Понад 130 млн грн на виплату лікарняних спрямовано на Закарпатті за 9 місяців

Із січня по вересень відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Закарпатській області прийняли заяви-розрахунки для фінансування матеріального забезпечення 37,9 тис. застрахованих осіб.

Понад 130 млн грн на виплату лікарняних спрямовано на Закарпатті за 9 місяців

Фондом оплачено 58,5 тисячі лікарняних листків, виданих закладами охорони здоров’я. Загальна сума виплачених коштів склала 241,3 млн гривень. Це на 16,4 % більше, ніж за аналогічний період торік. Із них 130,2 млн грн – допомога по тимчасовій втраті працездатності, 0,9 млн грн – на поховання, 110,2 млн – по вагітності та пологах, які отримали 4,2 тисячі породіль. До речі, середньоденний розмір лікарняних тепер становить 250,70 грн, а в 2018 році – 196,81. Для вагітних, відповідно, 224,59 грн – маємо зростання на 44,78 гривень. А на допомогу при похованні, розмір якої наразі складає 4 100 грн, виділено на 41 тис. грн менше, бо поменшало таких страхових випадків – їх було 229.

Спеціалістами управління та відділень з перевірки обґрунтованості видачі листків непрацездатності за згаданий період проведено 30 планових та 48 позапланових перевірок закладів охорони здоров’я. Із 5 984 переглянутих листків 138 (2,3%) виписали з порушенням інструкції. До закладів охорони здоров’я подано 27 претензій на 14 тис. грн щодо відшкодування коштів Фонду за неправомірну їх видачу. А порушень на 16 тис. гривень наші фахівці попередили.

Загалом щодо правильності використання страхових коштів управління та його відділення провели 160 перевірок страхувальників. Сума коштів, охоплених контролюючими заходами, становила 55,1 млн гривень. У підсумку винесли 140 рішень про повернення неправомірних витрат та застосування фінансових санкцій на 601,1 тис. гривень.

Крім надання матеріальних виплат, Фондом проводиться  фінансування медичної реабілітації задля повного відновлення здоров’я застрахованих та членів їх сімей, швидкого повернення до активної праці після перенесених захворювань і травм. Право на проходження курсу відновного лікування мають усі працевлаштовані особи за наявності показань, підставою для направлення до санаторно-курортного закладу є висновок лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я. В нашому краї реабілітаційні відділення діють в санаторіях «Карпати», «Поляна», «Шаян», «Орлине гніздо», «Сонячне Закарпаття», «Верховина». Цього року до реабілітаційних відділень санаторіїв за тристоронніми договорами спрямували 570 закарпатців, на що пішло 7,3 млн гривень.

Страхові виплати потерпілим на виробництві отримали від Фонду 1132 осіб та 114 членів сім’і, які мали на це право в разі втрати годувальника. Разом їм виплачено 27,5 млн грн, або на 1 млн (на 3,6 %) більше, ніж за 9 місяців 2018 року. Медичні та соціальні послуги оплатили 156 потерпілим за десятьма видами допомоги на суму 2,5 млн гривень. Зокрема 26 закарпатцям – витрати на лікарські засоби та вироби медичного призначення на 111,1 тис. грн, 18 особам – на технічні та інші засоби реабілітації, що обійшлося в 395,9 тис. грн. тощо. Всі особи з інвалідністю серед потерпілих на виробництві за висновком медико-соціальних експертних комісій забезпечуються путівками на санаторно-курортне лікування. Із січня по вересень таким чином оздоровився 71 краянин, на що використали 995,8 тис. гривень. Виплати на догляд за особами з інвалідністю одержали 68 людей всього на 1 млн 10,5 тис. гривень. Проводилася й компенсація витрат на бензин, ремонт, техобслуговування автомобілів та транспортне обслуговування осіб з інвалідністю тощо.   

22 жовтня 2019р.

Теги: фонд, лікарняні, виплата

НОВИНИ: Соціо

14:15
/ 1
Військовий 128-ї гірсько-штурмової бригади став призером конкурсу інструкторів армійського корпусу Фото новина
12:50
На Закарпатті медики «екстренки» врятували жінку після раптової зупинки серця
10:42
/ 2
В Ужгороді відбудеться підсумкова конференція міжнародного проєкту «Зелені скарби Карпат»
10:01
У Мукачеві вулицями міста пройшла Хресна дорога Фото новина
09:06
/ 1
На Закарпатті під час рейду проти спалювання сухостою оштрафували ще чотирьох порушників Фото новина
17:54
/ 1
Полеглому закарпатському захиснику присвоєно звання Героя України Фото новина
15:49
На війні з рф поліг захисник із Неліпина на Мукачівщині Іван Плоскіна Фото новина
12:07
Завершилася серія тренінгів із практичної педагогіки для фахівців, які працюють із дітьми Фото новина
11:01
Відомий гірський рятувальник поділився новими світлинами Чорногори Фото новина
09:04
Прикордонники Чопського загону затримали турка за спробу незаконного переходу кордону Фото новина
17:21
У Мукачеві 15 березня відбудеться Хресна дорога
15:25
/ 2
На Берегівщині поліцейські повернули господарям загубленого пса, який допомагає у реабілітації дітей Фото новина
12:23
На 105-му році життя померла вчителька з Іршави Ганна Фечка Фото новина
18:31
/ 2
У Мукачеві зупинили водійку з перевищенням алкоголю у 7 разів Фото новина
17:17
У Мукачеві попрощалися із полеглим на війні з рф захисником Василем Ляхом Фото новина
11:25
/ 1
У Нижній Воротах на Мукачівщині попрощалися з Героєм Олександром Власовим Фото новина
10:33
У Мукачеві пройде щорічний племінний огляд собак Фото новина
10:02
/ 1
На Тячівщині рятувальники спіймали порушницю, яка палила сухостій біля будинків Фото новина
08:59
/ 2
В Ужгороді неповнолітній катався містом із арсеналом зброї в авто Фото новина
17:08
/ 6
В Ужгороді патрульні допомогли літньому чоловікові, який загубився в місті Фото новина
16:16
У Мукачеві розквітла знаменита «шалена» сакура Фото новина
14:51
/ 1
На Закарпатті від початку року «швидка» 500 разів виїжджала до пацієнтів із проблемами нирок Фото новина
13:16
У Мукачеві 14 березня проведуть еко-пікнік на набережній
12:26
У селі Олешник на Берегівщині попрощаються із військовим Володимиром Мащенком Фото новина
10:05
У Довгому на Хустщині попрощалися з 25-річним захисником Василем Бабинцем Фото новина
» Всі новини