Перспективний план містить 54 ОТГ Закарпаття, однак експерти не виключають нових пропозицій від місцевих рад

12 серпня відбулося засідання міжвідомчої групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно – територіального устрою базового та районного рівнів у Закарпатській області.

Перспективний план містить 54 ОТГ Закарпаття, однак експерти не виключають нових пропозицій від місцевих рад

На порядок денний було внесено два питання: щодо пропозицій до проекту Перспективного плану формування територіальних громад Закарпатської області та про результати роботи стосовно супроводу процесу реформування адміністративно-територіального устрою районного та базового рівнів області.

Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України В’ячеслав Негода розповів про державну підтримку формування спроможних територіальних громад та питання адміністративно-територіальної реформи в Україні. Як відомо, Мінрегіон розробив проект Перспективного плану створення спроможних ОТГ Закарпатської області та надіслав його на ознайомлення до облдержадміністрації. Урядовий проект передбачає на Закарпатті 40 ОТГ з урахуванням існуючих.

Відтак начальник управління містобудування та архітектури облдержадміністрації – головний архітектор області Микола Пігуляк представив проект перспективного плану формування спроможних територіальних громад Закарпатської області. А директор відокремленого підрозділу «Центру розвитку місцевого самоврядування» у Закарпатській області Іван Дем’янчук та консультант із юридичних питань Закарпатського регіонального відділення асоціації міст України Олег Лукша розповіли про стан добровільного об’єднання територіальних громад на Закарпатті.

Наголошувалось, що це питання бере початок у 2015 році. З того часу фахівці та експерти поверталися до нього неодноразово. У червні 2019 року Перспективний план налічував 50 ОТГ. Та 30 липня ц.р. було проведено перше засідання міжвідомчої робочої групи з підготовки пропозицій до адміністративно- територіального устрою базового та районного рівнів, де було внесено 16 пропозицій, 7 із яких – про утворення нових ОТГ. Також були дві пропозиції про створення адмінрайонів: від Рахівської райради з центром у м.Рахів та аналогічна від Берегівського райради ‒ з центром у м.Берегові. Було здійснено коригування Перспективного плану з урахуванням пропозицій міжвідомчої робочої групи, Мінрегіону, Центрального офісу реформ, Центру розвитку місцевого самоврядування у Закарпатті. У підсумку наразі цей Перспективний план містить 54 об’єднані територіальні громади Закарпаття. За словами, архітектора, не виключено, що будуть ще нові пропозиції від місцевих громад.

Координатор Центрального офісу реформ при Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Іван Лукеря, який презентував пропозиції до проекту Перспективного плану формування спроможних громад Закарпаття, наголосив, що в принципі враховані всі пропозиції від самоврядних громад і документ достатньо сформований логічно. Наше завдання – погодити такі моделі, які є кращими для розвитку територій, беручи до уваги не площі територій, а доступність.

Експерти наголошували, що проведено величезну роботу, низку консультацій, засідань, тож проект Перспективного плану можна затверджувати, аби зняти проблему створення ОТГ на Закарпатті.

Присутні ставили багато запитань, разом розглядали спірні пропозиції, радилися, що робити далі, адже зрозуміло, що не вдасться зреалізувати всі побажання громад водночасі, повідомили Закарпаття онлайн у прес-службі Закарпатської облради. 

13 серпня 2019р.

Теги: громади, пропозиція, план

Коментарі

Кирлик Б.Ю. 2019-08-13 / 19:08:09
Малоберезнянська та Чорноголівска сільські ради зобов'язані згідно законодавству приєднатися до Великоберезнянського ОТГ і перестаньте сільські голови каламутити воду.

громадянин 2019-08-13 / 11:18:51
О якби ці громади діяли на користь громадян населенних пунктів. Перше, чим вражають ОТГ - це розміром заробітних плат, збільшеним числом працівників та будуванням нових приміщень (число службовців збільшилось, то місця їм замало). Дуже дивно, коли в селах відсутня центральна каналізація (продовжується забруднюватись навколишнє середовище, бо населення спрямовує все в потічки, річки), а такі важливі питання відкладаються на "потім". Отак і будемо жити.

НОВИНИ: Соціо

12:23
Дерценській сільраді дозволили доєднатися до Мукачівської міської ОТГ
11:04
В Ужгороді вшанували пам'ять загиблих правоохоронців
10:59
/ 1
Нелегальних працівників шукали у закладах відпочинку Ужгорода
10:37
В Ужгороді 23 і 24 серпня можна буде зробити "Фото патріота"
10:32
Через поломку бази даних на митниці в Угорщині на закарпатських пунктах пропуску можливі черги
09:43
У Підгорянах у Мукачеві розпочали будівництво відпочинковоі зони
09:33
На 30% підвищився у серпні попит на житло в Ужгороді
09:31
На всіх митних постах на Закарпатті проводять акцію з протидії корупції
09:28
На Чорній горі у Виноградові дозрівають ківі та інжир
09:24
/ 2
Національний парк "Зачарований край" на Іршавщині розвиває потенціал туризму
17:30
/ 2
На Ужі в Ужгороді оселилася черепаха
17:11
/ 1
Закарпаттю на вечір середи обіцяють дощі, шквалистий вітер і град
17:08
/ 1
Лікарів Закарпаття на семінарі в Ужгороді навчали супроводу паліативних хворих
16:52
До архіву в Київ із Закарпаття передали 249 старовинних листівок, конфіскованих на кордоні у словака
16:38
Через невідповідність у документах українець, що віз товар до Львова, залишив на митниці на Закарпатті електроніку на 150 тис грн
15:32
/ 1
За пів року населення Закарпаття скоротилося на 2247 осіб
14:28
/ 7
В Ужгороді проведуть публічні консультації на тему, якою має бути "Кірпічка"
14:05
В Ужгороді навчали готувати та організовувати проведення публічних консультацій у громаді
11:49
Словаччина ділитиметься з Ужгородом досвідом реалізації громадського бюджету у школах
11:43
День Незалежності України в Рахові відзначать велопарадом у вишиванках
09:23
У лісах Закарпаття встановлено понад 200 відеопасток
01:14
/ 2
Байкери та боксери привезли допомогу в обласну дитячу лікарню в Мукачеві
00:52
/ 1
На Мукачівщині близько 300 дітей не зможуть піти вчитися, бо не мають щеплень
23:54
/ 2
Інформація про домовленості з приводу вивезення сміття з Виноградівщини на мукачівський полігон не відповідає дійсності
23:40
/ 3
У Братиславі на 103-у році помер корифей словацької та чеської україністики Микола Неврлий
» Всі новини