У 6 лісгоспах Закарпаття стартував збір жолудя (ФОТО)

Золота осінь на Закарпатті дала старт кампанії з лісовідновлення. Зокрема, закарпатські лісівники розпочали збір «врожаю» дуба.

У 6 лісгоспах Закарпаття стартував збір жолудя (ФОТО)

Запаси посівного матеріалу твердолистяних порід для майбутньої лісокультурної кампанії запорука успіху молодого лісу. Жолуді – дорогоцінний посадковий матеріал, який необхідний для відновлення дібров на території державного лісового фонду. Основною ж умовою зберігання жолудів є збереження високого вмісту в них вологи.

Щорічна заготівля лісового насіння залежить від обсягів лісовідновних робіт та урожаю насіння і дещо коливається в окремі роки. Враховуючи періодичність плодоношення порід, а особливо - основних лісоутворюючих порід (ялиці білої, дуба звичайного та дуба червоного, бука лісового), у врожайні роки фактична заготівля насіння значно перевищує планову, що необхідно для створення запасів лісонасінної сировини на наступні роки, коли урожай насіння може бути слабким або зовсім відсутнім.

Висівати жолуді найліпше навесні, це пов’язано з найбільшим зволоженням ґрунту. У разі висівання жолудів восени, необхідно вжити заходів із захисту насіння від гризунів, вимерзання і пошкодження молодих сходів заморозками навесні.

Допомогу у зборі жолудів кожен рік приймають активну участь учнівська молодь. Це дає змогу лісівникам поділитись досвідом ведення лісового господарства майбутнім поколінням.

Найбільше збирають жолудів в наступних лісгоспах Закарпаття: ДП «Ужгородське ЛГ», ДП «Мукачівське ЛГ», ДП «Берегівське ЛГ», ДП «Виноградівське», ДП «Довжанське ЛМГ», ДП "Тячівське ЛГ", повідомили Закарпаття онлайн у прес-службі Закарпатського ОУЛМГ.

16 жовтня 2019р.

Теги: жолуді

Коментарі

До Вуву 17.10.2019 / 07:47:14
http://agro-ukraine.com/ua/trade/r-641/p-1/

Маєте рацію - школярі, чи хоча б, їх школи, цих грошей не отримують

Вуву 17.10.2019 / 00:00:35
Ну звичайно ...
Якщо жолуді збирає учнівська молодь ...
"За дякую"
То лісофонду на це виділяють гроші ... Які хтось потім покледе у великий такий карман.
Так лісівники "діляться досвідом" ведення лісового господарства.
Ну там може якому вчителю чи директору школи тоже якуто гривню
... Зате шо він прижене "активну молодь" збирати жолуді.

Цікаво ... А скільки по кошторису коштує тона зібраних жолудів. ???

НОВИНИ: Соціо

21:48
Підтверджено загибель на Запоріжжі ще в січні 2024-го 22-річного Михайла Яцканича з Підвиноградова Виноградівської громади Фото новина
15:52
/ 3
На війні поліг 21-річний Іван Микульця з Тячева Фото новина
13:33
/ 7
В Ужгороді відклав яйця унікальний, єдиний в Україні кайман Шнайдера Фото новина
11:33
/ 2
На Харківщині поліг Леонід Пивовар з Неліпина на Мукачівщині Фото новина
12:53
/ 1
У Мукачеві у вівторок попрощаються з полеглим на війні з росією Андрієм Розгау Фото новина
02:16
/ 2
WWF-Україна виступає проти будівництва лісової автодороги в межах лісництв філії "Ужгородське лісове господарство" ДП "Ліси України"
19:18
/ 15
У Калинах на Тячівщині харківський забудовник незаконно почав роботи зі спорудження ГЕС Фото новинаВідео новина
16:48
/ 7
В Ужгороді ще не відкритий McDonald's покарали за "непродуману" вивіску Фото новина
10:41
/ 1
На війні з росією поліг 57-річний Іван Пичкар з Родниківки на Мукачівщині Фото новина
01:31
/ 14
Справа Комарницького: Звільнений начальник УСР в Закарпатській області Химич зберігає $95 тис. готівкою
13:59
У Буштині на Тячівщині, гасячи пожежу в надвірній споруді, врятували два будинки та літню кухню поруч Фото новина
11:06
/ 1
На Запоріжжі поліг Володимир Зелді з Тересви на Тячівщині Фото новина
00:08
/ 10
Ужгородські лісівники будуватимуть дорогу під вітряки на Рівній через праліси (ДОКУМЕНТИ)
11:01
/ 2
На Сумщині поліг прикордонник Руслан Пинзару з села Сімер Перечинської громади Фото новина
15:37
/ 13
ВР прийняла доопрацьований після вето президента закон про примусове відчуження землі та будинків в Ужгородському районі Закарпатської області
16:23
На Закарпатті у лютому 2025-го порівняно з груднем 2024-го ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 2,6%
13:20
/ 1
У вівторок в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Сергієм Лазориком Фото новина
12:45
Профільна комісія Закарпатської облради підтримала збереження Чорних озер в Ужгороді Фото новина
19:14
У Мукачеві патрульні виявили водійку "під кайфом", а в пасажира – наркотики Фото новина
14:12
/ 14
Закарпаття відвідала очільниця Міндовкілля Гринчук, нищення довкілля мініГЕСами і вітряками пріоритетом візиту не було Фото новина
13:02
На Закарпатті, на кордоні з угорщиною на початку квітня запрацює новий пункт пропуску "Велика Паладь – Нодьгодош"
13:57
/ 1
У понеділок у Мукачеві попрощаються з полеглим захисником Володимиром Напудою Фото новина
13:20
/ 1
В Ужгороді у суботу попрощаються з полеглим на війні Мирославом Біртою Фото новина
19:37
/ 4
Петиція про розробку нового генплану Ужгорода зібрала необхідні підписи всього за добу
14:46
У п'ятницю зранку тимчасово не працюватиме КПП "Лужанка – Берегшурань"
» Всі новини