Лікарі продовжують масово тікати із Закарпаття за кордон через низькі зарплати (ВІДЕО)

Місячний дохід будівельника в Чехії рівнозначний зарплаті нашого медика за півтора роки праці.

Лікарі продовжують масово тікати із Закарпаття за кордон через низькі зарплати (ВІДЕО)

Україна увійшла в трійку лідерів за кількістю лікарів-заробітчан у Чехії. МОЗ цієї країни і далі  спрощує умови працевлаштування іноземців у чеських лікарнях, а вітчизняні лікарі та медсестри емігрують через низьку зарплатню та важкі умови праці вдома, йдеться в сюжеті ТСН.

Пан Юрій працює одразу за трьох – він травматолог, черговий лікар і єдиний спеціаліст на 74 тисяч жителів району, який може зробити комп'ютерну томографію. Тому чоловік не може взяти відпустку, лікарняний або виїхати без попередження хоча б на два дні за межі району, адже якщо станеться щось термінове – аварія, ургентний випадок – просто не буде кому зробити КТ. Лікарів не вистачає, бо вони звільняються і їдуть за кордон – до  Словаччини або Угорщини.

В один рік із районної лікарні Берегового звільнилося 150 людей – головлікарю доводилося вмовляти працівників чергувати у приймальному відділенні вночі, бо не вистачало персоналу. Молоді і кваліфіковані захищають свої дипломи за межами країни та повертаються в професію, частина лікарів і медсестер прощається зі спеціальністю і йдуть працювати на заводи і або до супермаркетів Польщі, Словаччини чи Угорщини.

Основна причина втечі медиків – низькі зарплати. Богдан – нарколог за фахом. Щоб отримати спеціальність, він вчився 10 років. Нині йому доводиться знімати білий халат, одягати робу і їхати на заробітки. "Беру відпустки, їду підробляти – як правило, це на будівництво. Десять років підряд я не знаю, що таке відпочинок", - каже він. Лікар у районній лікарні за місяць може заробити 4 тисячі гривень, на будівництві в Чехії – 4 тисячі євро. На таку суму в лікарні треба працювати півтора року.

Медсестра майже з 30-річним стажем отримує трохи більше 3 тисяч гривень. Її робота, як хобі – подобається, але грошей не приносить. Після зміни старшої медсестри Сільвія йде працює на поле і вирощує худобу: "Для того, щоб продукти такі, овочі, м’ясо не купляти, ми вдома все тримаємо – свиней, корів, город". Існуючі вакансії в лікарні нині займають лікарі-інтерни і випускники медфакультету, і все, на що вони можуть розраховувати – це мінімальна зарплатня: "4175 – як у молодшої медсестри, як у двірника. Зарплата однакова".

Головний лікар сподівається, що до початку реформи йому вдасться втримати тих лікарів, які залишаються працювати. З наступного року має початися реформа вторинної ланки – тобто лікарням будуть платити за кожну послугу, яку вони надали пацієнту. За такою схемою нині працюють сімейні лікарі. На Закарпатті їх теж катастрофічно не вистачало, але як збільшилася зарплатня, деякі сімейні лікарі повернулися з-за кордону на роботу в Україну.

19 липня 2019р.

Теги: лікар, медик

Коментарі

Степан Крук 19.07.2019 / 21:06:56
Чехія! Апендицит у знайомої. У неї страховий поліс. Вартість операції та післяопераційного періоду 730 євро. Умови в клініці відмінні, харчування прекрасне. Не сплатила за лікування жодного цента. Що не так?

Пенсіонерка 19.07.2019 / 14:31:53
Вже ся бехнули на тій медицині докус. Учитися 10 років! Се,на сміх мают себе і людий.

Кіса 19.07.2019 / 14:18:52
Може там і не зовсім gut а у нас game over

Горожанин 19.07.2019 / 13:54:20
Не все так гладко з страховою медициною на заході .Особливо в США і навіть в сусідній Угорщині . Далеко не все там гут .

