До вересня має бути розроблена "грантова" Стратегія управління відходами у Закарпатській області (ФОТО)

Сьогодні, 11 червня, голова Закарпатської облради Михайло Рівіс провів розширену нараду з питання підготовки Стратегії управління відходами у Закарпатській області, грант на розроблення якої виграло успішне Європейське об’єднання територіального співробітництва з обмеженою відповідальністю ТИСА (ЄОТС ТИСА).

До вересня має бути розроблена "грантова" Стратегія управління відходами у Закарпатській області (ФОТО)

У її роботі взяли участь: заступник директора об’єднання ТИСА Юдіта Євчак та проектний менеджер Кароліна Данч, керуючий справами виконавчого апарату облради Юрій Гузинець та його заступник Євгенія Кибза, заступник директора департаменту екології та природних ресурсів Юрій Шпонтак, заступник директора департаменту інфраструктури, розвитку і утримання мережі автодоріг загального користування місцевого значення та ЖКГ Василь Романець, директор ТОВ «АВЕ Виноградів» Адальберт Жидик, голова Берегівської РДА Іштван Петрушка, голова Берегівської райради Йосиф Шін і голова Яношівської сільради, що на Берегівщині, Степан Барта .

Михайло Рівіс, звертаючись до присутніх, наголосив, що, як відомо, Європейське об’єднання територіального співробітництва з обмеженою відповідальністю ЄОТС ТИСА створювалось з метою залучення технічної та фінансової допомоги ЄС для проведення в області комплексних реформ у різних сферах життя: від інфраструктури, енергетики, туризму до захисту навколишнього середовища й охорона природи.

На сьогодні це об’єднання є успішним конкурсантом у програмах міжнародної технічної допомоги із залученням коштів ЄС. Ним подано низку проектів, які підтримані Моніторинговою комісією Програми транскордонного співробітництва Угорщина–Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020 рр. З двох великих спільних проектів, спрямованих на вирішення найболючіших проблем територіальних громад Закарпаття, ТИСА є переможцем. Один із них відомий як ZeroWaste (Нуль відходів), що передбачає будівництво полігону твердих побутових відходів і сміттєсортувального заводу в с. Яноші Берегівського району.

Іншими словами, як підкреслив М.Рівіс, конкурс виграно і це похвально, однак необхідно рухатись далі, щоб створити більше можливостей для сортування сміття в області та його подальшої переробки.

Заступник директора об’єднання Юдіта Євчак інформувала, що цього разу об’єднання ТИСА виграло грант з підготовки важливого документу «Стратегії управління відходами у Закарпатській області до 2030 року». Вона полягає у необхідності екологічного аналізу краю, оцінки ситуації стосовно поточного стану поводження з відходами на Закарпатті та України в цілому, у визначенні мети, цілей та основних завдань Стратегії, проблем і шляхів їх розв’язання на прикладі Угорщини, заходів із моніторингу та контролю, а також розробки регіонального плану управління відходами, опису очікуваних результатів та визначення обсягів і джерел фінансування цієї Стратегії.

Учасники наради ділились своїм баченням напрацювання даного документу. Наголошувалось, що велика кількість утворення відходів та низькі показники їх використання як вторинної сировини призвели до того, що в області та в Україні щороку нагромаджуються їх значні обсяги, з яких за вміло поставленої Стратегії можна отримувати вторинні матеріальні ресурси, як то є у країнах Європи, мати нові робочі місця, надходження до місцевих бюджетів і ефективну соціальну складову.

На переконання М.Рівіса, цей документ має бути високопрофесійним, на науковій основі з висновками фахівців і експертів, з чіткою оцінкою впливу на довкілля. Для цього необхідно використати досвід Євросоюзу.

Присутні фахівці підтримали позицію Михайла Рівіса та зійшлися на тому, що необхідно, як і пропонує об’єднання ТИСА, найперше розробити План дій першочергових заходів Стратегії з інформацією про кількість населення краю, наявності місць видалення відходами та стихійних сміттєзвалищ на території краю, з переліком звалиш, які треба рекультивувати, підприємств, які надають послуги із централізованого збору і т.д. Також важливо підтримати ініціативу ТИСИ і стосовно розроблення дорожньої карти щодо поводження з побутовими відходами на Закарпатті.

На виконання домашнього завдання часу не багато – до вересня ц.р. розробка Стратегії має бути завершена. Далі її мають обговорити депутати облради, затвердити на своїй сесії і тільки після цього документ має бути схвалений загальними зборами ЄОТС ТИСА для того, щоб ініціювати підготовку спільних проектів в українсько-угорському прикордонні для залучення коштів міжнародної технічної допомоги на ці цілі, повідомили Закарпаття онлайн у прес-службі Закарпатської облради.

11 червня 2019р.

Теги: стратегія, відходи

НОВИНИ: Соціо

09:19
Автобусну зупинку у вигляді парасольки облаштували в Ужгороді
08:32
Ужгородець, важко травмований в ДТП з Porsche, прийшов до тями
22:15
/ 10
Закарпатець петицією на сайті президента вимагає відновлення залізничного сполучення між Солотвином і Раховом
22:01
/ 1
Мешканці Воловеччини та Міжгірщини мирним протестом вимагали завершення спорудження дороги на відрізку Нижні Ворота-Воловець-Міжгір’я
21:09
На трасі "Мукачево-Рогатин" повним ходом іде капітальний ремонт
20:56
Стан дівчинки, яка випала в Ужгороді з 6-го поверху, стабілізувався
18:07
/ 4
Закарпаття підписало угоду про співпрацю із Боршод-Абауй-Земплен областю Угорщини
18:01
В Ужгороді розглядають можливість облаштування підземних пунктів селективного збору сміття
17:12
Чемпіонат України з більярду – вільної піраміди триває в Ужгороді
17:08
Закарпаття веде перемовини з авіакомпанією-лоукостером SkyUp
16:20
/ 7
Роботи зі створення Оноківської ОТГ на Ужгородщині виходять на фінішну пряму
15:46
Кілька вулиць Ужгорода через заміну ділянки газопроводу три дні проведуть без газу
14:54
/ 2
Минулого тижня на Закарпатті виявлено на 11,9% менше випадків захворювань на кір
14:38
В Ужгороді стартувала серія квест-екскурсій "Таємниці старовинного Ужгорода"
14:34
Закарпатські підприємства за підсумками минулого року спрацювали з позитивним фінансовим результатом
14:23
/ 6
Конкурсна комісія в Ужгороді попередньо проголосувала за Вікторію Паньто як керівницю міського пологового
14:12
У травні на Закарпатті на 11% подорожчали фрукти та на 16,2% подешевшали яйця
14:09
За 5 місяців послугами пасажирського транспорту на Закарпатті скористалися 14,8 млн пасажирів
14:07
Загальна площа прийнятого в експлуатацію житла на Закарпатті у січні-березні збільшилась на 26,6%
10:54
На Закарпатті раз на місяць працюватиме "Школа з митного права"
10:44
У Мукачеві відбувся фестиваль української музики "Твоя країна fest"
10:00
/ 2
В Ужгороді двоє "екстремалів", долаючи Уж на квадроциклі, на понад пів години застрягли серед річки
09:51
У Паланку в Мукачеві влаштували день йоги
09:16
В Ужгороді презентують піший путівник Ямалова "Стежками Карпат. 80 маршрутів в Українських Карпатах"
06:55
/ 4
Серед претендентів на посаду керівника Ужгородського міського пологового будинку є фігуранти корупційних скандалів
» Всі новини