Три з них – в обласному центрі. Медики кажуть – найбільш небезпечні комахи в липні та серпні. Присмоктуються павукоподібні зазвичай до тонкої та відкритої ділянки тіла – на згинах рук та ніг, за вухами, на шиї та в пахових зонах. Найчастіше кліщі переносять три небезпечні хвороби – анаплазмоз, кліщовий енцефаліт та лайм-бореліоз. Остання – найбільш поширена – тільки за минулий рік на Закарпатті зафіксували дев’яносто п’ять випадків хвороби Лайма. А статистика свідчить – кожен десятий кліщ – є носієм збудника хвороби.
Лікарі кажуть – якщо помітили на собі кліща, потрібно одразу звернутися до травмпункту. Не видаляти комаху самостійно – частинки кліща, які часто залишаються у тілі, можуть стати причиною зараження небезпечними хворобами чи запального процесу.
нікос 2 соціо 2019-07-08 / 18:44:22
нашто вам науковці ? Маєте церкви коло каждого стовпа, та й молітся оби вас не кусали кліщі. Закарпатській челядині наука не треба.
соціо 2019-07-08 / 15:10:49
Що кажуть науковці,адже науковці,завжди ці справи контролювали,вивчали.? Для того є висока наука. СТУДЕНТИ ПРОВОДЯТЬ ПРАКТИЧНІ: ВИВЧАЮТЬ І НАВЧАЮТЬ,ЯК БОРОТИСЯ! Де наука!