В Ужгороді презентували можливості реалізації проекту із впровадження електронної черги на пунктах пропуску

8 жовтня в Ужгороді за ініціативи Закарпатської митниці ДФС та Об’єднання роботодавців Закарпаття презентовано можливості реалізації проекту із впровадження електронної черги транспортних засобів на пунктах пропуску.

В Ужгороді презентували можливості реалізації проекту із впровадження електронної черги на пунктах пропуску

Вже неодноразово закарпатський бізнес озвучував одну з найгостріших проблем для його розвитку – проблему перетину кордонів вантажним транспортом, що зумовлена значними чергами перед митними постами області.

У рамках пошуку шляхів вирішення цієї проблематики закарпатською митницею та Об’єднанням роботодавців Закарпаття проведено ряд зустрічей та переговорів щодо системного та комплексного вирішення даного питання.

Враховуючи, що відкриття нових пунктів пропуску – це довгий шлях, який потребує злагодженої співпраці різних органів центральної виконавчої влади, починаючи від ініціатив ОДА і завершуючи міждержавними угодами, було вивчено досвід інших країн у вирішенні даної проблематики.

Саме з метою обговорення питань щодо можливості реалізації проекту із впровадження електронної системи організації вантажного транспортного потоку відбулася зустріч представників найбільших підприємств регіону з компанією «GoSwift», яка має успішний практичний досвід в реалізації подібних проектів.  

У ході зустрічі Тармо Кохв, спеціальний представник МВС Естонії в Україні, поділився: «В 2001-2004 роках в Естонії черги на кордонах сягали 10-12 кілометрів. Уряд прийняв рішення вирішити цю проблему. Завдяки електронній черзі, яка була обрана як інструмент досягнення цілі, сьогодні на естонських кордонах черги практично відсутні». 

Компанія «GoSwift», презентуючи електронний сервіс «Управління чергами», поділилася перевагами реалізації проекту. Як зазначив головний операційний директор компанії Маріус Кутателадзе­­­­­­­­, проект полягає в оптимізації перетину кордонів за допомогою сервісу електронної черги, який забезпечує гарантований прогнозний час перетину кордону транспортними засобами. Відповідна технологія вже розроблена та ефективно впроваджена компанією «GoSwift» на естонсько-російському кордоні у 2011 році, й надалі успішно застосована на литовсько-білоруському та фіно-російському кордонах.

Володимир Панов, голова Об’єднання роботодавців Закарпаття зазначає: «Ми плідно працюємо з закарпатською митницею у пошуках вирішення проблеми перетину кордонів та  створення сприятливих умов для підприємств-експортерів. На сьогодні електронна черга – це один із реальних інструментів, який дозволить мінімізувати черги вантажівок, які ми спостерігаємо зараз у регіоні. Звісно ж така інновація насамперед повинна сприяти оптимізації бізнес-процесів та економії для компаній, які здійснюють зовнішньоекономічну діяльність».

«З компанією «GoSwift» ми зустрілись  вперше у 2018 році і сьогоднішня зустріч є продовженням нашої співпраці. Як показує практика інших країн, прогнозування часу перетину кордону та створення сучасних сервісних зон вирішило питання довгих черг поблизу кордонів та підвищило рівень безпеки вантажів» – розповів, заступник начальника Закарпатської митниці ДФС Микола Ясевич. Також він зазначив, що впровадження пілотного проекту електронної черги займе більше півроку, але втілення такого сервісу значно покращить умови перевезення вантажів та збільшить експорт підприємствами-виробниками.

 

08 жовтня 2019р.

Теги: черга, проект

НОВИНИ: Соціо

22:20
"Гештеґова" петиція про посмертне присвоєння звання Героя України вчителеві-добровольцю з Ужгорода Габрусю зібрала вже понад 24 тис. підписів
18:17
/ 1
У Собатині Іршавської громади у вівторок попрощаються з полеглим на Донеччині Михайлом Глебою Фото новина
17:49
/ 4
На Апецькій, яку планують знищити вітряками, розцвів унікальний білий еритроній і зафіксували рідкісного лісового кота Фото новина
01:35
/ 9
Новостворений військово-спортивний ліцей у Великому Березному запрошує на День відкритих дверей
17:40
/ 2
Перебуваючи вдома на лікуванні, помер Михайло Довганич з Хуста Фото новина
16:31
/ 1
Унаслідок поранення, отриманого ще в лютому на Запоріжжі, помер Євген Югас зі Стрипи на Ужгородщині Фото новина
15:21
/ 2
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Юрієм Булецою Фото новина
03:52
/ 10
ВІДЕОФАКТ. На полонині Руна екологи зафіксували продовження незаконних будівельних робіт, правоохоронці далі бездіють
14:33
/ 15
В Ужгороді ТЦК і поліція провели масштабний рейд на "ухилянтів" по барах і ресторанах Відео новина
22:16
"Атлет" – повний кавалер орденів "За мужність"
16:54
/ 1
На 106 році життя померла черниця Ольга Ладжун, яку в дитинстві "удочерив" Августин Волошин Фото новина
14:32
/ 3
У Великих Лучках на Мукачівщині попрощаються з Василем Штефацьком, що загинув у ДТП, повертаючись додому у відпустку з війни Фото новина
11:22
У лікарні в Тернополі від отриманих ран помер Олександр Повпа з Пийтерфолво
23:00
/ 36
Справжні корені Мукачівської єпархії
16:58
/ 1
На Закарпатті торік у 565 закладах загальної середньої освіти навчалося 159 тисяч дітей
15:45
/ 5
Знищити не можна зберегти
15:39
/ 1
У свій день народження поліг Володимир Молнар із Нижнього Селища на Хустщині Фото новина
23:29
/ 5
Під час незаконних робіт по спорудженню ГЕС на Тересві в Калинах на Тячівщині пошкодили протипаводкову дамбу, "водники" звернулися у поліцію Відео новина
16:41
/ 12
ФОТОФАКТ. У Перечині лелека приніс у гніздо прапор України
09:26
Ужгородський скансен у неділю запрошує гратися гаївки
05:14
/ 1
Чим завершився ювілей Августина Волошина?
15:43
/ 1
На війні з росією поліг Олександр Сірко з Хуста Фото новина
15:08
/ 1
Підтверджено загибель Михайла Магаля з Дубового на Тячівщині, який вважався зниклим безвісти Фото новина
03:05
/ 12
Будівництво ВЕС на Рівній без ОВД: депутати віддають землю під ще 16 вітряків
00:37
Підтверджено загибель Романа Уторобського з Богдана на Рахівщині, який вважався безвісти зниклим Фото новина
» Всі новини