До вересня має бути розроблена "грантова" Стратегія управління відходами у Закарпатській області (ФОТО)

Сьогодні, 11 червня, голова Закарпатської облради Михайло Рівіс провів розширену нараду з питання підготовки Стратегії управління відходами у Закарпатській області, грант на розроблення якої виграло успішне Європейське об’єднання територіального співробітництва з обмеженою відповідальністю ТИСА (ЄОТС ТИСА).

До вересня має бути розроблена "грантова" Стратегія управління відходами у Закарпатській області (ФОТО)

У її роботі взяли участь: заступник директора об’єднання ТИСА Юдіта Євчак та проектний менеджер Кароліна Данч, керуючий справами виконавчого апарату облради Юрій Гузинець та його заступник Євгенія Кибза, заступник директора департаменту екології та природних ресурсів Юрій Шпонтак, заступник директора департаменту інфраструктури, розвитку і утримання мережі автодоріг загального користування місцевого значення та ЖКГ Василь Романець, директор ТОВ «АВЕ Виноградів» Адальберт Жидик, голова Берегівської РДА Іштван Петрушка, голова Берегівської райради Йосиф Шін і голова Яношівської сільради, що на Берегівщині, Степан Барта .

Михайло Рівіс, звертаючись до присутніх, наголосив, що, як відомо, Європейське об’єднання територіального співробітництва з обмеженою відповідальністю ЄОТС ТИСА створювалось з метою залучення технічної та фінансової допомоги ЄС для проведення в області комплексних реформ у різних сферах життя: від інфраструктури, енергетики, туризму до захисту навколишнього середовища й охорона природи.

На сьогодні це об’єднання є успішним конкурсантом у програмах міжнародної технічної допомоги із залученням коштів ЄС. Ним подано низку проектів, які підтримані Моніторинговою комісією Програми транскордонного співробітництва Угорщина–Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020 рр. З двох великих спільних проектів, спрямованих на вирішення найболючіших проблем територіальних громад Закарпаття, ТИСА є переможцем. Один із них відомий як ZeroWaste (Нуль відходів), що передбачає будівництво полігону твердих побутових відходів і сміттєсортувального заводу в с. Яноші Берегівського району.

Іншими словами, як підкреслив М.Рівіс, конкурс виграно і це похвально, однак необхідно рухатись далі, щоб створити більше можливостей для сортування сміття в області та його подальшої переробки.

Заступник директора об’єднання Юдіта Євчак інформувала, що цього разу об’єднання ТИСА виграло грант з підготовки важливого документу «Стратегії управління відходами у Закарпатській області до 2030 року». Вона полягає у необхідності екологічного аналізу краю, оцінки ситуації стосовно поточного стану поводження з відходами на Закарпатті та України в цілому, у визначенні мети, цілей та основних завдань Стратегії, проблем і шляхів їх розв’язання на прикладі Угорщини, заходів із моніторингу та контролю, а також розробки регіонального плану управління відходами, опису очікуваних результатів та визначення обсягів і джерел фінансування цієї Стратегії.

Учасники наради ділились своїм баченням напрацювання даного документу. Наголошувалось, що велика кількість утворення відходів та низькі показники їх використання як вторинної сировини призвели до того, що в області та в Україні щороку нагромаджуються їх значні обсяги, з яких за вміло поставленої Стратегії можна отримувати вторинні матеріальні ресурси, як то є у країнах Європи, мати нові робочі місця, надходження до місцевих бюджетів і ефективну соціальну складову.

На переконання М.Рівіса, цей документ має бути високопрофесійним, на науковій основі з висновками фахівців і експертів, з чіткою оцінкою впливу на довкілля. Для цього необхідно використати досвід Євросоюзу.

Присутні фахівці підтримали позицію Михайла Рівіса та зійшлися на тому, що необхідно, як і пропонує об’єднання ТИСА, найперше розробити План дій першочергових заходів Стратегії з інформацією про кількість населення краю, наявності місць видалення відходами та стихійних сміттєзвалищ на території краю, з переліком звалиш, які треба рекультивувати, підприємств, які надають послуги із централізованого збору і т.д. Також важливо підтримати ініціативу ТИСИ і стосовно розроблення дорожньої карти щодо поводження з побутовими відходами на Закарпатті.

На виконання домашнього завдання часу не багато – до вересня ц.р. розробка Стратегії має бути завершена. Далі її мають обговорити депутати облради, затвердити на своїй сесії і тільки після цього документ має бути схвалений загальними зборами ЄОТС ТИСА для того, щоб ініціювати підготовку спільних проектів в українсько-угорському прикордонні для залучення коштів міжнародної технічної допомоги на ці цілі, повідомили Закарпаття онлайн у прес-службі Закарпатської облради.

11 червня 2019р.

Теги: стратегія, відходи

НОВИНИ: Соціо

11:23
21 млн грн передбачили на лікування мешканців Мукачівської ОТГ
09:26
В обласному центрі соціально-психологічної реабілітації дітей у Мукачеві не вистачає фахівців
05:16
/ 1
На Закарпатті відбувся мовно-літературний конкурс імені Шевченка
13:33
Тячівські водники заявляють про корупційний тиск з боку правоохоронців
11:10
/ 3
Робоча група вивчала готовність медичних закладів Іршавщини до контрактування з НСЗУ
11:06
/ 18
На Закарпатті розглядають можливість створення біля пунктів пропуску зон відпочинку для далекобійників
09:40
Традиційна акція "Письменник за прилавком" триває в Ужгороді
09:37
У Закаратському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою відзначили День Збройних сил
09:33
Новий інклюзивний центр запрацював у Вільхівцях на Тячівщині
09:30
До річниці ЗСУ студенти військової кафедри УжНУ підготували привітальний відео-флешмоб
18:07
ФОТОФАКТ. У Сваляві відкрили пам’ятник борцям за волю України
17:31
У Перечині до 230-річчя легендарного листоноші Федора Фекети погасили марку з його зображенням
17:22
На Берегівщині 2 га земель повернуто у державну власність
16:54
/ 2
Керівниця Міносвіти Новосад зустрілася з освітянами Закарпаття
16:23
/ 3
"Туалетну" проблему у школах Закарпаття планується вирішити впродовж 3-ох років
16:19
На Хустщині повернуто громаді земельну ділянку, яку посадовці РДА протиправно передали у приватну власність
16:17
Майже 875 млн грн боргують закарпатці за спожитий газ
15:26
/ 1
В Ужгороді врочисто відзначили 28-у річницю Збройних сил України
13:21
Гуцульська овеча бриндзя отримала свідоцтво про реєстрацію географічного зазначення
12:39
З нагоди Дня волонтера у головній книгозбірні області працювала "жива бібліотека"
12:34
/ 9
На Закарпатті виявили 6 нелегальних АЗС
12:10
/ 2
На Закарпатті констатували потребу в активізації роботи місцевих відділів та відділень поліції у боротьбі з наркоторгівлею
10:46
Понад 4 млрд грн ЄСВ спрямували на соціальні потреби мешканці Закарпаття
10:22
70 світловідбивних жилетів отримали учні третьої школи в Ужгороді
10:16
Понад 2,5 тисячі пенсійних документів перевели в електронну форму на Закарпатті
» Всі новини