На Закарпатті фермери завдяки аграрним розпискам залучили понад 80 млн грн

Весняна посівна 2019 року офіційно завершена, а разом з нею і один з найактивніших періодів пошуку та залучення фінансування агровиробничими підприємствами.

На Закарпатті фермери завдяки аграрним розпискам залучили понад 80 млн грн

За попередніми прогнозами Міністерства аграрної політики та продовольства, вартість посівної кампанії у 2019 році складає орієнтовно 134,2 млрд грн, з яких 120 млрд забезпечується власними коштами агровиробничих підприємств, а ще близько 15 млрд мали б бути залучені з зовнішніх джерел. 

За перші 5 місяців 2019 року, за допомогою аграрних розписок фермери залучили більше 6,5 млрд грн, більша частина з яких була витрачена якраз на проведення весняно-польових робіт. Для порівняння, аналогічний показник 2018 року був майже втричі нижчим і становив 2,2 млрд грн. 

З кожним сезоном аграрії все більше використовують можливості аграрних розписок для розвитку власних підприємств, про що свідчить статистика роботи інструменту як на загальнодержавному рівні, так і в розрізі регіонів.

Цього року фермери Закарпаття активно долучилися до роботи за аграрними розписками, що дозволило області продемонструвати динамічне зростання обсягів залученого фінансування за аграрними розписками.

Так, станом на кінець травня 2019 року в Закарпатській області було видано 24 аграрних розписки (з них – 13 від початку поточного року), завдяки яким фермери залучили понад 80 млн. грн. (з них – 49 млн. в 2019 році). Найчастіше фермери Закарпаття видають розписки під заставу майбутнього врожаю кукурудзи: лише від початку 2019 року в заставу за розписками вони передали більше ніж 4 тис. тонн кукурудзи. Також як заставу сільгоспвиробники області використовували інші традиційні зернові та олійні сільгоспкультури – пшеницю, ячмінь, сою, соняшник та ріпак, а також продукцію плодоовочівництва – лохину та яблука.

Наразі 6 кредиторів надавали фінансування за аграрними розписками закарпатським фермерам. Серед цих кредиторів найактивнішими за підсумками 5 місяців 2019 року є переробники, які за період надали за розписками більше 22 млн. грн. фінансування.  

14 червня 2019р.

Теги: фермери, розписки, кредити

НОВИНИ: Соціо

09:29
У Долині нарцисів на Закарпатті розпочалося цвітіння Фото новина
18:27
/ 1
У Вонігові на Тячівщині підтвердили загибель захисника Михайла Росохи Фото новина
16:27
/ 3
Суд на Закарпатті покарав керівника ТЦК за перешкоджання роботі омбудсмана Фото новина
14:34
На Берегівщині рятували травмовану туристку біля гірського озера
13:35
/ 2
Туристичний потік у нацпарки Закарпаття скоротився на 10% Фото новина
18:34
Поліція Берегова розшукала дівчину, яка зникла після прогулянки Фото новина
17:51
З російського полону повернулися четверо закарпатських військових Фото новина
13:40
/ 1
У Тересві на Тячівщині підтверджено загибель захисника Василя Рудака, який понад рік вважався зниклим безвісти Фото новина
12:23
У Хусті медики прийняли пологи в автомобілі швидкої допомоги Фото новина
08:58
/ 1
У Чопі попрощалися з військовим Сергієм Пиреу, який понад рік вважався зниклим безвісти Фото новина
18:50
Нетверезий мотоцикліст спричинив ДТП в Ужгороді Фото новина
17:25
/ 2
В Ужгороді вшанували ліквідаторів до 40-х роковин Чорнобильської катастрофи Фото новина
14:53
В Ужгороді посадовицю лікарні підозрюють у розтраті понад 468 тис. грн Фото новина
12:23
На кордоні з Угорщиною 50-річний киянин намагався виїхати за чужим паспортом Фото новина
11:15
/ 1
Помер військовий із села Невицьке на Ужгородщині Анатолій Макарович Фото новина
09:09
У Карпатах зафіксували масове цвітіння шафранів Фото новина
17:59
Командиру роти 128-ї закарпатської бригади присвоєно звання Героя України Фото новина
17:31
В Ужгороді затримали чоловіка за пошкодження фітнес-клубу Фото новина
15:15
В Ужгороді відбудеться «Містечко здоров’я»: безкоштовні щеплення та обстеження для всіх охочих
13:20
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Владиславом Шитіхіним Фото новина
12:16
/ 1
На Закарпатті судитимуть 49-річного громадянина Туреччини, який зґвалтував 16-річну дівчину Фото новина
11:01
На Закарпатті водій намагався провезти через кордон понад 230 кг одягу без декларації Фото новина
16:53
/ 1
Мукачівець став єдиним українцем на офіцерських курсах у США Фото новина
16:46
/ 1
У Міжгір’ї 17-річний водій спричинив ДТП з шістьма потерпілими Фото новина
15:01
В Ужгороді під час «Сакура фесту» зібрали понад 1,2 млн грн для ЗСУ Фото новина
» Всі новини