«Ну ми думаємо, що там комарі живуть»
«Наскільки мені розказували, що ми там будемо ходити на уроках біології. Що там будем пізнавати щось. Взагалі ми з дівчатами там любимо фоткатись»
«Ми прийшли, даже не знали, що це було. Спочатку думали, що це дошка для відвідувачів школи. Потім зрозуміли що це. Це якийсь декор такий».
Готель для комах, ресторан для тварин, так комашники називають в Австрії, де вини є на кожному шкільному подвір’ї. А в Україні це шкільний інсектарій. І встановили його в Ужгородській школі номер сім. «Багатоповерхівку» для комах облаштували кімнатами з цеглою, деревиною та сіном — все для комфортного життя маленьких істот. Ще минулого року не знала що це таке і директор школи. Але коли їй запропонували встановити Інсектарій на шкільній ділянці довго не вагалася. Каже, це не тільки цікаво, незвично, а ще й корисно для довкілля.
Діана РЕГАН, директор Ужгородської ЗОШ № 7
Я погодилася відразу. Чому? Територія нашої школи дуже сприяє для створення такого роду це. По-перше, це цікавинка, він є перший в Україні шкільний. В ньому будуть розводитися корисні комахи, які будуть заволікати до себе птахів. А птахи є невід’ємною частиною нашої екосистеми. Я погодилася відразу, бо це цікаво і для учнів і для мешканців нашого мікрорайону «Радванка»
Ідею підгледіли в австрійців, розповідає один з ініціаторів комашиного готелю Федір Шандор. Над втіленням працювали місяць і все за гроші меценатів.
Федір ШАНДОР, один з ініціаторів встановлення інсектарію
Ми взяли цей вдалий, вже перевірений експеримент, і запропонували дирекції школи. Молоді хлопці стали спонсорами, жодної копійки з бюджету школи, від батьків чи міста. чисто меценатські кошти.І запропонували зробити хлопцям, які були в зоні АТО із проекту Україна-Норвегія, вбили відразу кілька соціальних зайців і зробили подарунок мікрорайону «Радванка», де знаходиться школа номер 7
Не надто популярні в нас, але необхідні для міста. Так про інсектарії відгукується еколог Оксана Станкевич. Подібні «готелі для комах» непомітні для людського ока, але значимі для довколишнього середовища, адже розширюють розмаїття комах в місті. Відповідно збільшується кількість птахів, бо є кормова база для них зростає.
Оксана СТАНКЕВИЧ, еколог
Зараз це модно. Поширено в містах Європи, оскільки в місті дуже спрощена структура біологічного компоненту. Особливо від цього страждають якраз комахи. Комах дуже мало. І то такий елемент який дозволяє збільшити кількість. Для таки будиночків садять багато аромогрядок тощо, і це дозволяє оживити екосистему міста
Пізніше інсектарій планують розбудовувати. На деревах повісять ще маленькі будиночки для комах. Вже наприкінці цього тижня сюди підселять перших «мешканців». А результати та дієвість інсектарію можна буде оцінити тільки з наступної весни.