Керівництво Закарпаття зустрілося з делегацією з Чехії (ФОТО)

У п’ятницю, 6 вересня, у колонному залі ОДА відбулася зустріч керівництва Закарпаття з делегацію Сенату Парламенту Чеської Республіки.

Керівництво Закарпаття зустрілося з делегацією з Чехії (ФОТО)

З української сторони участь взяли голова облдежадміністрації Ігор Бондаренко, голова облради Михайло Рівіс, радники голови ОДА Ольга Травіна і Михайло Бідзіля та ін. Чеську делегацію представляли: заступник голови Сенату Парламенту ЧР Ян Горнік, сенатори - Мірослав Ненутіл, Петр Голечек, Карел Кратохвіле, Еміліе Тржіскова, Петр Шілар, секретар комісії Сенату Їтка Піларжова, посол ЧР в Україні Радек Матула і генеральний консул ЧР у Львові Павел Пешек.

Під час зустрічі чеська сторона пропонувала налагодити безпосередні контакти між керівниками аеропортів «Ужгород» і Карлових Вар для обговорення технічної співпраці і можливого відкриття авіасполучення. На попередній зустрічі йшла також мова про участь футбольних команд Чехії у турнірі U-18 на Закарпатті. Й нині чеська делегація зауважила, що, ймовірніше за все, зможе організувати приїзд спортсменів наступного року.

Про важливість традиційних дружніх зв’язків України і Чехії зазначив посол ЧР у Києві Радек Матула. Дипломат відзначив, що завдяки активізації співпраці, нині чимало чехів, замість того, щоб їхати до моря, їдуть на Закарпаття. «Ми хочемо розвивати нашу співпрацю в усіх сферах, в тому числі культурній. Також підтримуємо зусилля підприємців двох країн, які бажають налагодити бізнесові контакти. Тому підтримую вашу ідею проведення спільного бізнес-форуму», – зазначив пан посол.

Відтак, сторони домовилися про продовження тісних контактів і започаткування нових спільних проектів та обмінялися пам’ятними подарунками.

За планом далі члени чеської делегації відвідають УжНУ, Державний архів Закарпатської області, здійснять екскурсію Ужгородом та відбули в с. Колочава, де побувають у музеї Івана Ольбрахта, церкві Святого Духа та могили жандармів і Миколи Шугая, а також музеї архітектури та побуту «Старе Село», повідомили Закарпаття онлайн у прес-службі Закарпатської ОДА.

06 вересня 2019р.

Теги: керівництво, делегація, зустріч

Коментарі

Вуву 2019-09-08 / 17:54:02
Якщо чехи хочуть запустити рейс до БрррНО ... То чого тягнуть резину.
Вже від весни пройшло більше як пів року а літак не літає.
Чи то тільки так собі "наміри"
Щоби за столом було про що говорити делегаціям.

Правка 2019-09-08 / 17:39:19
Мегі ... Мені

Вуву 2019-09-08 / 17:38:00
Правильно не правильно.
Мегі слово "двірець" зовсім не подобається .
І я його ніколи вживати не буду.
Гелікоптер ... з англійськойі.
А вертоліт ... з російськойі вертольот.
А тому повинно бути "гвинтокрил".
Далі ... Не літун і не льотчик
А пілот.
Аеропорт теж з англійськойі і воно вже органічно прижилось в украйінській.
А от аеровокзал слово молоде ...але є таким яке відповідає потребам сьогоднішнього життя і тому риму і темпу які вирують навколо нас.
Гарне слово.

Говерла 2019-09-08 / 08:15:11
Вуву, в нашій мові немає "аеропорт". Літати українці почали на декілка років рагіше за московитів і тому слов'янське летовище має йти попереду.
В нашій мові немає і московського "вокзал", натомість є двірець. Ще перед війною і в час війни 1941-1945 років в Києві був Центральний залізничний двірець. "вокзал" - це від англійського прізвища, хтось з того роду в середині 19 ст. в Московщини будував парові котли перші потяги, робив залізничні станції. На їх честь ввели вокзал.
У нас:
- летовище (а не аеропорт)
- летун (а не льотчик)
- гелікоптер (а не вертоліт)
- двірець (а не вокзал)

Вуву 2019-09-08 / 05:18:40
А мені і летовище подобається і
АЕРОПОРТ (як ми трактуєм "повітряні ворота".
Ну і АЕРОВОКЗАЛ теж гарне слово.
Тому мабуть не варто робити фіксацію на однім слові і штучно робити собі якісь обмеження
... Коли можемо вживати для означення три слова.
Наша мова вона багата.
І збіднювати йійі не треба.

