Підземний хід, відкопаний в центрі Ужгорода на будівництві, вивів до старовинного невідомого підвалу (ФОТО)

Світлинами з місця події поділився журналіст Віталій Глагола.

Підземний хід, відкопаний в центрі Ужгорода на будівництві, вивів до старовинного невідомого підвалу (ФОТО)

Як повідомляло Закарпаття онлайн, на площі Поштовій, в центрі Ужгорода під час несанкціонованого будівництва відкопали невідомий підземний хід.

Провідний інспектор відділу охорони культурної спадщини департаменту культури Закарпатської ОДА Костянтин Куцов, що оперативно прибув на місце знахідки, розповів, що підземний хід вивів до підвального приміщення у формі склепіння. Підвал кам’яний, частково підмурований цеглою. 

Як розповіли, тим часом, у спільноті Save Uzhhgorod, відомо, що неподалік місця знахідки як мінімум з початку XVIII століття знаходилась броварня під назвою Пивний дім (нім. Herrschaftliches Brauhaus). В інвентарних записах казенної домінії Унґвар за 1728 та 1763 роки є детальні описи цього об'єкту. Броварнею володіла казенна домінія, яка здавала її в оренду поміщикам. В документах латиною вона фігурувала як Braxatorium, себто броварня.

Назва цього будинку визначила і назву вулиці на століття вперед. Протягом XIX століття теперішня вулиця Довженка, на якій розміщувалась будівля, також носила назву Пивний дім (угор. Sörház utca).

Вже станом 1763 рік в описах майна домінії міститься інформація про те, що стара броварня згоріла дотла під час великої пожежі, і поміщику довелось відбудувати заново Пивний дім. Об'єкт втратив своє значення з побудовою у 1781 році великого винного льоху та шпихліру, нині знаного як Совине Гніздо.

01 липня 2019р.

Теги: підвал, хід, будівництво

Коментарі

Вуву 2019-07-03 / 06:29:04
А ще туриста цікавлять ціни ...
Чистота на вулицях і публічних місцях.
Зручний громадський транспорт
Низький рівень криміналу.
Насичене художньо мистецьке життя міста.
Культурний рівень жителів міста і йіх гостинність.

*** 2019-07-02 / 14:59:46
до фсьо файно. Сучасного туриста,цікавлять фонтани,джерела,буйні,цікаві дерева,гарні стежки,чистота довкілля,а не якась архаїка!Сири,вино,випічка,фрукти,овочі,чаї,бджоли!

Вуву 2019-07-02 / 06:27:32
Версій може бути багато але судячи по тому як зроблена кладка ...
Можна не сумніватись що роботи проводились якісно не поспіхом і під чиєюсь відповідальністю.
Тбт. Якби там була така халтура з відкатами бабла як в нас сьогодні ... То прорабу не тількиб знесли голову а ще попередньо йому на очах повбивалиб всіх рідних.
Тому стільки століть пройшло а якість
Височайшого рівня.
Або часи були такі суворі ... або люди були гонорові з відчуттям власнойі гідності і відповідно відповідальні за
свою працю.

Володя 2019-07-02 / 03:41:09
Да глубже ви копните на пару метров - там целый пропавший эшелон Гитлера стоит набитый золотом Рейха. Пару лет назад кто-то пустил мутку, что он в Польше, а видать - нет, тут его спрятал дядька Адольф.

Богдан 2019-07-01 / 20:22:14
Хід не вивів,бо він засипаний.Пошкодили торцьову стіну...

Вуву 2019-07-01 / 19:46:36
НАПРАВДУ ДИВУЄ ... ЩО ... НЕСАНКЦІОНОВАНЕ БУДІВНИЦТВО В УЖГОРОДІ ВІДБУВАЄТЬСЯ ДЕ ЗАВГОДНО І КОЛИ ЗАВГОДНО .
А КОНТРОЛЮЮЧИМ ОРГАНМ ДО ВСОГО ЦОГО ПРОСТО НЕМА НІЯКОГО ДІЛА ?
ШОЖ ЦЕ ЗА ТАКІ КОНТРОЛЮЮЧІ ОРГАНИ ?
ХТО ТАМ "ПРАЦЮЄ" ?
ХТО ТАМ "ЗБИВАЄ БАБЛО" ...
А журналісти навіть не цікавляться цими представниками - "трудягами" .
НІ ІМЕН ... НІ ФАМІЛІЙ ТИХ ХТО НЕСЕ ЗА ЦЕ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ...
ЩОБ НЕ ДОПУСТИТИ НЕСАНКЦІОНОВАНЕ БУДІВНИЦТВО.
НІЯКИХ КРИМІНАЛЬНИХ СПРАВ ПРОТИ НИХ НЕ БУЛО ПОРУШЕНО.
ОДНИМ СЛОВОМ БАРДАК.
ЧИ ... "СТРАШНА ДЕМОКРАТІЯ" ?

