У міськраді Ужгорода прокоментували звернення ректорату УжНУ щодо передачі у власність приміщень вишу

Коментар з міської ради щодо ситуації, яка склалася довкола будівлі УжНУ по вул. Капітульній, надійшов на електронну адресу Закарпаття онлайн.

У міськраді Ужгорода прокоментували звернення ректорату УжНУ щодо передачі у власність приміщень вишу

Як ідеться в повідомленні мерії, 22 лютого 2019 року підписано розпорядження голови Закарпатської обласної державної адміністрації №113, де йдеться: «повернути культову будівлю за адресою: м.Ужгород, вул.Капітульна, №18 у власність управління Мукачівської греко-католицької єпархії».

22 березня 2019 року до Ужгородської міської ради надійшло звернення Управління Мукачівської греко-католицької єпархії за № 047/19 про повернення єпархії майна, яке їй належало.

30 травня 2019 року Ужгородська міська рада на XXХVІ сесії VII скликання прийняла рішення №1558 "Про повернення культового майна", яким Мукачівській греко-католицькій єпархії повертаються у власність будівлі та споруди  на вул.Капітульній, 18.

За законодавством, доказами належності культового майна або будівель тій чи іншій релігійній організації можуть бути довідки державних архівних установ, Державного комітету у справах релігій, архівні документи церковних організацій, рішення місцевих органів влади та інші письмові докази.

Відповідно до наявних архівних матеріалів, власником будівель та споруд на вулиці Капітульній,18 зазначено греко-католицьку єпархію, рік побудови об'єкту - 1870. За рішенням виконавчого комітету Ужгородської міської ради депутатів трудящих від 08.12.1955 року за №716 це церковне майно було зараховано на комунальний баланс і відповідно перейшло у власність держави. На підставі цього рішення територіальній громаді міста Ужгорода в особі Ужгородської міської ради було оформлено свідоцтво на право власності на це домоволодіння, університет мав право безоплатного користування спорудами.

У безоплатному користуванні Ужгородського національного університету знаходиться  ряд об'єктів комунальної власності за адресами:  вулиця Капітульна, 11 (кафедра прикладної фізики), Замкові сходи, 4 (адміністративно-господарська та науково-дослідна частини), Мукачівська, 23 (студентський центр дозвілля "Ювентус"), Марії Заньковецької, 89 та 89а (у минулому - ЗакДУ, зараз факультет інформаційних технологій, факультет міжнародної політики, менеджменту та бізнесу), Антоніна Дворжака, 49 (передано під бібліотеку). Не так давно до цього переліку додалося приміщення у міській лікарні на вулиці Олександра Грибоєдова,20, яке також передали університету для навчальних аудиторій, зазначають у міській раді Ужгорода.

12 червня 2019р.

Теги: власність, передача, УжНУ

Коментарі

автор 13.06.2019 / 09:50:34
не треба нам науки, не треба нам освіти, віддаймо все попам, живімо як бумбаки у середньовіччі.

Дюрі 12.06.2019 / 15:19:11
Марії Заньковецької, 89 та 89а це дитячий садок прошу міську раду повернути громаді міста. Ювентус це центр дозвілля просимо теж повернути громаді міста. УжНУ нехай добудовує своє майно на БАМІ.

0303 12.06.2019 / 13:49:25
Правильно зробили, приміщення повернули справжньому власнику - Мукачівській греко-католицькій єпархії. Надіюсь що на цьому це не закінчиться, і всі приміщення в т.ч. і храми, які були насильно відібрані від греко- католицьких громад і передані московському патріархату повернуть справжнім власникам.

НОВИНИ: Соціо

18:03
/ 1
На війні з рф поліг захисник із Тячева Іван Онa Фото новина
14:27
Офіційно підтверджено загибель Захисника з Виноградова Юрія Будогазі Фото новина
11:20
На війні з рф поліг прикордонник із села Сойми на Міжгірщини Юрій Бунча Фото новина
08:55
Графік відключення електроенергії на Закарпатті 24 грудня
21:33
"Зорі зійшлися – ми з Кайрою знову разом!": прикордонник з Чопського загону після полону повернувся по свою собаку-"пенсіонерку" Відео новина
17:55
/ 1
У Мукачеві попрощалися з Героєм Миколою Кіяном, який понад рік вважався зниклим безвісти Фото новина
16:02
Закарпатська митниця оприлюднила час очікування на пунктах пропуску до ЄС
15:34
Відділ прикордонної служби "Ужгород" Чопського загону запрошує на військову службу за контрактом
09:01
Підтвердили загибель Героя із села Кічерний на Мукачівщині Юрія Далекорея Фото новина
12:16
Ужгород запроваджує щоденну зупинку транспорту під час хвилини мовчання
18:02
В Ужгороді відслужили заупокійну Літургію на дев’ятий день після смерті Степана Гіги Фото новина
15:27
В Ужгороді патрульні зупинили водія, який повторно керував авто у стані сп’яніння Фото новина
13:11
Перед різдвяними святами на КПП Закарпаття фіксують затори
09:06
/ 2
У Карпатах посилили охорону хвойних дерев перед новорічно-різдвяними святами Фото новина
19:14
/ 13
"Новий Донбас" на Закарпатті: що громади подали у пропозиціях до нової Схеми планування області? Частина 3
16:18
На війні з рф поліг 25-річний військовий з Вишківської громади на Хустщині Богдан Піпа Фото новина
12:54
/ 4
Закарпатці віком від 40 років зможуть отримати 2000 грн на профілактичне обстеження
09:06
На трасі Н-13 на Ужгородщині встановили камери автоматичної фіксації порушень ПДР Фото новина
15:52
У селі Волосянка відкрили Центр безпеки громадян Фото новина
12:20
Триває робота над ековиставою "Чарівний світ Карпат: Уроки Діда-Всесвіда" Фото новина
11:39
/ 1
У селі Данилівка на Берегівщині попрощалися з полеглим прикордонником Мирославом Матьовкою Фото новина
09:53
На Закарпатті патрульні виявили водія у стані сп’яніння Фото новина
09:03
/ 1
Свій столітній ювілей 18 грудня відзначила Олена Бонка з Руського Поля Фото новина
18:03
Закарпатська обласна рада затвердила бюджет області на 2026 рік Фото новина
17:02
В Ужгороді відслужать заупокійну Літургію за Народним артистом України Степаном Гігою
» Всі новини