Від сьогодні на Закарпатті до 10 січня заборонено вилов риби та інших біоресурсів

З 10 вересня 2019 року у водоймах Закарпатської області розпочинається заборона на лов (добування) риби та інших водних біоресурсів.

Від сьогодні на Закарпатті до 10 січня заборонено вилов риби та інших біоресурсів

Враховуючи рекомендації науково-дослідних організацій, заборона триватиме в період з 10 вересня 2019 року по 10 січня 2020 року. Про це йдеться у відповідному наказі Закарпатського рибоохоронного патруля від 06.09.2019 № 162. 

Основна мета заборони – забезпечити охорону та збереження середовища існування, шляхів міграції і місць природного відтворення риби, яка нереститься в осінньо-зимовий період. Проведення заходів, спрямованих на збереження та охорону водних біоресурсів передбачено також розпорядженням Закарпатської обласної державної адміністрації від 29.08.2019 № 457.

В період осінньо-зимової нерестової заборони любительське рибальство дозволено однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком та спінінгом із однією приманкою з берега на спеціально визначених ділянках:

- на р. Тиса: від прикордонного знаку № 361 в м. Чоп Ужгородського району вверх по течії до с. Кваси Рахівського району;

- на р. Теребля: від місця впадіння у р. Тиса вверх по течії до пішохідного мосту в с. Мерешор;

- на р. Тересва: від місця впадіння у р. Тиса вверх по течії до автотранспортного мосту в с. Нересниця;

- на р. Ріка: від місця впадіння у р. Тиса вверх по течії до автотранспортного мосту на початку с. Нижній Бистрий;

- на р. Боржава: від верхнього б’єфу шлюзу в с. Боржава вверх по течії до автомобільного мосту у с. Довге;

- на р. Латориця: від державного кордону Україна – Словацька Республіка вверх по течії до автотранспортного мосту в м. Свалява;

- на р. Уж: від державного кордону Україна – Словацька Республіка вверх по течії до автотранспортного моста в с. Забрідь;

- на замкнених водних об’єктах (озерах, ставках), водосховищах та староріччях (старицях).

Щороку в осінньо-зимовий період у річках та притоках передгірських і гірських районів Закарпаття відбувається нерест струмкової форелі та миня річкового. Під час нересту риба стає більш вразливою і може зазнати негативного впливу з боку людини та її діяльності, тому підлягає особливій охороні. На жаль, сьогодні чисельність струмкової форелі і миня річкового у водоймах області скорочується у зв’язку із забрудненням середовища існування, господарською діяльністю в руслах малих річок та браконьєрством.

10 вересня 2019р.

Теги: вилов, риба

Коментарі

Кіса 10.09.2019 / 11:05:09
Риби вже почти нема а інші біоресурси як возили так і будуть возити

НОВИНИ: Соціо

08:22
У Мукачівському замку «Паланок» триває лицарський фестиваль Фото новина
08:14
Закарпаття стало частиною нового міжрегіонального маршруту «Карпатський етновайб» Фото новина
16:37
Після понад трьох років полону на Закарпаття повернувся оборонець Маріуполя Фото новина
12:27
У селі Олешник на Берегівщині попрощаються із полеглим захисником Михайлом Савком Фото новина
18:36
Укрзалізниця призначила додаткові поїзди до Закарпаття на святкові вихідні
14:02
У Доробратові на Мукачівщині попрощаються із полеглим Героєм Василем Боговичем, який майже два роки був безвісти зниклим Фото новина
09:25
/ 9
На війні з рф поліг відомий хірург із Закарпаття Олег Наконечний Фото новина
15:31
/ 1
На Закарпатті перевізника оштрафували на понад 86 тисяч гривень за 203 порушення Фото новина
12:17
/ 1
У румунських Карпатах врятували 23-річного українця, який чотири дні блукав біля кордону Фото новина
11:06
/ 1
На війні з рф поліг захисник із села Сасово на Берегівщині Михайло Тимканич Фото новина
10:04
У передмісті Ужгорода зупинили водія з 2,26 проміле алкоголю Фото новина
09:01
Закарпатців попереджають про ускладнення руху через КПП «Вилок – Тисабеч»
16:09
/ 1
В Ужгороді провели в останню путь загиблого захисника Ярослава Шляхту, який понад два роки вважався зниклим безвісти Фото новина
16:01
/ 5
Закарпатські прикордонники затримали трьох чоловіків у горах неподалік Словаччини Фото новина
15:48
/ 1
У Мукачеві попрощаються з полеглим захисником Олексієм Фролкіним Фото новина
14:42
На Закарпатті медики терміново транспортували немовля з підозрою на ураження мозку Фото новина
13:35
/ 2
Біля місця падіння метеорита на Закарпатті планують нові вело- та піші маршрути Фото новина
11:01
На Рахівщині 11-місячний хлопчик отримав важкі опіки гарячим супом Фото новина
10:14
Закарпаття отримає нові та прискорені поїзди в літньому розкладі Укрзалізниці
17:59
/ 3
На дорогах Закарпаття проводять покіс трави та розчищення узбіч Фото новина
17:00
/ 1
На Пагорбі Слави в Ужгороді поховали військового Івана Бабуку Фото новина
15:58
/ 1
На Закарпатті жінка наколола руку на кілок під час роботи на городі Фото новина
14:41
У Мукачеві сталася пожежа в покинутому будинку Фото новина
14:02
В Ужгороді три дні безкоштовно вакцинуватимуть домашніх тварин проти сказу
12:50
На Мукачівщині через суд конфіскували земельну ділянку у громадянина росії Фото новина
» Всі новини