Вуву 2019-07-01 / 19:37:38
Ти хоч собі який "нік" придумай для індентифікаційі.
А то залишишся як той тунель невідомо ким і для кого побудований.
Але якщо відкинути скепсис і сарказм
... То така побудова "секретних ходів
І тунелів" була нормальним явищем при побудові майже кожного замку.
І хто знає ? Чи не виходить цей тунель десь за містом (в якомусь лісі) ?
Так як тепер ставлять сигналізацію і камери ... Так тоді теж робили потаємні ходи - виходи із замку для безпеки.
І нічого смішного тут нема .
(Просто в різні часи різні пісні співають.
Недано співали ротару ... пугачову і кіркорова ... а зараз ) ???

Василь 2019-07-01 / 19:31:21
Як повідомляло Закарпаття онлайн, на площі Поштовій, в центрі Ужгорода під час НЕСАНКЦІОНОВАНОГО БУДІВНИЦТВАвідкопали невідомий підземний хід.

до Вуву 2019-07-01 / 19:23:45
може вооще веде у середнянський замок, а оттуда на Чорногору в печеру Довбуша.Та ще е проходи у нижнесолотвинські пивниці із вином.

Вуву 2019-07-01 / 19:10:07
А мені видається що це був таємний хід від замку ... По якому в разі облоги доставляли продукти ...
Або
(Можливо) побудований був тільки для того щоб знать в разі небезпеки могла незамітно покинути замок.
А вже різніше з цих підвальних ходів частково зробили броварню і пивний льох.
Я навіть не сумніваюсь що цей хід веде до мурів замку.
І неменш цікаво де він виходить на поверхню ?

сабов 2019-07-01 / 18:46:26
коли не має що писати сенсацію роблять з усього не так давно це була проста бруківка тепер простий підвал оце і є ужгородський рівень

Ужгород 2019-07-01 / 17:21:15
Там млин колись був і річка прохдила

фсьо ясно 2019-07-01 / 17:18:27
треба найти ще горщик із золотом Полуботка, і старинний рецепт пива, і турісти повалят, могли були открити музей контрабанди на базі тунелю, ай бо нікому то в голову не приходить.

НОВИНИ: Соціо

18:00
/ 1
У Боздоському парку в Ужгороді невідомі вирубали два десятки дерев
17:47
Депутати Закарпаття зазначають катастрофічну нестачу коштів у фінансуванні медзакладів краю
17:02
Працівникам УжНУ підвищать зарплати: виш отримав додаткове фінансування
16:55
В Ужгороді реалізовують молодіжні проєкти соціальної дії
16:32
Власники та користувачі землі на Закарпатті сплатили понад 30 млн грн податку
15:35
Торік населення Закарпаття скоротилося на 3011 осіб і на 1 січня 2020-го становило майже 1 млн 254 тис людей
13:15
Закарпатська академія мистецтв із січня – без зарплат
13:05
/ 1
Утворено Раду арбітражних керуючих Закарпатської області та обрано її керівника
10:33
Зупинений на Рахівщині вночі мотоцикліст сам зізнався, що вживав алкоголь, але від медосвідування відмовився
09:15
Завдяки спеціальній станції в Мукачеві всі охочі можуть отримати інформацію про якість повітря
04:01
/ 1
В Ужгороді пропонують худнути і покращувати здоров'я, водночас заробляючи
02:50
ХХІІ Всеукраїнський турнір юних істориків відбудеться в Ужгороді
17:00
/ 3
Законопроєкт про криміналізацію контрабанди завершать за кілька тижнів – Нефьодов
16:33
/ 2
В Ужгороді відбувся мітинг-реквієм зі вшануванням військовослужбовців, що захищали Дебальцівський плацдарм
16:16
/ 5
Частину валідаторів у комунальних автобусах Ужгорода можуть тимчасово вимкнути
14:30
/ 2
Закарпатський хірург, військовий медик Олександр Данилюк упорядкував книгу спогадів про бої за Дебальцеве
14:19
/ 1
В Ужгороді презентують видання відомих дослідників
13:21
/ 2
У річницю Дебальцевської битви в Мукачеві вшанували пам'ять полеглих героїв
12:27
Проєкт Стратегії розвитку Мукачівської ОТГ до 2027 року схвалили на виконкомі
12:23
У Мукачеві передбачили 2 млн грн на рік на лікування містян в інституті ім. Амосова
11:34
У Мукачеві демонтують 106 об’єктів зовнішньої реклами
11:08
В Ужгороді презентували майстерню друку слоганів і гасел за участі угорської мисткині
11:03
/ 2
Закарпатські школи мають можливість долучитися до проєкту з вивчення інфо-медійної грамотності
11:01
Ужгородській міській дитячій лікарні передали два кардіографи, придбані під час акції "Серце до серця"
10:53
В обласній бібліотеці в Ужгороді відбудеться вечір пам’яті "Небесна Сотне, Ви тепер святі…"
» Всі новини