"У цей святий час Великого посту кожна віруюча людина складає іспит сумління, критичним оком зазираючи у найглибші закамарки своєї душі. Видобути звідти якийсь гріх, до якого вже призвичаївся і який уже не сприймаєш як гріх, – це важливе завдання кожного, хто хотів би серйозно поставитися до цього важливого часу великопісної духовної віднови. Часто гріховна провина, почавшись у серці людини, заражає інших і розростається в народі великим суспільним лихом. Саме до таких народних нещасть ми й відносимо хабарництво (корупцію)", – йдеться у зверненні Синоду УГКЦ.
У документі також зазначається, що явище корупції "існує не тільки в Україні, а поширене в багатьох частинах світу і має давню історію". Доказом цього, на думку членів Синоду, є навіть книги Святого Письма, у яких декілька разів говориться про цей гріх.
"Хабарництво (корупція) є гріхом, а не тільки якимсь невигідним звичаєм", – наголошують автори звернення.
Тому владики дають поради з викорінення гріха корупції.
Першим кроком має стати встановлення пріоритетів, кожен має зрозуміти, що єдиним тривалим джерелом щастя людини є Бог.
"Багатство, майно, гроші – це засоби, якими можна прекрасно служити собі і ближньому. Але вони стають жорстокими рабовласниками, коли ми погоджуємося бути їхніми невільниками", – зазначається у зверненні.
Другим завданням у боротьбі з корупцією Синод УГКЦ вважає виховання дітей в дусі справедливості й правди, адже “велика відповідальність лежить на суспільстві, бо ми мусимо виховувати нові покоління, які не знатимуть, що таке корупція", – наголошують єпископи УГКЦ.