В Ужгороді презентували "Путівник по фондах Державного архіву Закарпатської області" (ФОТО)

У четвер, 7 листопада, у прес-центрі облдержадміністрації відбулася презентація довідково-інформаційного видання «Путівник по фондах Державного архіву Закарпатської області. Том 1. Фонди дорадянського періоду», що побачила світ у Всеукраїнському державному видавництві «Карпати».

В Ужгороді презентували "Путівник по фондах Державного архіву Закарпатської області" (ФОТО)

У презентації взяли участь директор Державного архіву Закарпатської області, відповідальний за випуск книги Михайло Місюк, головний упорядник Михайло Марканич,  видавець Віктор Браславець та т.в.о. директора департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Василь Комарницький.

Презентоване видання  –  одне із16-ти, яке цьогоріч вийшло друком завдяки реалізації обласної програми підтримки місцевих авторів, відзначив Василь Комарницький, і є надзвичайно цікавим і потрібним для істориків та тих, хто хоче знати і цінує минуле нашого краю.  Він подякував працівникам архіву та видавцям за пророблену величезну роботу.

Віктор Браславець розповів, що над виданням працював увесь колектив видавництва. Книга вийшла дуже цікава і викликала жвавий інтерес на вересневому книжковому форумі у Львові,

Михайло Місюк повідомив, що до першого тому Путівника увійшли архівні фонди установ, організацій, підприємств періодів входження Закарпаття до складу Угорського королівства, Австро-Угорщини, Чехословацької республіки та знову Угорщини, а також фонди особового походження і архівні колекції.

Перший архівний путівник, упорядкований архівістами Державного архіву Закарпатської області, є результатом роботи декількох поколінь спеціалістів-архівістів. Загалом робота над презентованим виданням тривала 5 років.

За словами головного упорядника Михайла  Марканича,  методологія розміщення опису фондів Путівника відповідає стандартам, прийнятим в Україні. Назви фондів внесені до Путівника на двох мовах  – українській та на мові оригіналу документів.
 Перевага цього видання перед раніше опублікованими – Анотованим реєстром описів фондів 2009 та 2014 років – полягає в тому, що в переліку фонди розміщені за тематичним принципом. Путівник складається з розділів, кожен з яких представляє фонди установ одного історичного періоду входження сучасної території Закарпаття до складу інших сусідніх держав.

Видання розраховане на широке коло читачів – науковців, істориків-краєзнавців, студентів, інформує прес-служба Закарпатської ОДА.

08 листопада 2019р.

Теги: архів, путівник

НОВИНИ: Соціо

16:46
Мукачево прийняло всеукраїнські змагання кінологів Фото новина
11:05
У Виноградові вшанували матерів і дружин полеглих Героїв та передали державні нагороди Фото новина
18:34
На Мукачівщині поліція розслідує поширення інтимних відео
12:52
/ 1
У Мукачеві затримали двох чоловіків, які намагалися пограбувати склад Фото новина
11:51
На Закарпатті ліквідували масштабну пожежу на території курорту Фото новина
11:22
/ 1
У селі Пилипець на Хустщині попрощаються із полеглим воїном Василем Рогачем Фото новина
18:06
В Ужгороді вшанували пам’ять загиблого прикордонника Віктора Синька Фото новина
17:03
На Ужгородщині пожежа в гаражі ледь не перекинулася на житловий будинок Фото новина
16:01
У Мукачеві попрощалися із загиблим захисником Петром Будкаєм Фото новина
14:44
/ 1
Голову сільради на Ужгородщині судитимуть за заволодіння землею та легалізацію доходів Фото новина
12:15
/ 4
Мера Мукачева нагородили відзнакою 54-ї бригади Фото новина
11:38
В Ужгороді спіймали водія під наркотиками Фото новина
06:59
У четвер в Ужгороді згадають героя-прикордонника Віктора Синька
18:10
/ 1
У Чопському прикордонному загоні відкрили меморіал полеглим воїнам Фото новина
17:13
На Берегівщині відновили розгляд справи про невиплату допомоги дітям
15:47
У Підвиноградові на Берегівщині підтвердили загибель Героя Івана Демчика Фото новина
14:40
/ 1
До Ужгорода приїхав «Sakura Train» — символ дружби України та Японії Фото новина
13:42
/ 1
На Ужгородщині через підпал сухої трави згоріла дача Фото новина
11:42
Закарпатець сховав в авто контрабанду електронних сигарет і втратив машину Фото новина
09:05
У Бобовищі на Мукачівщині попрощалися із полеглим Героєм Василем Гонаком, який понад рік вважався зниклим безвісти Фото новина
18:14
Громади Закарпаття отримають гранти на розвиток екотуризму Фото новина
17:09
На Закарпатті розпочинається сезон цвітіння унікальної Долини нарцисів
16:17
В Ужгороді попрощалися із полеглим військовим Артуром Каташинським Фото новина
13:19
В Ужгороді розшукали зниклу школярку Фото новина
12:50
/ 6
Службовий пес на КПП «Ужгород» викрив спробу вивезення $100 тисяч Фото новина
» Всі новини