В Ужгороді говорили про напрацювання пропозицій до проекту Держпрограми розвитку регіону українських Карпат

У середу, 31 липня, в облдержадміністрації під головуванням Ігоря Бондаренка відбулася робоча нарада щодо напрацювання пропозицій до проекту Державної програми розвитку регіону Українських Карпат на період 2020 – 2022 роки.

В Ужгороді говорили про напрацювання пропозицій до проекту Держпрограми розвитку регіону українських Карпат

Як зазначалося під час засідання, президент Володимир Зеленський 22 липня підписав Указ «Про розвиток регіону Українських Карпат». Документ спрямований на стимулювання соціально-економічного розвитку, підвищення інвестиційної привабливості, розбудову рекреаційного, туристичного, етнокультурного потенціалу регіону. Глава держави зобов’язав Кабінет Міністрів України упродовж двох місяців затвердити Державну програму розвитку регіону Українських Карпат з урахуванням Концепції розвитку гірських територій. Також уряд повинен передбачати у проектах законів «Про Державний бюджет України» на 2020 та наступні роки видатки, необхідні для реалізації цієї програми.

Перший заступник голови облдержадміністрації Іван Дуран зазначив, що Указ Президента охоплює надзвичайно важливі аспекти розвитку регіону і цим слід скористатися повною мірою. 

Пріоритет слід надавати не дріб’язковим, хоч і дуже потрібним проектам, а перспективним стратегічним, зазначалося на зустрічі. На першому місці має бути розвиток інфраструктури. Нині найгірша дорога, яка веде з Києва – це закарпатська ділянка. Дорогу з двома рядами у кожен бік слід зробити на відтинку Мукачево – Ужгород, варто запустити проект пришвидшеного залізничного сполучення між цими містами. Конче потрібно збудувати завод з переробки твердих побутових відходів, бо край вже захлинається від неутилізованого непотребу і ще чимало інших.

Керівники департаментів ОДА – учасники наради представили свої пропозиції щодо включення певних проектів до Державної програми. Мова йде про обладнання радіо- і телевишок сучасною апаратурою для системи сповіщення ДСНС у горах і прийому українських телепрограм на всій території області, будівництво шкіл, лікарень, доріг, спортивних баз тощо, повідомили Закарпаття онлайн у прес-центрі Закарпатської ОДА.

31 липня 2019р.

Теги: напрацювання, програма, розвиток, Карпати

Коментарі

неготіант 31.07.2019 / 21:46:15
Лише говорили

НОВИНИ: Соціо

16:13
На війні з росією поліг військовий із Приборжавського на Хустщині Олександр Петах Фото новина
14:15
Андрія Савчука звільнили з посади очільника Закарпатського ОТЦК
13:04
На війні з росією поліг Герой із села Нанково на Хустщині Василь Марчишинець Фото новина
11:00
У селі Собатин з родини вилучили чотирьох дітей через неналежні умови Фото новина
10:02
Стало відомо про смерть захисника із Косівської Поляни на Рахівщині Івана Бердара Фото новина
17:54
/ 1
На війні з росією поліг 25-річний воїн із Ясіні Андрій Сергійчук Фото новина
17:13
Закарпатські патрульні повернули додому пенсіонера, який загубився й був дезорієнтованим Фото новина
16:34
/ 4
Інспекторів Закарпатської митниці відсторонили після відео з можливим хабарем
18:39
Підтверджено загибель понад рік тому 25-річного Василя Поповича зі Стеблівки Хустської громади Фото новина
17:34
Нетверезий водій з’їхав у кювет у Мукачеві Фото новина
13:02
/ 1
На гірськолижному курорті на Ужгородщині травмувався сноубордист Фото новина
09:56
Підтверджено загибель Михайла Поповича з Дубового на Тячівщині, який вважався зниклим безвісти з червня 2023 року Фото новина
09:01
Графік відключення електроенергії на Закарпатті 12 січня
18:13
/ 2
У Карпатах зафіксували рись поблизу державного кордону Фото новина
16:14
/ 1
У Дротинцях на Берегівщині попрощалися з полеглим військовим Іваном Келеменом Фото новина
14:41
/ 7
У Мукачеві оголосили результати конкурсу «Червене вино 2026» Фото новина
12:45
/ 4
У Бороняві на Хустщині попрощалися з 26-річним Героєм Сергієм Клованичем Фото новина
09:00
/ 1
Коли вимикатимуть світло на Закарпатті 11 січня
16:20
До Мукачева прибули евакуйовані родини із Запорізької області Фото новина
13:17
/ 3
Три з кожних чотирьох гривень у закупівлях витрачали з порушеннями – підсумки контролю тендерів на Закарпатті впродовж 2025 року
12:36
На лекції в ужгородському скансені розкажуть про бабу-повитуху та її сакральну роль в традиційній культурі Закарпаття
12:13
/ 1
У Мукачеві в неділю нагородять переможців конкурсу "Червене вино"
10:21
Поїзди на Закарпаття курсують із суттєвими затримками
09:14
/ 7
В Ужгороді відбудуться громадські слухання щодо перейменування кількох вулиць і частини Ротарі-парку
09:13
Графік відключень електроенергії на Закарпатті 10 січня
» Всі новини