Створення карпатської інформаційної системи біорізноманіття (КІСБ), концепцію, принципи і техніку формування якої обговорено під час робочої зустрічі фахівців, здійснюється під егідою міжнародної організації "Ініціатива Карпатського екорегіону"(CERI) з центром у Братиславі. Вона спрямована на імплементацію Карпатської конвенції, підписаної представниками урядів під час загальноєвропейської міністерської конференції "Довкілля для Європи" (Київ, 22 травня 2003 р.).
Проект КІСБ, який з метою охорони унікального біорізноманіття Карпат реалізовується в рамках розрахованої на 2006-2009 роки міжнародної програми BBI-Matra, має стати вихідним пунктом створення транскордонної "Карпатської екологічної мережі". В її формуванні беруть участь фахівці Польщі, Словаччини, Чехії, Угорщини (Західні Карпати) й України, Румунії та Сербії (Східні Карпати). Практичну реалізацію спільного плану дій здійснює і група фахівців Львівського природоохоронного музею, Інституту екології Карпат Національної академії наук України та факультету географії Львівського національного університету ім. Івана Франка (Богдан Проць, Іван Круглов, Тарас Андрій Башта, Лідія Тасенкевич).
У Братиславі відбулася також третя нарада фахівців країн Карпатського регіону з підготовки "Мапи рідкісних біотипів і видів Карпат", що також слугує імплементації положень Карпатської конвенції. Результатом спільної праці карпатських експертів стане карта карпатської екологічної мережі, яка зображатиме як унікальні місця з природного багатства, так і ареали, де діяльність людини є найінтенсивнішою. Випуск цього видання, що слугуватиме міжнародній, транскордонній координації з охорони природи Карпат, передбачено у 2009 році.
Впровадження заходів Карпатської конвенції в Україні здійснюється із залученням обласних державних адміністрацій у Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Чернівецькій областях, МЗС, Мінфіну, Мінекономіки, Мінагрополітики, МОЗ, Мінкультури, Держкомлісгоспу, Держкомзему, Держводгоспу, Держтурадміністрації України, Національної академії наук України та Української аграрної академії наук, неурядових організацій, громадськості.
Карпати є унікальним гірським пасмом Європи. Цей регіон залишається й понині багатою на флору та фауну територією, де збережено понад третину всіх рідкісних європейських рослин, серед яких надзвичайно красиві зозулині черевички, бузок східнокарпатський, шовкова косиця (едельвейс). Карпати знані як останній осідок популяції найбільших європейських ссавців, таких як бурий ведмідь, рись, кіт лісовий. Тут можна знайти і багато видів птахів, які опинилися під загрозою винищення, зокрема беркута, сокола та безліч рідкісних метеликів, жуків.