Про відкриття міжнародного пункту попуску "Біла Церка-Сігету Мармацієй" говорили в Ужгороді на зустрічі з послом Румунії (ФОТО)

Сьогодні, 9 жовтня, під головуванням керівника облдержадміністрації Ігоря Бондаренка відбулося засідання круглого столу за участі керівників департаментів, управлінь ОДА, митної та прикордонної служб, місцевих органів виконавчої влади України та Румунії, на якому обговорили питання відкриття міжнародного пункту попуску «Біла Церка – Сігету Мармацієй».

Про відкриття міжнародного пункту попуску "Біла Церка-Сігету Мармацієй" говорили в Ужгороді на зустрічі з послом Румунії (ФОТО)

Присутні також були Надзвичайний і Повноважний Послом Румунії в Україні Крістіан-Леон Цуркану та консул Румунії в смт Солотвино Граціан Флорін Пирву.

Зазначалося, що на українсько-румунській ділянці державного кордону на території Закарпатської області діють пункти пропуску Дякове – Халмеу для автомобільного та залізничного сполучення, і Солотвино – Сігету Мармацієй для автомобільного сполучення. Однак, наявний мостовий перехід через річку Тиса має суттєві обмеження, оскільки максимально допустима вантажопідйомність автомобілів становить 3,5 тон.

У 2013 році досягнуто спільні із префектурою повіту Марамуреш (Руміня) домовленості щодо будівництва залізобетонного мосту через ріку Тиса та відкриття нового міжнародного пункту пропуску на українсько-румунському кордні «Біла Церква – Сігету Мармацієй».

Тож, для реалізації цього проекту нині необхідно вирішити ряд важливих питань. Зокрема, погодити проект Угоди (у формі обміну нотами) між Урядом Румунії і Кабінетом Міністрів України про відкриття нового пункту пропуску для міжнародного сполучення через українсько-румунський державний кордон між населеними пунктами Біла Церква і Сігет Мармацієй. Також необхідно виготовити детальний план території та оформити право землекористування за Закарпатською митницею ДФС. Та розробити, узгодивши з румунською стороною, проект будівництва автомобільного пункту пропуску та сервісних зон.

- Відкриття нового пункту пропуску суттєво розвантажить два діючі переходи, дасть можливість об’єднати туристичні маршрути Карпатського регіону Польщі, Словаччини, України та Румунії, які з кожним роком стають все більш популярними,  та сприятиме торгівельно-економічним, культурним та туристичним зв’язкам України і Румунії, - наголосив голова ОДА Ігор Бондаренко.

Враховуючи важливість поглиблення транскордонного співробітництва, подальшого розширення і збільшення ефективності українсько-румунських торгово-економічних, культурно-гуманітарних та туристичних зв’язків, відкриття нового пункту пропуску є перспективним. Тож, зі свого боку, пан Посол пообіцяв сприяння в організації та узгоджені угоди з боку Румунії задля найшвидшого відкриття ще одного «вікна» на українсько-румунському кордоні, повідомиди Закарпаття онлайн у прес-службі Закарпатської ОДА.

09 жовтня 2019р.

Теги: відкриття, пункт, пропуск

Коментарі

Михайло 10.10.2019 / 13:40:06
Невже Україна зараз на стільки багата щоб дозволити собі будувати з нуля такий дорожезний пункт пропуску і тим паче через найширшу річку Закарпаття-Тису . Є ще донедавна діючий пункт пропуску в с.Хижа Виноградівського району, і не через річку а по суходолу/землі. Реанімуйте даний пункт пропуску, -і затрат буде набагато менше, і стратегічно легше охороняти даний пункт , і нетреба цих всіх зборів, узгоджень і т.д. Реанімувати, розширити, модернізувати КПП Хижа буде : скоріше, набагато дешевше, безпечніше ( немає мосту ) .

НОВИНИ: Соціо

18:21
До Мукачева евакуаційним потягом прибули вимушені переселенці з прифронтових територій Фото новина
17:08
В Ужгороді попрощалися із полеглим захисником Миколою Райнишем Фото новина
14:22
/ 1
Помер військовослужбовець із села Боржавське на Виноградівщині Михайло Кіш Фото новина
09:08
Графік відключень електроенергії в Закарпатті на 7 січня
20:57
/ 9
Закарпатська прокуратура не захистила заказник "Темнатик" і праліси на схилах Боржави від забудови курортом Каськіва-Львочкіна
17:41
/ 1
На війні з росією поліг Олексій Керпатенко зі Сваляви Фото новина
17:01
/ 1
Закарпатські прикордонники заборонили проросійському італійцю в’їзд в Україну на 3 роки - ЗМІ Фото новина
15:07
/ 1
Підтвердили загибель захисника із Дубівської громади Юрія Мотринця Фото новина
13:55
Двоє туристів із Тернополя заблукали в горах Закарпаття Фото новина
11:41
На Закарпатті викрили канал переправлення ухилянтів горами до Румунії Фото новина
11:15
/ 1
В Ужгороді попрощаються із захисником Миколою Райнишем Фото новина
16:53
В Іршаві попрощалися з Героєм Іваном Котубеєм Фото новина
15:50
У Словаччині розшукують зниклого 46-річного закарпатця Фото новина
14:57
/ 2
У пункті пропуску "Ужгород" запроваджено оформлення пішоходів Фото новина
13:43
/ 1
У Дубовому на Тячівщині попрощалися із полеглим на війні Героєм Михайлом Магулою Фото новина
16:27
В Ужгороді стартували традиційні «Коляди у старому селі» Фото новина
14:28
/ 1
На КПП Закарпаття утворилися великі черги Фото новина
18:18
/ 1
В Ужгороді зупинили нетверезого водія, який порушував ПДР Фото новина
15:02
/ 1
Фотопастки прикордонників зафіксували диких тварин у високогір’ї Карпат Фото новина
09:42
/ 1
В Ужгороді попрощалися із 52-річним захисником Миколою Головком Фото новина
19:25
/ 13
"Новий Донбас" на Закарпатті: що громади подали у пропозиціях до нової Схеми планування області? Частина 4
18:12
/ 3
Ветеран Другої світової війни з Закарпаття Іван Попович відзначив 100‑річчя Фото новина
17:42
/ 20
Колишній прокурор-"кіндерсюрприз" з Закарпаття Казак звільнився та виїхав у Швецію
17:33
У Завадці на Мукачівщині поховали воїна Валерія Легету, який більше року вважався зниклим безвісти Фото новина
16:31
На Мукачівщині вже шосту добу триває пошук 62-річної жінки Фото новина
» Всі новини