В УжНУ урочисто відзначили 74-ту річницю від дня заснування (ФОТО)

У понеділок, 21 жовтня, в актовій залі ректорату УжНУ відбулося урочисте засідання Вченої ради, присвячене 74-й річниці Ужгородського національного університету.

В УжНУ урочисто відзначили 74-ту річницю від дня заснування (ФОТО)

Святкову подію розпочала чоловіча хорова капела «Боян» виконанням Державного гімну України.

На урочистостях були присутні представники державних і муніципальних структур, партнерських навчальних закладів Чехії, Польщі, Румунії, Канади.

Ректор УжНУ професор Володимир Смоланка, вітаючи присутніх, наголосив: «Письменник Бернард Шоу, лауреат Нобелівської премії з літератури, дуже влучно підмітив, що найправильніше з поєднань – це поєднання життєвого досвіду зрілості з енергією молодості. Я радий, що Ужгородський національний університет є таким особливим місцем, де досвід і енергія об’єднуються щоденно. І це не просто гарні слова, це правда. Готуючись до сьогоднішнього виступу, я пригадував, яким був для університету минулий рік. Згадував важливі моменти і наші досягнення. І чітко побачив, як працює ця формула: досвід зрілості плюс енергія молодості дорівнює  успіх!»

Привітали колектив заступниця голови Закарпатської ОДА Ольга Травіна та заступник Ужгородського міського голови Василь Гомонай.

Під час урочистого засідання званням «Почесний доктор ДВНЗ «Ужгородський національний університет» нагородили професора Карлового університету (Чехія) Владіміра Матоліна.

У рамках святкування відбулося вручення працівникам університету почесних грамот Закарпатської ОДА, Закарпатської обласної ради,  Ужгородської міської ради, Національної академії наук України та відзнак ректора УжНУ.

Власною концертною програмою УжНУ привітав Заслужений академічний Закарпатський народний хор.

 
 
 
 
21 жовтня 2019р.

Теги: річниця, заснування, УжНУ

Коментарі

Земляк 22.10.2019 / 09:23:52
Це все правда що пишуть! Радуватись не треба! Найбильше бизнес з дисертациями серед медикив- хирургов та геникологив!

ІнтеЛект 22.10.2019 / 08:43:08
До Небайдужого:
звертайтеся в прокуратуру.

Небайдужий 21.10.2019 / 23:14:58
Деградація наукових кадрів в ужну набуває безповоротних масштабів. При цьому причина цього не тільки у недофінансуванні наукової роботи, а і в неправильній політиці вузу щодо підбору і селекції наукових кадрів. Поступово у вічність із своїх робочих місць відходять наукові кадри, котрі встигли ще займатись науковою роботою в роки СРСР та на початку незалежності. Натомість їм на зміну приходять науковці за рівнем, який через 5-10 років приведе вуз до краху. Не набула б за останні роки дана проблема масового характеру - можна було б нею знівелювати. Але в умовах конкуренції на ринку освітніх послуг - ігнорування цієї проблеми призведе в кінці-кінців до колапсу наукової сфери в нашій області та основного університету - ужну - в цілому. А проблема ось яка. Вчені ради, які мали б бути фільтром для недопуску в наукову сферу низькоякісного наукового персоналу, остаточно перейшли на бізнес-діяльність, забувши про мораль і совість. Вчені ради із захисту кандидатських та докторських дисертацій остаточно перетворились на контори, де відбувається замовлення, написання і організація захисту замовлених кандидатських та докторських дисертацій. Так, наприклад, на одній із вчених рад ужну протягом останнього місяця із 4 дисертацій - 2 дисертації писались на замовлення. При цьому рівень дисертантів - це рівень в одному випадку студента-ударника, а в іншому - учня 9 класу. А протяг періоду існування цієї ради кількість захищених на ній "замовлених" кандидатських дисертацій складає процент далеко вищий за 40%. Це не тільки проблема ужну: по Україні в цілому ця проблема є. Загальновідомо, що з таких наукових напрямків як право, економіка і т. п. на сьогодні кожна 2-3 дисертація, захищена за календарний рік, - це написана на замовлення наукова робота. І було б пів біди, якщо б такі лжекандидати наук не потрапляли у викладацьку сферу. Але ж навпаки - саме туди вони і пробиваються, щоб замортизувати свої інвестиції. А по факту потім такі лже-науковці займаються інтелектуальним каліченням студентів. В умовах зовнішньоекономічної конкуренції на освітньому ринку - це неминуче приведе вуз до колапсу. Студентам потрібні не науковці із купленими довідками кандидатів та докторів наук, а науковці із знаннями.

Степан 21.10.2019 / 21:50:12
Ну ну, хто б казав про хабарі, пане Щурь-Офіцинський. Про ваші побори дотепер бувальщини розповідають.

щурь вася 21.10.2019 / 19:09:38
ці хабарники набрали хабарі а теперка веселяться !

НОВИНИ: Соціо

20:40
"Новий Донбас" на Закарпатті: що громади подали у пропозиціях до нової Схеми планування області? Частина 2
18:21
Помер військовослужбовець з Косівської Поляни на Рахівщині Тимур Колачук Фото новина
16:49
/ 7
Єпископ Мукачівської греко‑католицької єпархії зустрівся з Папою Римським у Ватикані Фото новина
15:52
Вже завтра у Мукачеві відкриють магазин європейського бренду JYSK Фото новина
12:50
На Берегівщині підтвердили загибель Миколи Кіяна, який рік вважався зниклим безвісти Фото новина
11:04
/ 1
На Закарпатті зафіксували критичні порушення прав дитини Фото новина
10:07
У Мукачеві нетверезий водій вилетів у кювет Фото новина
09:02
/ 1
В Ужгороді запустили новий автобусний маршрут
16:58
У Мукачеві цього тижня відкривається Retail Park з розіграшем iPhone 17
10:08
У Мукачеві патрульні затримали водія у стані сильного алкогольного сп’яніння Фото новина
23:31
/ 1
Закарпаття у нотатках Дмитра Донцова за 1918-1919 роки
21:38
/ 1
"Новий Донбас" на Закарпатті: що громади подали у пропозиціях до нової Схеми планування області? Частина 1
08:57
/ 1
На Закарпатті прикордонники зустріли Вифлеємський вогонь миру Фото новина
17:23
/ 1
Офіцера 128-ї Закарпатської бригади Василя Полянчича нагородили «Хрестом бойових заслуг» Фото новина
15:36
Прикордонники Чопського загону затримали двох іноземців на Закарпатті Фото новина
13:19
В Ужгороді водій BMW керував авто у стані алкогольного сп’яніння
16:00
У Львові завтра попрощаються зі Степаном Гігою
14:13
У Данилівці на Берегівщині підтвердили загибель на війні прикордонника Мирослава Матьовки Фото новина
20:44
/ 3
Пішов із життя легендарний закарпатський співак Степан Гіга
18:02
/ 1
В Ужгороді попрощалися з головним сержантом Володимиром Бирою Фото новина
17:48
/ 1
Митниця на Закарпатті виявила порушення на майже 250 млн грн за 11 місяців Фото новина
16:56
Прикордонники Чопського загону долучилися до всеукраїнської акції "16 днів проти насильства" Фото новина
14:04
/ 1
На Запорізькому напрямку поліг військовий із Берегова Сандука Болог Фото новина
10:42
Жителеві Рокосова на Хустщині в Інституті серця пересадили донорське серце Відео новина
10:10
/ 2
На Закарпатті заборонили святкову ілюмінацію та підсвітку рекламних вивісок
» Всі новини