Сучасні лабораторії та оновлене інфекційне відділення отримають медзаклади Закарпаття завдяки транскордонній співпраці (ФОТО, ВІДЕО)

Оновлене сучасне інфекційне відділення отримає обласна дитяча лікарня завдяки втіленню проекту транскордонного співробітництва "Інфекційні хвороби без кордонів" - «Infektious diseases have no borders».

Сучасні лабораторії та оновлене інфекційне відділення отримають медзаклади Закарпаття завдяки транскордонній співпраці (ФОТО, ВІДЕО)

Окрім капітальної реконструкції, яка передбачає збільшення кількості палат та покращення умов перебування пацієнтів, у відділенні буде створено окрему палату інтенсивної терапії. 

За словами головного лікаря ОДЛ Романа Шніцера, також в рамках проекту лікарня отримає сучасний лабораторний комплекс, який дозволить на якісно новому, молекулярному рівні, швидко діагностувати хвороби, визначати віруси та бактерії. У новій полімеразно – ланцюговій  лабораторії буде проводитися до 10 000 обстежень щороку, а у дооснащеній  сучасним устаткуванням бактеріологічній лабораторії - до 30 000 обстежень.  

Нова бактеріологічна лабораторія буде встановлена в Ужгороді – в обласній інфекційній лікарні. Головний лікар закладу – Михайло  Поляк тішиться: «Ми роками  чекаємо на це вкрай важливе для нас обладнання. Вже тричі переробляли проект під її розташування. І ось, нарешті, вже скоро отримаємо  можливість проводити обстеження пацієнтів за новими сучасними стандартами».  Ще одна важлива складова в реалізації проекту – обладнання закладів знезаражуючим устаткуванням  для стічних вод. Також, в рамках проекту, буде покращено матеріально – технічну базу інфекційного відділення Соболч-Сатмар-Березьської лікарні у м. Ніредьгаза.

У понеділок, в м. Мукачево, була проведена міжнародна робоча зустріч під час якої учасникам проекту було урочисто вручено контракти. Привітав присутніх Консул генерального консульства Угорської республіки в Ужгороді Балаж Лопперт. Про шляхи впровадження транскордонної співпраці у проектах охорони здоров’я в Закарпатті розповіла заступник директора департаменту охорони здоров’я Єлизавета Біров.  А депутат обласної ради, Голова комісії з питань охорони здоров’я, головний лікар та координатор проекту ОДЛ Роман Шніцер, генеральний директор  Саболч-Сатмар-Берегівської лікарні у м.Ніредьгаза (Угорщина) др. Одоріан Густав Томаш та головний лікар та координатор проекту ОКІЛ Михайло Поляк поділися своїми очікуваннями від реалізації проекту, відзначили важливість та перспективність транскордонного співробітництва саме в медичній галузі.      

Медики відзначили, що попри державне фінансування дуже важливим розділом діяльності обласної дитячої лікарні та обласної інфекційної лікарень Закарпаття є принципово нові підходи до співробітництва з різними інституціями та впровадження у свою діяльність проектного менеджменту. Власне, цей проект направлений на профілактику поширення кишкових інфекцій у Карпатському Єврорегіоні з України (Закарпатська область) в Угорщину (Соболч – Сатмар – Берег медєї). В Закарпатті щороку реєструється 1100-1200 випадків кишкових інфекцій.  

Вартість проекту 1 мільйон євро, термін реалізації – два роки. 

Окрім матеріально-технічного покращення, також передбачено навчання медиків як інфекційних відділень лікарень, так і бактеріологічних лабораторій. Фахівці вдосконалюватимуть свої знання у питаннях визначення інфекційних збудників, організації протиепідемічних заходів та запобігання внутрішньо лікарняного та  зовнішнього їх розповсюдження не тільки на базі медзакладів Закарпаття, але й у клініках Угорщини.

11 вересня 2019р.

Теги: медзаклади, лабораторії, співпраця

НОВИНИ: Соціо

14:28
На КПП Закарпаття утворилися великі черги Фото новина
18:18
/ 1
В Ужгороді зупинили нетверезого водія, який порушував ПДР Фото новина
15:02
Фотопастки прикордонників зафіксували диких тварин у високогір’ї Карпат Фото новина
09:42
В Ужгороді попрощалися із 52-річним захисником Миколою Головком Фото новина
19:25
/ 11
"Новий Донбас" на Закарпатті: що громади подали у пропозиціях до нової Схеми планування області? Частина 4
18:12
/ 2
Ветеран Другої світової війни з Закарпаття Іван Попович відзначив 100‑річчя Фото новина
17:42
/ 18
Колишній прокурор-"кіндерсюрприз" з Закарпаття Казак звільнився та виїхав у Швецію
17:33
У Завадці на Мукачівщині поховали воїна Валерія Легету, який більше року вважався зниклим безвісти Фото новина
16:31
На Мукачівщині вже шосту добу триває пошук 62-річної жінки Фото новина
14:05
/ 9
СБУ на Закарпатті повідомила про затримання керівника митниці, який за 5% «кешбеку» прикривав ввезення дороговартісних товарів Фото новина
13:04
На війні з рф поліг захисник із Чинадійова на Мукачівщині Іван Фонтош Фото новина
10:26
У лікарні помер захисник із села Климовиця на Хустщині Іван Котубей Фото новина
16:32
/ 2
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Миколою Головком Фото новина
14:29
На Закарпатті у перші години 2026 року народилися семеро немовлят
13:00
/ 1
Закарпатські вибухотехніки вирушили у зону бойових дій Фото новина
09:02
Пошуки 62-річної жінки на Закарпатті тривають уже четверту добу Фото новина
18:13
/ 1
Засніжений Ужгород минулого століття на поштівках і світлинах Фото новина
15:55
/ 7
Малий бізнес під ударом: Андрій Балога про запровадження ПДВ для ФОПів
12:54
/ 4
На Закарпатті підвели підсумки реформи МСЕК Фото новина
09:43
У Лавках на Мукачівщині попрощалися зі старшим сержантом Сергієм Швардаком Фото новина
18:09
Підтвердили загибель 32-річного захисника з Сільця на Берегівщині Василя Кергецького Фото новина
16:37
/ 5
На Закарпатті Степану Гізі (молодшому) та Мирославу Гавришку присвоїли почесні звання Фото новина
15:34
Під час відпустки помер Герой із Ільниці на Хустщині Юрій Матіко Фото новина
11:26
/ 4
Степан Гіга може отримати звання Героя України посмертно
18:08
На Мукачівщині розшукують жінку, яка пішла через ліс і не повернулася додому Фото новина
» Всі новини