Реклама B3

Тридцятьох ромських дітей підготували до 1-го класу у соціальному центрі в Ужгороді (ФОТО)

Три десятки ромських діток підготували цього року до 1 класу у соціальному центрі, створеному Закарпатським благодійним фондом «Благо» в Ужгороді.

Тридцятьох ромських дітей підготували до 1-го класу у соціальному центрі в Ужгороді (ФОТО)

Соціальний центр, що надає початкові знання дітям 6-7-ми років із малозабезпечених ромських сімей, розпочав свою роботу у 2014 році і з тих пір щороку підготовку до школи тут проходять кілька десятків ромських дітей. Сьогодні ж на подвір’ї фонду «Благо» провели символічний випускний, діти демонстрували батькам та гостям, чого навчилися.

Підготовку ромських діток до школи та підняття таким чином рівня освіти серед ромської громади керівниця Закарпатського благодійного фонду «Благо» Елеонора Кулчар вважає дуже важливою справою, тож сьогодні дякувала всім за підтримку та допомогу – і керівництву Ужгородської міської ради, і депутатам міської ради, меценатам. Зі словами вдячності звернулася і до присутніх батьків за те, що зрозуміли важливість здобуття знань і щодня протягом 6,5 місяців приводили своїх дітей до центру, попросила і у майбутньому продовжувати підтримувати їх.

Як розповіла Елеонора Кулчар, заняття тривали з лютого, протягом усього часу навчання фонд забезпечував дошкільнят канцелярським приладдям, годував обідами. Дітей навчали писати, читати, рахувати, розрізняти кольори, поводитися в колективі, наголошуючи, як це важливо – здобувати знання. Тож цьогоріч 24 вихованців підуть до першого класу в ужгородські школи №№7, 10, 11, 13, троє дітей виїхали за кордон із батьками, ще троє стануть першокласниками наступного навчального року.

Сьогодні на свято до «випускників» прийшли заступник Ужгородського міського голови Олександр Білак, директор Ужгородського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Іван Фленько, депутати міської ради Юрій Мандич та Євгеній Прозор.

Олександр Білак від імені міського голови Ужгорода Богдана Андріїва привітав дітей та батьків, майбутнім першокласникам побажав старанно вчитися, дослухатися до вчителів і батьків, ніколи не зупинятися на шляху до своєї мети. Також заступник міського голови у своєму вітальному слові відзначив сподівання на те, що з кожним роком кількість вихованців соціального центру буде лише зростати і ще більше ромських дітей отримуватимуть дошкільну підготовку, а тут будуть реалізовані й додаткові освітні програми та проекти, зокрема й за підтримки Ужгородської міської ради.

Разом з Іваном Фленьком Олександр Білак вручив майбутнім першокласникам подарунки від Ужгородського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

15 серпня 2019р.

Теги: діти, підготовка, центр, школа, клас

Реклама B4

Коментарі

Лакатош не Столярчук 15.08.2019 / 18:07:15
Най би ся учили, успіхів ім! А головне - батькам. Айбо оби не било, як коли іхне ромство=дурні традиціі беруть верх. У 5-6 класах учительки йдуть по табору нагадовати тим батькам ош діти мають до школи ходити. А мала Ельвіра вже до школи не піде, бо "фийргез мент" - уддалася.

Реклама B12

НОВИНИ: Соціо

15:33
В Ужгороді патрульні зупинили водія, який перевищив допустиму норму алкоголю майже у 14 разів Фото новина
14:26
На Закарпатті за день травмувалися двоє підлітків на самокатах
11:36
На Рахівщині рятувальники знайшли 63-річну туристку, яка заблукала в горах Фото новина
09:18
На Берегівщині 30-річна жінка самостійно народила сина вдома
18:12
/ 1
У Тячеві викрили нелегального пасажирського перевізника Фото новина
13:20
15-річний мотоцикліст потрапив у ДТП у Мукачеві Фото новина
10:38
В Ужгороді попрощаються із полеглим на війні з рф захисником Михайлом Полянським Фото новина
18:13
/ 2
У румунських Карпатах за тиждень врятували вісьмох українців Фото новина
16:51
У парку Ужгорода дитина впала з гойдалки та отримала травму голови
15:23
/ 1
У горах Рахівщини рятувальники евакуювали туриста Фото новина
14:08
/ 1
На Міжгірщині 15-річний мотоцикліст зіткнувся з Land Rover Фото новина
13:01
/ 1
На Закарпатті виник дефіцит усіх груп крові
12:12
У Перечині попрощаються із загиблим на війні з рф захисником Михайлом Манзичем Фото новина
09:10
Рятувальники допомогли двом туристам, які заблукали в горах на Рахівщині Фото новина
16:31
На Закарпатті спекли найбільший в Україні медівник вагою 750 кг Фото новина
14:17
/ 2
На Тячівщині рятувальники знайшли туристку, яка через темряву заблукала біля карстової печери Фото новина
13:27
/ 1
На Закарпатті серед гуманітарної допомоги виявили 470 пар кросівок PUMA майже на мільйон грн Фото новина
12:24
Підтвердили загибель на війні захисника із Хуста Сергія Андьола, який майже рік був зниклим безвістиФото новина
09:03
/ 21
Лубінець заявив про переслідування свого представника на Закарпатті через викриття порушень у ТЦК
15:56
На Закарпатті прогнозують надзвичайну пожежну небезпеку
16:29
/ 1
Через обміління Ужа в Ужгороді можуть обмежувати подачу води вночі
16:28
/ 1
Через обміління Ужа в Ужгороді можуть обмежувати подачу води вночі
19:51
/ 1
На війні загинув 26-річний військовий із Чинадійова на Мукачівщині Іван Симчина Фото новина
15:38
УжНУ увійшов до топ-15 найзатребуваніших вишів України
13:34
В Ужгороді водій ВАЗ сів за кермо з 1,48 проміле алкоголю Фото новина
» Всі новини