В Ужгороді провели круглий стіл до 30-ї річниці падіння Берлінського муру (ФОТО)

На заході йшлося про Пан’європейський пікнік, який ознаменував символічний початок падіння «залізної завіси», об'єднання Німеччини.

В Ужгороді провели круглий стіл до 30-ї річниці падіння Берлінського муру (ФОТО)

5 листопада в Центрі гунгарології, що функціонує на базі Українсько-угорського ННІ Ужгородського національного університету, влаштували круглий стіл «Літо, яке змінило світ» в контексті Тижня Німеччини в Україні.

Зустріч організувала громадська організація «Партнерське об’єднання Дармштадт-Ужгород» за сприяння Посольства Німеччини в Україні та Генерального консульства Угорщини в Ужгороді. Названу ГО очолює доцентка кафедри німецької філології УжНУ Вікторія Синьо.

На початку декан факультету іноземної філології Михайло Рошко привітав гостей і побажав плідної дискусії.

Під час заходу ішлося про 19 серпня 1989 року, коли відбувся так званий Пан’європейський пікнік. Поблизу угорського Шопрона на три години відкрили прикордонні ворота й 600 осіб перебігли з території комуністичної Німецької Демократичної Республіки на Захід.

Про роль цієї події в світовій історії під час зустрічі розповіли генеральний консул Угорщини в Ужгороді Йожеф Бугайла, голова Товариства угорської культури України Ласло Брензович, очільник Демократичної спілки угорців України Ласло Зубанич.

Так, Пан’європейський пікнік ознаменував символічний початок падіння «залізної завіси», об’єднання Німеччини.

Цікавими виявилися виступи безпосередніх учасників історичної події. До Ужгорода спеціально завітали Белла Арпад, який 30 років тому керував прикордонним загоном у Шопроні, та журналіст Карл Канич.

«Ми просто відступилися, і люди пройшли», – зазначив пан Арпад. Своєю чергою, Карл Канич згадав, як зустрічав біженців з іншого боку та допомагав їм.

Нині в Ужгороді відбудеться мультимедійний дискусійний вечір у контексті Тижня Німеччини. До заходу може долучитися всяк охочий.

Ольга Брайлян, Медіацентр УжНУ

06 листопада 2019р.

Теги: стіл, весна

НОВИНИ: Соціо

16:35
У Мукачеві військовому після служби на Донеччині провели складне лікування суглобів
14:48
На Закарпатті судитимуть посадовця комунального підприємства через забруднення земель Фото новина
14:14
В Ужгороді планують безкоштовно ремонтувати житло ветеранам та родинам загиблих військових Фото новина
12:19
У Закарпатській обласній лікарні провели складну реконструктивну операцію пораненому військовому Фото новина
11:03
В Ужгороді 14 травня попрощаються із захисником Денисом Дзюїним Фото новина
17:27
/ 1
Службові собаки на Закарпатті винюхали наркотики, сигарети та понад 88 тисяч доларів
16:24
Закарпаття вперше приймає фінал «Учителя року» у чотирьох номінаціях Фото новина
15:10
У селі Лавки на Мукачівщині попрощалися з полеглим захисником Сергієм Світим, який досі вважався зниклим безвісти Фото новина
13:45
У Карпатах серед ночі заблукав турист із Київщини Фото новина
12:02
У селі Батрадь на Берегівщині підтвердили загибель захисника Володимира Сідея Фото новина
10:00
/ 8
Частина Ужгорода та передмістя залишилися без води через аварію
16:13
/ 1
Туристи з Київщини заблукали в Карпатах і випадково опинилися на Закарпатті Фото новина
11:54
У селищі Батьово в останню дорогу проведуть полеглого Героя Олексія Щетину Фото новина
10:02
У Мукачеві попрощаються із полеглим військовим Володимиром Сурняком Фото новина
09:15
У Хусті відзначили 936-ту річницю міста Фото новина
18:27
У Мукачеві патрульні виявили водія з понад 2 проміле алкоголю в крові Фото новина
15:42
У селі Велика Бакта на Берегівщині попрощалися з померлим захисником Миколою Даніловим Фото новина
11:03
/ 1
На Закарпатті митники вилучили п’ять старовинних листівок з зображенням Адольфа Гітлера Фото новина
20:24
У неділю в Ужгороді покажуть прем’єру вистави про закарпатських мишенят
17:43
/ 1
Машиніст вантажного потяга намагався вивезти сигарети до Угорщини через Чоп Фото новина
15:20
У селі Лази на Тячівщині автомобіль збив дитину, яка раптово вибігла на дорогу Фото новина
13:18
В Ужгороді попрощаються із загиблим захисником Олександром Скляровим Фото новина
11:10
/ 1
У Мукачеві патрульні виявили водія з ознаками наркотичного сп’яніння та забороненими речовинами Фото новина
13:06
Школяр із Закарпаття представить Україну на Всесвітній олімпіаді з хімії Фото новина
12:00
Туристичний збір на Закарпатті перевищив 10 млн грн Фото новина
» Всі новини