point Hub (м. Ужгород, вул. Швабська, 25а).

12 листопада 2019р.

Теги: фільми, фестиваль

НОВИНИ: Соціо

11:22
У Тересві похована "Чорна графиня" – дружина одного з найвідоміших угорських митців ХІХ століття
10:40
Ужгород – серед 35 міст-учасників акції #letshelpbabusya
09:50
В Ужгороді студенти влаштували традиційні Андріївські вечорниці
23:47
Розшукуваний прокуратурою мукачівський Пеннівайз в Ужгороді роздавав мандаринки зі сміттєвого бака
18:23
/ 3
На митному посту "Тиса" на Закарпатті розпочав роботу стаціонарний сканер
17:49
В Ужгороді уже втретє стартував фестиваль "Закарпатський пряник"
16:49
/ 1
Майже 13 тисяч ялинок на Закарпатті мають зрубати до новорічних свят
16:41
/ 1
На Закарпаття йдуть чотири штами грипу, два з них – нові для України
16:24
/ 1
ФОТОФАКТ. У Берегові на період зимових свят відновлено роботу соціальної кухні для нужденних
16:10
/ 1
В Ужгороді вшанували ліквідаторів наслідків Чорнобильської катастрофи
15:43
Обласна координаційної рада у справах дітей засідала у Закарпатській ОДА
15:40
В Ужгороді відбулося засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій
13:10
14 грудня в Ужгороді буде обмежено рух на вулиці Гагаріна
12:32
/ 3
У ПП "Ужгород-Вишнє Нємецьке" відбулася міжвідомча нарада контрольних служб
12:22
/ 9
Кабмін у чотири рази зменшив місцевим бюджетам Закарпаття субвенцію на соціально-економічний розвиток територій
11:17
Закарпатські рятувальники отримають від Польської Республіки рятувальне обладнання та спорядження
11:06
/ 2
В Ужгороді розказали про забудову в історичній частині міста
09:59
Ужгородську школу зі словацькою мовою навчання відвідали працівники Мінкульту
09:47
На Закарпатті створили "Укрсадпром-Закарпаття" та домовилися про яблучний кластер
09:38
/ 1
На посаду голови Керецьківської ОТГ на Закарпатті претендують 7 кандидатів
09:28
Творче об’єднання "Митець Верховини" відсвяткувало 55-річчя виставкою в Хусті
04:31
/ 3
10 мільйонів для закарпатських лікарів-підприємців
04:05
/ 5
Андріїв у суді вимагатиме від Волошина 8 млн грн на "коронну" реконструкцію площі Театральної
03:11
Зеленський призначив на Закарпаття двох суддів
03:08
У Закарпатській ОДА говорили про вакцинацію, освоєння коштів на сільську медицину та розбудову профілактичної мережі
» Всі новини