Міжнародна наукова конференція "Сучасна славістика в Україні та Європі" проходить в Ужгороді (ФОТО)

Дводенна Міжнародна наукова конференція “Сучасна славістика в Україні та Європі” розпочалася сьогодні в Ужгородському національному університеті.

Міжнародна наукова конференція "Сучасна славістика в Україні та Європі" проходить в Ужгороді (ФОТО)

Захід приурочений до 25-ліття відкриття словацького відділення та 5-ої річниці чеського відділення філологічного факультету вишу.

Урочисте відкриття конференції розпочали з розповіді про історію підрозділів-ювілярів, зокрема з презентацією виступила завідувачка кафедри словацької філології Світлана Пахомова.

Проректорка УжНУ Мирослава Лендьел привітала колег зі святом, акцентувала на активності та багатовекторності діяльності філологічного факультету, додала, що відзначення навіть таких невеликих, камерних, ювілеїв згуртовує, а також вручила грамоти Ужгородського національного університету.

Привітали філологів зі святом і Генеральний консул Словацької Республіки в Ужгороді Мірослав Мойжіта, почесний консул Словацької республіки в Україні Олег Адамчук та інші.

Заступник міського голови Ужгорода Олександр Білак побажав відділенням успіху та додав: “І надалі росте популярність вивчення іноземних мов. А де ж іще готувати найкращих фахівців словацької та чеської мови, як не в Ужгороді, що так близько, зокрема поруч зі Словаччиною? Ми мали багато спільних сторінок історії, й у цих міжкультурних зв’язках – перевага. Надалі наша співпраця розвивається, зокрема з чеськими і словацькими містами-побратимами, з якими реалізуємо спільні транскордонні проєкти”.

Деканеса філологічного факультету УжНУ Галина Шумицька зазначила: “Наш факультет уже 74 роки пише свій літопис, 25 із яких – словацькою, та 5 – чеською. Кафедра словацької філології займає унікальну нішу не тільки в університеті, а й в Україні, у пострадянському просторі загалом. Це титанічний труд багатьох людей, це перші словники, підручники, наукові збірники, статті…”. Також Галина Василівна передала викладачам подяки від факультету й тематичні сувеніри.

Згадали і засновників цих кафедр, зокрема професора Павла Чучку, підкреслили важливість викладання в УжНУ іноземними лекторами, створення викладачами кафедр посібників для вивчення мов, досягнень відомих випускників.

Після урочистостей провели пленарне засідання. Триватиме конференція і завтра, 11 жовтня, на секціях обговорять такі теми: “Теорія і практика перекладу”, “Словацька та чеська література в часовій рефлексії та зв’язках”, “Мовознавчі аспекти сучасної славістики”, “Словаки та чехи в історичному дискурсі”. Також у рамках конференції презентують нові збірники художньо-мистецької серії “Між Карпатами і Татрами”.

10 жовтня 2019р.

Теги: конференція, славістика

НОВИНИ: Соціо

18:01
У жовтні в Ужгороді народилися 180 малюків, серед них дві двійні
17:11
/ 1
На Закарпатті викрили офіцера Міноборони, який заробляв на незаконному переправленні військовозобов’язаних Фото новина
16:25
/ 2
На Донеччині поліг Юрій Бенко з Тересви на Тячівщині Фото новина
15:13
На Закарпатті відкрили набір на тримісячний курс національного спротиву
13:59
/ 1
Судитимуть закарпатця, який воює на боці російських окупантів
12:59
На війні з рф поліг захисник із Буштина Юрій Шебедяк Фото новина
11:59
На Закарпатті, щоби унеможливити нові прориви авто, біля пунктів пропуску встановили бетонні блоки-загороджувачі Фото новина
10:49
На Мукачівщині у ДТП травмувався водій легковика
10:00
/ 3
У Перечині через будівництво нового ЖК перенесуть блокпост прикордонників Відео новина
09:02
У Білках проведуть в останню путь захисника Ярослава Бокотея Фото новина
18:11
У Чопі стартувала безкоштовна вакцинація тварин від сказу
17:12
У Мукачеві через чадний газ постраждав 13-річний хлопець
16:22
"Я не знав, як я звідти виберусь, але завжди знав, що виберусь", – історія прикордонника на псевдо Кум Фото новина
16:16
На в’їзді у село Гать зіткнулися легковик і мікроавтобус Фото новина
15:26
/ 2
На війні з рф загинув військовий із Пацканьова Анатолій Лесьо Фото новина
14:16
Закарпатські рятувальники допомогли спустити з гори травмованого добермана Фото новина
13:15
На Рахівщині у горах знайшли тіла двох чоловіків Фото новина
12:24
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Михайлом Гончаруком Фото новина
11:03
На Хустщині викрили схему незаконного переправлення чоловіків до Румунії Фото новина
10:04
У румунських Карпатах врятували двох українців, які три дні блукали на висоті Фото новина
08:59
/ 3
На війні з рф поліг захисник із села Тур’ї Ремети - Михайло Малеш Фото новина
18:16
П’ятдесят ветеранів зійшли на Говерлу в межах програми реабілітації Фото новина
16:27
/ 5
На Драгобраті відкрили пам’ятник Герою України Дмитру Коцюбайлу «Да Вінчі» Фото новина
14:52
/ 1
У румунських Карпатах знайшли виснаженого українця, який блукав понад 20 днів Фото новина
12:52
Мукачівець Ілля Ковач став абсолютним чемпіоном України з пауерліфтингу серед юніорів Фото новина
» Всі новини