В Ужгороді влаштували вечір пам'яті Дмитра Поповича (ФОТО)

6 листопада в актовому залі Закарпатської обласної організації Національної спілки письменників України відбувся вечір пам’яті духовника, просвітянина, педагога о. Дмитра Поповича з нагоди 120 – річчя від дня його народження.

В Ужгороді влаштували вечір пам'яті Дмитра Поповича (ФОТО)

Відкрив вечір  Василь Густі. Він ознайомив присутніх з творчістю Поповича, визначив його роль у духовному вихованні підростаючого покоління. Василь Петрович репрезентував твори Дмитра Поповича, що вийшли друком протягом його життя і після, поіменно висловив вдячність авторам, які коли-небудь писали про творчий доробок духовника. Зокрема в цьому контексті згадав Івана Хланту, Наталію Ребрик, Петра Ходанича, Олександру Ігнатович, Мирославу Мацо – присутніх у залі, а також учнів Дмитра Поповича, які відійшли вже у вічність. Серед них, до слова, і відомий літературознавець Василь Поп, який свого часу викладав в УжДУ і є автором багатьох наукових публікацій про свого учителя.

Своє вагоме слово про священика сказала й літературознавець Наталія Ребрик. Вона розкрила його як талановитого письменника, зачитала його поезії, розповіла про його громадську діяльність. 

Павло Федака в свою чергу розповів про просвітянську роботу о. Дмитра Поповича. Він відзначив, що той багато зробив для створення осередків «Просвіти» у нашому краї, був справжнім патріотом. А головне, попри всі випробування через які довелося пройти в радянських таборах за свою віру, залишився чесною людиною. Розповів пан Павло й  про участь Поповича у створенні Карпатської Січі, його громадську діяльність.

Літературознавець й фольклорист Іван Хланта запропонував здійснити літературне редагування поезій Поповича, що викликало жваві дискусії серед присутніх у залі.

Цікаві історичні паралелі у своїй розповіді про о. Дмитра провів письменник Петро Ходанич. Зокрема, нагадав присутнім за яких історичних обставин формувався світогляд священика, як проходив процес його національної самоідентифікації.

Про релігійну діяльність о. Дмитра Поповича розповідав о. Михайло Михайлець,  священик Мукачівської греко-католицької єпархії, автор статті, вийде друком у журналі «Благовісник». Він відзначив, що його життя є прикладом для студентів, молодих священників єпархії.

Письменник, поет, голова Спілки  Василь Кузан, пожартував, що сподівається на 120 – річчя від дня його народження Василь Петрович так як й нині збере в стінах Спілки краян щоб вшанувати і його пам’ять. 

На завершення вечора пам’яті Дмитра Поповича  о.Михайло Баник та архідиякон Микола Багіров напередодні дня Святого Великомученика  Димитрія прочитали молитву за упокій душ Дмитрів, а саме Меденці, Вакарова, Кремнія та Поповича.

Володимир Мишанич

08 листопада 2019р.

Теги: вечір, пам'ять, Попович

НОВИНИ: Соціо

11:58
Підтвердили загибель на війні Героя із Тячева Юрія Чернявця Фото новина
00:16
В Ужгороді через сакури на вихідні перекриють рух транспорту вулицями в центрі міста (СХЕМА)
00:10
Графік проведення пасхальних богослужінь та освячення пасок 11-12 квітня 2026 року у м.Ужгород
21:24
На Сумщині загинув тероборонівець з Квасів на Рахівщині Іван Трусов Фото новина
21:02
Суд зобов'язав власника вілли Коннера в Мукачеві укласти охоронний договір на пам'ятку Фото новина
20:46
На Донеччині поліг Віктор Тафійчук з Косівської Поляни на Рахівщині Фото новина
19:54
У суботу в Порошкові на Ужгородщині попрощаються з Олександром Курбабою, що поліг на Донеччині Фото новина
18:35
У Мукачеві притягнули до відповідальності нетверезу водійку Фото новина
17:00
В Ужгороді попрощалися із полеглим на війні Героєм Тарасом Балогою Фото новина
15:25
Вчителька з Іршави відзначила 101-й день народження
09:06
Графік відключення електроенергії на Закарпатті 10 квітня
15:08
У Тячеві зустріли захисника Михайла Мендикаша, який повернувся з російського полону Фото новина
12:43
/ 2
Закарпатець Іван Петрецький повернувся додому з російського полону Фото новина
10:03
/ 1
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Тарасом Балогою Фото новина
08:58
Графік відключень електроенергії на 9 квітня оприлюднили на Закарпатті
18:00
/ 2
В Ужгороді відбулося прощання із Героєм Віталієм Бичаком Фото новина
17:19
У Мукачеві виявили водія у стані наркотичного сп’яніння Фото новина
15:26
/ 1
У Рахові попрощаються з військовим з Харкова Максимом Арсеньєвим Фото новина
12:46
/ 3
На Закарпатті посадовця підозрюють у створенні незаконного сміттєзвалища Фото новина
09:09
У Карпатах зникли двоє українців Фото новина
18:05
/ 2
Офіційно підтверджено загибель захисника із Виноградова Максима Абеля Фото новина
15:36
У Мукачеві затримали нетверезого водія BMW Фото новина
14:38
/ 1
У селі Ділове на Рахівщині в останню дорогу провели полеглого воїна Богдана Водоша Фото новина
13:25
/ 2
Ужгород готується до піку цвітіння сакур Фото новина
12:55
В Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Віталієм Бичаком Фото новина
» Всі новини