В Ужгороді за "круглим столом" говорили, "як перестати передавати за проїзд" (ФОТО)

В Ужгороді за участі представників Українського кризового медіа-центру відбувся круглий стіл "Як перестати передавати за проїзд".

В Ужгороді за "круглим столом" говорили, "як перестати передавати за проїзд" (ФОТО)

Захід пройшов у формі пост-обговорення теми, зокрема, і процесу впровадження системи валідаторів та електронного квитка у громадському транспорті обласного центру. 

Захід був відкритий, а до обговорення запросили представників міської влади, перевізників, представників громадського сектору, активістів та журналістів. На жаль, чиновники міської проігнорували захід, так і не вступивши у полеміку та не привідкривши завісу таємничості, яка, як виявилося, щільно нависла над процесом впровадження електронного квитка в місті ще з кінця минулого року. Натомість під час круглого столу було виокремлено ряд питань, на які міська влада мала б публічно відповісти, роз'яснити, а якщо потрібно - то і підтвердити офіційними документами.

Отже, на чому зупинилося запровадження електронного квитка в Ужгороді:

1) непрозорі умови конкурсу і чому цей конкурс так довго відкладався? Процес розпочався ще у 2016 році, але сам конкурс пройшов тільки у 2018 році;

2) в червні цього року був укладений не зовсім зрозумілий меморандум з ПриватБанком - не вказана відповідальність міської ради за відшкодування пільгових перевезень перевізникам, не розписані технічні характеристики запропонованої системи електронного квитка, нема економічного аналізу, нема економічного обгрунтування, звідки комісія 7%, т.д.;

3) нема чіткого вирішення, як пристосувати систему електронного квитка для людей з інвалідністю;

4) незрозуміло, яким буде механізм контролю над оплатою квитків - за словами перевізників, банк не може забезпечити такого механізму для водія, але й не пропонує альтернативні вирішення;

5) незрозуміло, за які послуги громадяни будуть фактично платити. Звідки комісія 7% для банку і чому, якщо в сусідньому Мукачеві така розмір комісії скаладає тільки 2% ? Кому все ж таки в результаті йдуть гроші, що пасажири сплачують за проїзд?

Багато "незрозуміло", які в Ужгородській міськраді не готові коментувати - а мали б. Адже йдеться про довготривалі послуги, які будуть оплачувати ужгородці з власних кишень, натомість якість яких поки сумнівна. Зрештою, сумніви зростатимуть кожного разу, як міські чиновники ігноруватимуть заклики до публічності та прозорості - основоположних принципів діяльності державної влади та органів місцевого самоврядування, визначені Конституцією та Законами України.

ДО ТЕМИ:

Влада "впарює" ужгородцям китайський електронний квиток за 1 млн грн в місяць з кишень містян – правозахисник

04 жовтня 2019р.

Теги: стіл, проїзд

НОВИНИ: Соціо

11:28
/ 1
У середу в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олегом Гойбергом Фото новина
20:09
/ 2
В Ужгороді у вівторок призупинять водопостачання у центральній частині міста
11:25
/ 1
У вівторок в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Василем Чурговичем Фото новина
13:37
/ 1
В Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Віктором Мургою Фото новина
15:39
/ 1
У Мукачеві в неділю стартують заходи до Днів міста (ПРОГРАМА)
18:43
Тячівський суд наклав арешт на землю під будівництво МГЕС в Калинах (ДОКУМЕНТ)
11:17
/ 1
Головою Закарпатського окружного адміністративного суду переобрали Ярославу Калинич Фото новина
00:05
/ 1
У Великому Березному проведуть в останню дорогу нацгвардійця Олега Соценка Фото новина
22:59
/ 2
"Вужі на сковороді" пралісів "Шипота"
14:15
/ 1
Підтверджено загибель Артура Ковача з Калин на Тячівщині, який вважався зниклим безвісти понад півтора року Фото новина
13:33
/ 1
У Рахові поховають сироту-переселенця з Запоріжжя Дмитра Баришполя, який загинув пів року тому на Донеччині Фото новина
21:02
Два КПП на кордоні зі Словаччиною та угорщиною тимчасово не працюватимуть
11:15
/ 1
У Мукачеві в п'ятницю попрощаються з Богданом Магійовичем, який загинув ще 2 роки тому Фото новина
13:18
/ 3
Зупиняючи московську орду на Харківщині, поліг Андрій Алексик з Онока Виноградівської громади Фото новина
11:14
/ 1
У лікарні в Сумах від отриманих на російській Бєлгородщині ран помер Юрій Порошенко з Осою Іршавської громади
14:20
За I квартал 2025 року НСЗУ сплатила 1,1 млрд грн медзакладам Закарпаття за Програмою медичних гарантій
13:15
/ 2
На Донеччині поліг Артем Песик з Берегова Фото новина
19:27
/ 2
Питання про створення парку "Чорні озера", підтримане ужгородцями в петиції, виносять на сесію міськради (ДОКУМЕНТИ)
21:12
/ 2
У лікарні в Ужгороді після важкої хвороби помер військовий із Ясіні на Рахівщині Олексій Боклажук Фото новина
20:22
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині попрощаються з полеглим захисником Михайлом Пауком Фото новина
04:44
ВІДЕОФАКТ. На Закарпатті розцвіла Долина нарцисів
21:52
/ 3
Двоє знайомих "нагріли" ужгородку на продажі 10-ти її квартир на понад 14 млн грн Фото новина
19:16
/ 2
У неділю в Мукачеві попрощаються з полеглим Героєм Володимиром Дубровським Фото новина
16:49
/ 11
Ужгородцеві Роберту Бровді "Мадяру" присвоєно звання Героя України
16:15
/ 3
Ужгородцеві Анатолію Тегзі "Варвару" посмертно присвоєно звання Героя України
» Всі новини