Перспективний план містить 54 ОТГ Закарпаття, однак експерти не виключають нових пропозицій від місцевих рад

12 серпня відбулося засідання міжвідомчої групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно – територіального устрою базового та районного рівнів у Закарпатській області.

Перспективний план містить 54 ОТГ Закарпаття, однак експерти не виключають нових пропозицій від місцевих рад

На порядок денний було внесено два питання: щодо пропозицій до проекту Перспективного плану формування територіальних громад Закарпатської області та про результати роботи стосовно супроводу процесу реформування адміністративно-територіального устрою районного та базового рівнів області.

Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України В’ячеслав Негода розповів про державну підтримку формування спроможних територіальних громад та питання адміністративно-територіальної реформи в Україні. Як відомо, Мінрегіон розробив проект Перспективного плану створення спроможних ОТГ Закарпатської області та надіслав його на ознайомлення до облдержадміністрації. Урядовий проект передбачає на Закарпатті 40 ОТГ з урахуванням існуючих.

Відтак начальник управління містобудування та архітектури облдержадміністрації – головний архітектор області Микола Пігуляк представив проект перспективного плану формування спроможних територіальних громад Закарпатської області. А директор відокремленого підрозділу «Центру розвитку місцевого самоврядування» у Закарпатській області Іван Дем’янчук та консультант із юридичних питань Закарпатського регіонального відділення асоціації міст України Олег Лукша розповіли про стан добровільного об’єднання територіальних громад на Закарпатті.

Наголошувалось, що це питання бере початок у 2015 році. З того часу фахівці та експерти поверталися до нього неодноразово. У червні 2019 року Перспективний план налічував 50 ОТГ. Та 30 липня ц.р. було проведено перше засідання міжвідомчої робочої групи з підготовки пропозицій до адміністративно- територіального устрою базового та районного рівнів, де було внесено 16 пропозицій, 7 із яких – про утворення нових ОТГ. Також були дві пропозиції про створення адмінрайонів: від Рахівської райради з центром у м.Рахів та аналогічна від Берегівського райради ‒ з центром у м.Берегові. Було здійснено коригування Перспективного плану з урахуванням пропозицій міжвідомчої робочої групи, Мінрегіону, Центрального офісу реформ, Центру розвитку місцевого самоврядування у Закарпатті. У підсумку наразі цей Перспективний план містить 54 об’єднані територіальні громади Закарпаття. За словами, архітектора, не виключено, що будуть ще нові пропозиції від місцевих громад.

Координатор Центрального офісу реформ при Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Іван Лукеря, який презентував пропозиції до проекту Перспективного плану формування спроможних громад Закарпаття, наголосив, що в принципі враховані всі пропозиції від самоврядних громад і документ достатньо сформований логічно. Наше завдання – погодити такі моделі, які є кращими для розвитку територій, беручи до уваги не площі територій, а доступність.

Експерти наголошували, що проведено величезну роботу, низку консультацій, засідань, тож проект Перспективного плану можна затверджувати, аби зняти проблему створення ОТГ на Закарпатті.

Присутні ставили багато запитань, разом розглядали спірні пропозиції, радилися, що робити далі, адже зрозуміло, що не вдасться зреалізувати всі побажання громад водночасі, повідомили Закарпаття онлайн у прес-службі Закарпатської облради. 

13 серпня 2019р.

Теги: громади, пропозиція, план

Коментарі

Кирлик Б.Ю. 2019-08-13 / 19:08:09
Малоберезнянська та Чорноголівска сільські ради зобов'язані згідно законодавству приєднатися до Великоберезнянського ОТГ і перестаньте сільські голови каламутити воду.

громадянин 2019-08-13 / 11:18:51
О якби ці громади діяли на користь громадян населенних пунктів. Перше, чим вражають ОТГ - це розміром заробітних плат, збільшеним числом працівників та будуванням нових приміщень (число службовців збільшилось, то місця їм замало). Дуже дивно, коли в селах відсутня центральна каналізація (продовжується забруднюватись навколишнє середовище, бо населення спрямовує все в потічки, річки), а такі важливі питання відкладаються на "потім". Отак і будемо жити.

НОВИНИ: Соціо

10:31
Велозаїзд Big City Ride відбувся в Ужгороді
10:28
Понад 100 собак взяли участь у виставці-конкурсі "Зірка Закарпаття"
10:25
Виноградівський район через сміття – на межі екологічної катастрофи
10:22
Мешканцям Міжгірщини розкажуть про "Долину Тереблі без сміття"
02:04
/ 5
У селі Гут на Берегівщині вперше провели фестиваль грибів
00:53
/ 1
Причиною черг на угорському кордоні є перебої з базою даних угорських митників
00:19
/ 9
У Гечі на Берегівщині відбувся ювілейний Фестиваль леквару
11:12
/ 13
В Ужгороді світанок Дня Незалежності зустріли традиційною "Молитвою за Україну"
00:06
/ 3
Угорські школи на Закарпатті повністю забезпечили українськими підручниками
23:51
/ 1
На Закарпатті поліція поки не зупиняє авто на "євробляхах", бо не отримала доступ до бази даних митниці
21:43
/ 1
Мукачевом пройшов традиційний парад вишиванок
21:23
/ 2
Ужгородців обурила спроба забудови ще однієї зеленої зони в центрі міста
17:54
В Ужгороді роблять "Фото патріота" і проводять благочинний ярмарок на підтримку вояків
17:52
/ 4
Концерт Maruv, Khayat і Alyona Alyona в Ужгороді переноситься з Амфітеатру в облмуздрамтеатр
16:33
Ще в одній "ГЕСівській справі" по будівництву мініГЕС на Шопурці на Рахівщині не з'явився забудовник
15:32
/ 18
На Закарпатті відбулася зустріч щодо будівництва ВЕС на Боржаві
14:00
За підсумками навчання у поляків рятувальники Закарпаття отримали сертифікати та нове обладнання
13:54
На Закарпатті експорт за пів року зменшився на 5,1%, імпорт – збільшився на 44,5%
13:39
Закарпаття відзначає День Прапора та День Незалежності України
13:25
Традиційну акцію "Перший портфелик" провели сьогодні в Ужгороді
13:09
/ 2
Цьогорічну "Гуцульську бриндзю" в Рахові доповнить запальний гала-концерт
13:04
На Закарпатті затвердили ще кілька водно-болотних угідь міжнародного значення
12:59
В Ужгороді вже можна зробити "Фото патріота"
11:05
/ 1
У військовій частині в Ужгороді день розпочали зі святкового підняття державного прапора
09:52
Пенсіонер із Ужгорода виростив на балконі колекцію з понад 400 кактусів
» Всі новини