Кіса 19.07.2019 / 12:38:22
Ну чому у нас і освіта і медицина та інші пхають нам своі видумки а не беруть приклад із європи де та чи інша програма уже роки працює ну щож тут і маємо демократію по нашому

Степан Крук 19.07.2019 / 11:07:55
Всі ці "реформи" до сраки! Альтернативи страховій медицині нема. В Україні вже вкотре намагаються винайти колесо. Такої моделі організації охорони здоров"я нема в Світі. А час на створення якісної, доступної медицини для пацієнтів та достойної зарплати для лікарів ми втрачаємо..

Doc 19.07.2019 / 10:37:48
І якщо бути обєктим до кінця, то 4 тис. євро по сьогоднішному курсі це 116 тис. гривень приблизно, розділивши на 4 тис. на місяць отримуємо 29 міс, тобто майже 2.5 років а не півтора як сказано в сюжеті. Рівень журналістики 80 lv. )

Doc 19.07.2019 / 10:32:17
Вибачте, але скажіть на якій такій роботі в Чехії можна заробити 4 тис євро в місяць?

Лікар 19.07.2019 / 08:36:31
Правда чітко ніхто не може описати як це буде відбуватися. Скорш за все перші декілька місяців наступного року лікарі взагалі побудуть без зарплати.

НОВИНИ: Соціо

10:44
На війні з рф поліг захисник із села Тарнівці, на Ужгородщині - Володимир Пазяк Фото новина
09:37
В Ужгороді в ДТП загинула 20-річна дівчина Фото новина
09:07
У Мукачеві всиновили немовля, від якого відмовилася мати у пологовому
18:00
/ 1
На Закарпатті прихистили родину з п’ятьма дітьми, евакуйовану з Дніпропетровщини Фото новина
17:21
На Виноградівщині у ДТП постраждали четверо людей Фото новина
16:20
/ 2
Безпілотник допоміг прикордонникам виявити трьох порушників на Ужгородщині Фото новинаВідео новина
15:57
/ 3
Забудова полонини Руна: у Львові заслухали докази екологів, які подали апеляцію на рішення Закарпатського суду
15:09
Мукачівські прикордонники вибороли призові місця на Всеукраїнському турнірі Фото новина
14:03
На Мукачівщині рятувальники загасили пожежу в гаражі Фото новина
12:54
В Ужгородському ліцеї створять простір для емоційного відновлення дітей Фото новина
11:32
На Тячівщині 34-річний чоловік жорстоко побив пенсіонерку Фото новина
10:08
У Мукачеві відзначили День святого Мартина Фото новина
08:58
/ 2
На Донеччині загинув поліцейський із Закарпаття Юрій Василиженко Фото новина
18:01
В Ужгороді чоловік облаштував у гаражі підпільну фабрику з виготовлення цигарок Фото новина
16:44
На Закарпатті судитимуть чотирьох переправників
15:43
Закарпатські лікарі відновили обличчя 14-річного хлопця після серйозного перелому Фото новина
14:20
В Ужгороді відбувся перший в історії області Відкритий кубок з черліденгу Фото новина
13:19
/ 1
В Ужгороді у середу попрощаються полеглим захисником Борисом Барчем Фото новина
12:52
На Рахівщині викрили групу переправників, які ховали ухилянтів під будматеріалами в мікроавтобусі Фото новина
11:23
На Закарпатті судитимуть керівника благодійного фонду, який торгував гуманітарними авто для військових Фото новина
10:35
Прикордонник "Рем"
10:10
Пішов із життя військовослужбовець із Берегова Альберт Герчі Фото новина
09:21
/ 5
Фірма депутата від ОПЗЖ Каськіва планує побудувати біля Гукливого на Мукачівщині 100-гектарне поле для гольфу
08:54
/ 1
На Рахівщині медики врятували чоловіка, який опинився у критичному стані в горах Фото новина
17:52
Засуджені за сексуальне насильство над неповнолітньою у Верхніх Воротах програли апеляцію
» Всі новини