Віктор Балога спростовує тезу про цілеспрямовану критику Кабміну з боку Секретаріату Президента

Голова Секретаріату Президента Віктор Балога спростовує тезу про цілеспрямовану критику Кабміну з боку Секретаріату Президента. Про це йдеться у коментарі, оприлюдненому прес-службою Президента. Він наголосив, що вся діяльність Секретаріату спрямовуватиметься тільки на забезпечення конституційних повноважень і обов"язків Глави держави. "Спроби протидії виконанню Секретаріатом його функцій неприпустимі, а нехтування публічно оголошеною позицією - марні. Намагання обмежити прерогативи Секретаріату безперспективні: ми й надалі виконуватимемо контрольні, аналітичні й комунікативні завдання", - підкреслив В.Балога.

Віктор Балога
Віктор Балога

В.Балога наголосив, що всі зауваження Секретаріату, які стосувалися діяльності Кабінету Міністрів, прямо випливають із прав і повноважень Президента, закріплених у Конституції. "У цьому зв"язку звертаю увагу, що Глава держави дотримувався досить жорсткої лінії стосовно попереднього складу Кабміну у випадках, коли уряд приймав рішення поза межами законодавства і всупереч національним інтересам. Наголошую: Президент Віктор Ющенко та його Секретаріат ніколи не застосовують у своїй діяльності подвійні стандарти", - додав він.

Крім того , за словами В.Балоги, Секретаріат переконаний, що тривале блокування роботи Верховної Ради перешкоджає діяльності уряду, обмежує його можливості. Відповідно до своїх повноважень і ресурсів Секретаріат Президента докладає зусиль, "аби вдихнути життя в законодавчу роботу, а отже – і відкрити шлях новим урядовим ініціативам". При цьому він наголосив, що на сьогодні "явно ризиковану", неконструктивну позицію займає Партія регіонів, "яка свідомо, не криючись, під химерними приводами блокує роботу ВР, перевіряючи суспільство і країну на здоровий глузд". Загальмовано трансформацію блоку "Наша Україна – Народна самооборона" в єдину партію, хоча це зобов"язання скріплене підписами лідерів партій, що утворили "НУ–НС", додав В.Балога.

Секретаріат Президента і надалі рішуче протидіятиме всім намаганням зберегти або створити в економіці країни моделі, які заганяють економічні відносини в тінь, плодять корупцію та наживу, відзначив глава Секретаріату Президента. Це стосується таких сфер, як використання бюджетних коштів, управління державною власністю, тендерні закупівлі, регуляторна політика. "Припускаю, що зведені Главою держави і його Секретаріатом бар"єри проти незаконних оборудок викличуть чергову голосну какофонію зі звинувачень і відвертої брехні", - зазначив він.

В.Балога підкреслив, що в державі не може бути ареалу мешкання чиновників, хай навіть найвищого розливу, вільних від обґрунтованої критики з боку Президента та його Секретаріату. Причому від такої критики, за якою завжди йде продумана пропозиція, чітка директива, конкретна дія, адекватна реакція. "Адже наша мета – це пошук і вироблення ефективних рішень в інтересах суспільства і держави. Звісно, це викликатиме нові інформаційні контрудари в бік Банкової. Ми готові до них", - наголосив він.

Також прес-служба Президента надала "кілька роз"яснень про гіпертрофовану роль В.Балоги". "Віднедавна стало ознакою хорошого тону, навіть модно вбачати скрізь присутність волі та розуму керівника Секретаріату. На нього ж автоматично і покладається відповідальність за все. Порідшали ряди "Нашої України" – це Балога підбив партійців написати заяви про вихід. Порушив нахабно правила дорожнього руху високий чин із даішної "Кобри" – це Балога його направив і середнього пальця підняв. Не відпускають бензин на заправках "Укрнафти" – тому не тендерний безлад причиною, це Балога змови плете. Партія регіонів Раду блокує – а Балога їм кульки надимає.

Навіть цього шорт-листа достатньо, аби зрозуміти абсурдність усіх дутих закидів", - йдеться у повідомленні. Причиною цього є, на думку В.Балоги, той факт, що Секретаріат справді займає активну, принципову і дієву позицію з важливих для країни питань. "Справді, ми не будемо млявими, апатичними, бездіяльними спостерігачами, а особливо тоді, коли йдеться про національні інтереси. Справді, зроблені нами публічні оцінки помилок і прорахунків не до вподоби", - додав він.

При цьому В.Балога закликав і політиків, і експертів, і журналістів "аналізувати суть, а не настрої; відрізняти причини від наслідків; оцінювати за діями, а не їх інтерпретаціями; читати тексти, а не шукати дарма підтексти".

РБК-Україна
05 березня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Політика

17:55
/ 42
Нардеп Лунченко ультимативно вимагає в Києві призначення "свого" голови Закарпатської ОДА
16:25
/ 5
Закарпаття понад усе: кому Будапешт доручить вести угорців на місцеві вибори
14:34
/ 3
Ринок дозволить українцю вільно приймати рішення – закарпатський нардеп Петьовка
14:12
/ 5
Зеленський і Орбан зустрінуться особисто попри пандемію - МЗС
23:11
/ 1
Ярослав Онищук: "Коли сніг зійшов, то перевали були буквально вкриті тілами…"
20:35
/ 14
Медведчук "наїхав" на закарпатських медиків, що не використовують його експрес-тести без сертифікатів (ДОКУМЕНТ)
02:09
/ 5
Офіційний Будапешт і його сателіти на Закарпатті не прокоментували вирок польским екстремістам за підпал офісу ТУКЗ в Ужгороді
01:41
/ 1
Громадян України в Угорщині "в цей особливий період" не будуть штрафувати за протерміновані документи – Сійярто
01:13
/ 2
Сійярто: "Є надія, що в рамках української адмінреформи створять район з центром у Берегові"
11:19
/ 6
Угорський президент позбавив громадянства 8-ох закарпатців
19:57
/ 13
Президент звільнив голову Воловецької РДА Рогову, що лобіювала ВЕС на Боржаві
17:31
/ 2
У Польщі засудили паліїв офісу Товариства угорської культури
01:45
/ 49
У Чомі на Берегівщині КМКС висадив 100 дубів ностальгії за Великою Угорщиною і втратою нею Закарпаття
00:04
/ 10
Ректор Закарпатського угорського інституту Ілдика Орос склала повноваження керівника вишу
19:48
/ 5
Закарпатський нардеп від "Слуги народу" Кривошєєв самоізолювався через контакт із хворим на короновірус нардепом
16:59
/ 9
В Ужгороді ветерани і добровольці попередили владу з приводу капітуляції
00:19
/ 11
У Берегові КМКС створив організацію для захисту фермерів-угорців в умовах земельної реформи
19:56
/ 8
Мер Берегова Бабяк орендує сам у себе елітний джип (ДОКУМЕНТ)
00:28
Спостерігачі ОБСЄ в ОДА з'ясовували ситуацію на Закарпатті
13:54
/ 9
Сійярто летить до Лаврова напередодні українсько-угорських переговорів щодо НАТО
05:07
/ 19
В Ужгороді Нацкорпус і ветерани палили фаєри під стінами ГУ НП
20:22
/ 5
У депутата з Широкого "засвітилися" акції мільярдних компаній (ДЕКЛАРАЦІЯ)
16:03
/ 28
ТОП-5 фейків угорської пропаганди про "утиски" нацменшин в Україні (ДОКУМЕНТ)
04:33
/ 20
"Русинка" Путіна: Тетяна Поп
04:47
/ 8
Послідовники нацистського пропаґандиста пішли у наступ
» Всі новини