Стартував V-й Берегівський фестиваль молодого вина та гусячих страв (ФОТО)

Традиційно його вже вп’яте проводять лицарі винного ордену святого Мартина, день якого відзначатимуть у суботу.

Стартував V-й Берегівський фестиваль молодого вина та гусячих страв (ФОТО)

Як завжди, особисту продукцію представили насамперед члени згадуваного громадського об’єднання. Власні оригінальні і єдині у своєму роді напої пропонували знані виноробні родини Шоша з Кідьоша, Параски і Варги з Бене, Фечори з Берегова, Руслан Орос з Мукачівщини, інші відомі фахівці даної справи.

Від усіх учасників конкурсу на краще молоде вино міжнародне журі відібрало зразки для дегустації і визначення переможців. Результати будуть оголошені в суботу, на урочистому відкритті свята.

Вступили в боротьбу і майстри гусячих страв, котрі спочатку запустили “пробні кулі”, спостерігаючи, як реагують на їхні витвори. Попри це побачили і традиційні бограч, смажену картоплю, шашлик. Були й цікавинки – фаршировані баклажани, колачі з картоплі, пироги з корицею тощо. Привертали увагу також “Козацька кухня зі Львова”, “Риба Подільського краю” та “Риба копчена і суха із Хмельницька”, “Ковальня шоколаду”, “Королівська медовуха”, цейлонський чай, який реалізовували темношкірі продавці, дерев’яні ікони, колоритні картини закарпатських художників, ізівські плетіння, вітіювата біжетурія, амуніція для силачів і багато інших видовищних яток.

Не бракувало й національного вбрання, івано-франківських шерстяних виробів, різноманітного меду, закарпатських сирів і т.ін. Учасники дійства навіть мали змогу придбати в широкому асортименті діометричні окуляри словацького виробництва, які пропонував підприємець з Ужгорода. Вистачало й різних сувенірів. А для дітей облаштували спеціальне ігрове містечко.

Все це діятиме й у суботу.

По обіді публіку розважали аматори художньої самодіяльності. На жаль, через дощову погоду не змогли продемонструвати свою майстерність танцювальні колективи з Чоми та Гечі. Довелось тягар їхньої частки взяти на себе вокалістам Людмилі Паламарчук, Олександру Тупко, Олександрі Ковач-Сюч, саксофоністу Карою Сотмарі, декламаторам Дарині Похил та Олександрі Дурданич.

Гості свята охоче робили селфі з гусями – символом фесту, куштували молоде вино, вишукані страви і солодощі. Головні ж події фесту відбудуться в суботу, коли на центральну площу на коні прибуде святий Мартин і вітатиме своїх шанувальників. Тоді ж будуть оголошені переможці конкурсуів на краще молоде вино і страву з гусятини. Відбудеться також урочиста хода лицарів винного ордену св.Венцела у супроводі духового оркестру та мажоретів Берегівської школи мистецтв.

09 листопада 2019р.

Теги: вино, винороб, гусячі страви, Мартин, Берегово

Коментарі

До манни 10.11.2019 / 17:13:01
Це значить що чізай вийшов на такий рівень що стояти поруч з тим хто продає вино в пластикових бутилках ... Стидно.
Не тот як говорять уровєнь.
Ну ціна само собою в рази вища
... Але є і ті хто купляє "великими патіями" ...
Наприклад Адміністрація Президента.

манн 10.11.2019 / 12:15:03
дивина на фестивалі не представлений найбільший виробник вина чізой щоб це знвчило

Вуву 10.11.2019 / 10:20:32
Орден "зашквареного гуся"
на празник пяного мартіні і великомученика вензля :-|

Нони 09.11.2019 / 08:43:57
Лицарі ордену святого Венцела, а не святого Мартина))) запуталися в святих!

НОВИНИ: Соціо

08:57
На Закарпатті прикордонники зустріли Вифлеємський вогонь миру Фото новина
17:23
Офіцера 128-ї Закарпатської бригади Василя Полянчича нагородили «Хрестом бойових заслуг» Фото новина
15:36
Прикордонники Чопського загону затримали двох іноземців на Закарпатті Фото новина
13:19
В Ужгороді водій BMW керував авто у стані алкогольного сп’яніння
16:00
У Львові завтра попрощаються зі Степаном Гігою
14:13
У Данилівці на Берегівщині підтвердили загибель на війні прикордонника Мирослава Матьовки Фото новина
20:44
/ 3
Пішов із життя легендарний закарпатський співак Степан Гіга
18:02
/ 1
В Ужгороді попрощалися з головним сержантом Володимиром Бирою Фото новина
17:48
/ 1
Митниця на Закарпатті виявила порушення на майже 250 млн грн за 11 місяців Фото новина
16:56
Прикордонники Чопського загону долучилися до всеукраїнської акції "16 днів проти насильства" Фото новина
14:04
/ 1
На Запорізькому напрямку поліг військовий із Берегова Сандука Болог Фото новина
10:42
Жителеві Рокосова на Хустщині в Інституті серця пересадили донорське серце Відео новина
10:10
/ 2
На Закарпатті заборонили святкову ілюмінацію та підсвітку рекламних вивісок
09:02
Оприлюднено графік погодинних вимкнень електроенергії на Закарпатті 12 грудня
18:20
/ 1
У Мукачеві зустріли родину, що прибула з Дніпропетровщини Фото новина
17:20
/ 1
В Ужгороді попрощалися із 27-річним прикордонником Дмитром Павличем Фото новина
15:06
/ 1
Довгожителька із Закарпаття Ніна Пудченко відзначила 100-річний ювілей Фото новина
13:39
Ужгород спрямує 100 мільйонів на підтримку військових у 2026–2027 роках
13:15
В Ужгород та Мукачево привезуть Вифлеємський Вогонь Миру 14 грудня
11:23
/ 2
У Воловці в річці потонув 75-річний чоловік
10:16
В Ужгороді попрощаються із загиблим захисником Володимиром Бирою Фото новина
16:37
/ 1
На війні з РФ поліг захисник із Виноградова Сергій Калмиков
15:37
На Закарпатті за тиждень зафіксували 646 випадків перевищення швидкості
13:23
У Мукачеві розподілили понад 3,5 млн грн на допомогу військовим, родинам та хворим
12:17
В Ужгороді завтра попрощаються із захисником Дмитром Павличем Фото новина
» Всі новини