Лікарі-стоматологи всієї Хустщини залишились без посад та вже майже рік не отримують зарплату (ВІДЕО)

Рішенням місцевої влади всіх лікарів, начебто, було переведено на госпрозрахунок, але до цього часу жодних пояснень, інструкцій, рекомендацій та тарифів так і не встановлено.

Лікарі-стоматологи всієї Хустщини залишились без посад та вже майже рік не отримують зарплату (ВІДЕО)

Лікарі зверталися зі зверненнями у всі можливі інстанції, а також було подано позов, наразі справа розглядається у апеляційному адміністративному суді.

Наталія КАВКА. лікар-стоматолог (с. Горінчево)

Основна моя допомога вона іде дітям, підліткам, юнакам-призовникам, пенсіонерам, малозабезпеченим сім’ям. Це бюджетна сфера – допомога населенню. У серпні 2018 року прийшов лист, що кабінети амбулаторій Хустського району переводяться на госпрозрахунок. Це говорить про те, що тепер цю групу населення ми маємо платно обслуговувати, за консультації брати гроші. Ми звернулися в суд, нам відмовили, в Ужгороді теж, у Льовові буде відеоконференція, рік судимося. Але в усіх інстанціях нас лише футболять. Це не тільки наш біль, від цього не тільки лікарі, від цього люди прості страждають.

Антон ПЕТЕЧЕЛ, лікар-стоматолог (с. Драгово)

Я понад 30 років працюю на одному місці в амбулаторії, і менше, ніж за три роки мене, так виходить, звільняють. Адже, платні послуги, які вони хочуть нам нав’язати, це неможливо виконати. Тарифи на платні послуги, станом на 04.01.2019 – не затверджені. А це уже півроку як ми мали їх надавати. Виходить: послуги маємо надавати, а тарифи не розроблені. Казус. Уже 11 місяців не маємо зарплати, Так, не відраховується автоматично і єдиний внесок, отже, не йде стаж. Чого ж було переведено? Бо, бач, немає коштів у дербюджеті, дефіцит – 336 тис грн. Як виявилося на кінець 2018-го року, було повернуто до бюджету 332 тисячі, фактично ту саму суму, якої нам бракувало. А за конституцією (ст. 49) громадяни мають право отримувати безоплатну медичну допомогу.

Наталія ЄВСТРАТЕНКО, лікар-стоматолог жіночої консультації

Ми першопрохідці, так. На нас роблять експеримент. Якими будуть наслідки – питання, адже уже зараз багато лікарів звільняються. Усю нашу цілу ставку перевели на госпрозрахунок, як я маю жінок вагітних поставити перед фактом, що ви маєте заплатити? Але ж ці жінки – захищені верстви населення. І сама держава має надавати послуги їм безкоштовно. Куди ми їх тепер маємо відправляти? Хто надаватиме їм безкоштовні послуги? Все у плачевному стані. І ніхто не знає, як з цього вийти.

Також ситуацію навколо медиків Хустської поліклініки вивчає депутат Хустської районної ради Олександр Пацкан. Він провів ряд зустрічей із колективом, аби знайти важелі впливу для вирішення проблеми.

Олександр ПАЦКАН, депутат Хустської районної ради

До мене звернулися стоматологи нашого району, оскільки їх минулоріч перевели на госпрозрахунок, вони фактично залишилися без роботи. І зараз вони стали приватними, але ж не тільки проблема не тільки у них. Є інша сторона медалі: багато соціальнонезахищеного населення залишилося без можливості отримати меддопомогу. До цього часу, людина могла прийти до кабінету, пройти процедури, полікуватися, проблема непроста і кричуща. Я зі свого боку постараюся розібратися у ситуації, і уже за наслідками дам конкретну відповідь.

16 липня 2019р.

Теги: лікарі, стоматологи, зарплата

НОВИНИ: Соціо

00:56
У Плоскому Потоці Полянської громади попрощаються з Василем Ийдером, що поліг ще в 2023-му під Бахмутом Фото новина
00:34
На війні з росією поліг Василь Михальчич з Красної на Тячівщині Фото новина
16:53
На Мукачівщині попрощаються із полеглим Захисником України Василем Фізером Фото новина
15:41
Уперше на Закарпатті кардіохірурги самостійно виконали надскладну операцію Бентала Фото новина
11:04
На Петросі врятували туриста, який травмувався під час походу Фото новина
11:00
У Мукачеві сталася ДТП за участю мотоцикла та легкового автомобіля Фото новина
10:10
В Ужгороді на одній із вулиць тимчасово ускладнений рух через ремонт водогону
18:36
/ 1
В Ужгороді патрульні затримали водія, який перевищив норму алкоголю більш ніж у 11 разів Фото новина
12:10
На війні з рф загинув 30-річний Герой із Чинадійова на Мукачівщині Василь Дзямко Фото новина
22:47
/ 4
Європарламент у своїй резолюції розкритикував побудову вітряків на високогір’ї Карпат
15:17
/ 2
На Закарпатті 13-річний хлопець отримав важкі травми, впавши з електросамоката Фото новина
14:11
На Мукачівщині медики надали допомогу постраждалому в ДТП, випадково ставши свідками аварії Фото новина
12:57
/ 1
На Закарпатті зросла кількість випадків сказу серед тварин
10:20
У Сваляві попрощалися зі Станіславом Клочковським, що загинув у 2024-му на російській Курщині Фото новина
16:12
Ужгород провів в останню путь воїна Василя Мартина Фото новина
15:29
У Хусті прощаються із полеглим на війні з рф захисником Ярославом Коцаком Фото новина
14:57
Рятувальники евакуювали туристку, якій стало зле біля водоспаду Шипіт Фото новина
11:38
/ 1
На Закарпатті облаштовують тимчасовий об'їзд через зруйновану дорогу поблизу Липецької Поляни Фото новина
16:51
На Рахівщині рятувальники допомогли травмованій туристці з Київщини Фото новина
11:27
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Василем Мартином Фото новина
14:49
Через негоду туристи заблукали на маршруті до Говерли Фото новина
12:26
В Ужгороді через карантинного шкідника вирубають ясени на одній із вулиць Фото новина
11:39
На Мукачівщині знайшовся 73-річний грибник, якого три доби шукали в лісі Фото новина
09:02
/ 2
На Мукачівщині двоє підлітків постраждали в аварії на електросамокаті
15:18
Таксист на Рахівщині помітив пожежу та допоміг вчасно викликати рятувальників Фото новина
» Всі новини