Ужгородець 2019-09-07 / 22:03:09
Травіна це гроб Бондаренка

Volodymyr Krasnoholovets 2019-09-07 / 19:06:32
Якщо казати за всю Україну, то останній правитель висого рангу, який переймався розвитком країни був Петро Шелест. Після нього вже майже 50 років спостерігаємо лише занепад.
А от цікаво, чи можуть закарпатці кого з своїх керівників високого краєвого рангу, в яких на першому місці стояв розвиток Закрапаття (в усіх проявав життя)?

Говерла 2019-09-07 / 18:58:58
Це якби в цій зустрічі з українського боку були представлені розумні люди - які можна було б спільні пректи запустити... В мене аж голова кругом пішла...

Говерла 2019-09-07 / 18:56:44
до часопису: московський аеродром то
українське летовище,
чеське letiště,
польске lotnisko,
болгарське - летище.
ПРОХАННЯ НАДАЛІ ВЖИВАТИ летовище
ДЯКУЮ

Василь Юрійович 2019-09-06 / 21:03:26
А що голова ОДА вже поміняв Гайдая на Травіну? Все якиїсь радник мусить бути біля нього. Як добре бути радником, хоть яку дурницю голові нашепчеш, а відповідати керівникую:)

ха ха 2019-09-06 / 19:41:42
і роми представлені в обличчі рівіса)

Микола 2019-09-06 / 14:31:50
О ...... Травiна вже там ?????

НОВИНИ: Соціо

15:29
/ 1
Як "танець з бубном" за вітряки на Руні гудуть сільрада, лісівники та закарпатська влада
14:15
Приватний поїзд "Прага — Чоп" сьогодні здійснив свій перший рейс
11:22
/ 1
Запис мого діда і сепаратне святкування Паски
11:11
/ 1
У Ракоші Вишківської громади попрощалися з полеглим Героєм Святославом Корнійчуком
20:19
/ 4
В Ужгороді на об'їзній депутати-"слуги" планують "роздерибанити" понад 1 га землі із заниженням вартості в 10 разів
21:59
/ 20
На Закарпатті було зроблено спробу дестабілізації шляхом перекриття доріг "через мобілізацію". Поліція звільнила проїзд
18:44
/ 36
Головою Ужгородського міськрайонного суду переобрано Віктора Данка
18:38
На війні поліг Віталій Петах зі Страбичова Мукачівської громади
02:00
/ 29
Комбат Руслан Каганець: "Без людей виграти цю війну неможливо. Ми не зробимо мільйон роботів із штучним інтелектом, які за нас воюватимуть"
00:32
/ 1
Відсьогодні на Закарпатті розпочалася нерестова заборона
21:48
Біля Солотвинського солерудника виявлено смітники, пластикові пляшки в карстових проваллях і забруднення потоку Глод
16:44
/ 3
В Ужгороді пойдуть чемпіонат України з велоспорту-МТБ та чемпіонат області
11:26
/ 4
На війні з росією поліг Ігор Сакало з Горінчова Хустського району
10:53
У лютому споживчі ціни на Закарпатті в цілому не зросли – статистика
11:15
"Щасливі діти" запускають новий цикл відновлювальних ретритів для мам із дітьми "Сила Карпат"
10:56
/ 6
В Усть-Чорній на Тячівщині попрощалися з полеглим Героєм Октавіаном Коненком
22:53
/ 3
У понеділок в Сваляві проведуть в останню дорогу полеглого 21-річного Героя Василя Томащука
22:20
/ 2
У Великій Копані попрощалися з Віталієм Чонкою, що загинув на Запоріжжі ще торік у червні
15:31
У лютому в порівнянні з торішнім груднем ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%
14:57
Торік на Закарпатті прийняли в експлуатацію житла на 17,8% більше, ніж у 2022-му
14:10
/ 1
Кабмін перерозподілив освітню субвенцію на 2024 рік: місцеві бюджети Закарпаття втратили 2,4 млн грн
23:00
/ 3
На війні поліг ровесник Конституції України Василь Цьока з Крайникова Хустської громади
18:40
/ 1
Загинув Герой з Вишківської громади Святослав Корнійчук
11:17
/ 1
У Берегові діти принесли додому з річки стару протитанкову міну
10:45
В Ужгороді попрощалися з полеглим Героєм Михайлом Козаком
» Всі новини