В Ужгороді проведуть громадські обговорення із питань найменування та перейменування вулиць

Наступної середи у міськраді пройдуть громадські обговорення із питань найменування та перейменування вулиць в Ужгороді.

В Ужгороді проведуть громадські обговорення із питань найменування та перейменування вулиць

У зв’язку із зверненнями громадян та організацій на підставі розпоряджень міського голови 25.02.2019  № 65 та  19.04.2019 № 188 19 червня 2019 року о 14 год. у великій залі міської ради будуть проводитись громадські обговорення із наступних питань.

1. Перейменування:

-    вулиці Кароля Мейсароша на вулицю Антона Кашшая;

-    вулиці Декабристів на вулицю Кароя Мейсароша;

-    вулиці Антона Кашшая на вулицю Володимира Фединишинця.

2. Найменування нових вулиць іменами:

-   Миколи Бандусяка;

-   Василя Липківського;

-   Мстислава Скрипника;

-   Степана Жупанина.

Довідка

про осіб, чиїми іменами вперше пропонується назвати вулиці

Володимир Фединишинець  (1943 - 2018) - член Національної Спілки письменників України, автор  понад 70 видань - поетичних збірок, збірок оповідань, повістей та романів, документальних монографій, збірок для дітей. Його твори також перекладені білоруською, угорською, чеською, словацькою, українською, російською мовами. Двічі лауреат Міжнародної премії ім. Олександра Духновича і тричі лауреат крайової премії ім. Федора Потушняка. Володимир Фединишинець понад 50 років жив і творив в Ужгороді. Його ім’я фігурує у багатьох енциклопедіях, у тому числі світових.

Микола Бандусяк  (1909 – 2002) - громадський та політичний діяч  Рахівщини, борець за утвердження українства в Закарпатті, адвокат, учасник національно-визвольного руху, за що був засуджений на 25 років та реабілітований у 1991 році.

Василь Липківський  (1864 - 1937) - український релігійний діяч, церковний реформатор, проповідник, педагог, публіцист, письменник і перекладач, борець за  автокефалію  українського  православ'я, творець і перший митрополит Київський і всієї України відродженої 1921 року Української Автокефальної Православної  Церкви.

Мстислав Скрипник (1898 - 1993) - визначний український церковний діяч, патріарх Київський і Всієї України УАПЦ, патріарх Київський і всієї Руси-України УПЦ (КП), Первоієрарх УАПЦ в діаспорі. 

Степан Жупанин (1936-2005) -  український письменник,  доктор педагогічних наук, професор, лауреат літературної премії імені Лесі Українки, член Національної спілки письменників України.

13 червня 2019р.

Теги: обговорення, найменування, перейменування, вулиці

Коментарі

Ицик 13.06.2019 / 19:09:11
Якісь чудернацькі рокіровки...
Та Декабристів на Фединишинця і все!
Та пак нє - треба пинязі на таблички, хмару папіря переробляти!

Генек 13.06.2019 / 16:46:53
для чого перейменовувати три вулиці, щоб змінити назву вулиці Декабристів?

НОВИНИ: Соціо

23:14
Звільненого з тюрми очільника ГО "Доста" Павла Павлова мобілізували до ЗСУ
20:30
/ 2
Ціна занедбаної дерев'яної хати в курортному Пилипці на аукціоні зросла у 2000 разів - з 895 грн до 1,75 млн
19:49
/ 1
Підтверджено загибель Віктора Чейпеша з Олешника на Берегівщині, що майже 2 роки вважався зниклим безвісти Фото новина
19:37
/ 4
Від ран, отриманих на війні з росією, помер захисник з Верхніх Воріт на Мукачівщині Фото новина
18:14
В Ужгороді попрощалися із полеглим захисником Олегом Матвієнком Фото новина
17:14
На Закарпатті через сильні дощі можливий підйом рівня води в річках та сходження селів
12:57
/ 1
«Депеш-парк» у Мукачеві планують масштабно оновити після війни Фото новина
11:48
У Карпатах рятувальники евакуювали туристку зі Львова, якій стало зле Фото новина
10:41
Помер захисник із Лози на Хустщині Іван Рибачук Фото новина
09:36
На Закарпатті готують до відкриття новий міжнародний пункт пропуску «Біла Церква — Сігету-Мармацієй» Фото новина
09:10
На Тячівщині хочуть увіковічнити пам'ять Героя України Олега Куцина у краєзнавчому музеї
17:12
/ 2
В Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олегом Матвієнком Фото новина
12:59
/ 1
У горах Закарпаття затримали киянина, який пішки повертався з Румунії Фото новина
11:53
На Закарпатті митники вилучили незадекларовані парфуми світових брендів на понад пів мільйона гривень Фото новина
10:36
/ 2
Підтвердили загибель 32-річного Героя із Буштина на Тячівщині Юрія Чобея Фото новина
09:41
В Ужгороді встановили сучасний туристичний інфобокс Фото новина
09:07
Закарпатець Роман Козак представляє Україну на Міжнародній хімічній олімпіаді Фото новина
21:32
У четвер у Рахові представлять книжку і фільм про Героя України Олега Куцина
18:22
/ 3
На Рахівщині третю добу шукають 34-річного чоловіка, який зник поблизу Ясіні
17:18
/ 3
Турист із Києва травмувався біля озера Ворожеска на Рахівщині Фото новина
17:12
В Ужгороді у четвер прощатимуться з полеглим Володимиром Жупіком Фото новина
13:18
На Говерлі рятувальники допомогли туристу, який травмував руку та ногу Фото новина
10:24
/ 1
У Перечині попрощаються із військовослужбовцем Іваном Куштаном Фото новина
09:12
У Малій Розтоці на Хустщині попрощаються із полеглим на війні з рф захисником Іваном Бричем Фото новина
17:01
На Закарпатті масштабна пожежа сонячних панелей ледь не знищила господарство з худобою Фото новина
» Всі новини